Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Статті


Дика дружба вовка і ведмедя
( 10 Votes )
Написав Lassi Rautiainen Переглядів - 2697   
Вівторок, 08 жовтня 2013 09:10

Дика дружба сірого вовка і ведмедяУ природі навіть дружба між такими різними тваринами, як бурий ведмідь і сірий вовк, що є споконвічними потенційними суперниками, теж можлива.

 

Ці знімки вдалося зробити відомому фінському фотографу дикої природи Лассі Раутіайнену (Lassi Rautiainen) десь у лісових нетрях Північної Фінляндії. Він став свідком незвичайної дружби між молодим бурим ведмедем і вовчицею. 56 - річний фотограф протягом десяти днів спостерігав, як двоє найвідоміших хижаків, які є потенційними конкурентами і навіть ворогами в умовах дикої природи, влаштовували кожен вечір «романтичні вечері», ділячись, спійманою здобиччю один з одним.

 

 

 

 
Мисливська теріофауна України: видовий склад і вернакулярні назви
( 10 Votes )
Написав І. Загороднюк, І. Дикий Переглядів - 53363   
Середа, 29 серпня 2012 15:02

Розглянуто проблеми називництва і використання зоонімів в українській мисливській термінології. Проаналізовано використання асоціативних і власних назв тварин, використання запозичених назв, типових морфем при словотворенні, питання використання біноменів тощо. Розглянуто недоліки вживання низки узвичаєних назв, з якими може бути пов'язаний значний недооблік фактичного різноманіття мисливської фауни. Розглянуто етимологію й історію вживання контроверсійних і конкуруючих назв родів та видів. Запропоновано зміни до офіційних переліків мисливських видів.

 
Хвороби тварин небезпечні для людини
( 17 Votes )
Написав Administrator Переглядів - 18155   
Вівторок, 13 березня 2012 11:45

Хвороби тваринЗагальні для людей і тварин інвазійні та інфекційні хвороби, носять назву антропозоонозів. Людина може заразитися такими хворобами при контакті з тваринами та їх трупами (наприклад, мисливці можуть заразитися під час зняття шкур, або при обробці тваринної сировини). Крім того зараження може відбутися і через споживання м'яса та інших тваринних продуктів заражених тварин, а також через заражену воду, та через сторонніх переносників - комарів, інших кровососних комах та кліщів. Щоб уникнути небезпеки бути зараженим важливо знати основні прояви таких хвороб їх розвиток, вміти їх визначати та запобігати їх виникненню, особливо це актуально для мисливців.

 
Загублений світ Європи
( 15 Votes )
Написав Administrator Переглядів - 5634   
П'ятниця, 01 червня 2012 12:03

Тваринний світНезважаючи на те, що на дворі двадцять перше століття використовувані любителями природи дідівські методи вивчення дикої, живої природи до цих пір ще себе не вичерпали. Чи знаєте Ви скільки нових видів тварин було відкрито аматароми зоологами в останні десятиліття? Так от, стараннями зоологів-любителів за останні півстоліття тільки на території Європи було відкрито кілька сотень нових видів тварин, і їх кількість продовжує зростати.

 

Здавалося б, якщо де і шукати нових тварин, то вже точно не на батьківщині зоології та Карла Ліннея: кілька століть європейські дослідники описували нових тварин, починаючи з тих, що живуть у них під боком. Але тут у журналі PLoS ONE з'явилася стаття, автори якої (а їх аж 51 чоловік), повідомляють, що Старий Світ до цього дня залишається чимось на зразок конан-дойлівського "загубленого світу": з середини минулого століття тут було відкрито більше 770 нових видів.

 
Птахи орієнтуються за допомогою феромагнітів
( 6 Votes )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 45073   
Вівторок, 02 листопада 2010 13:16

Як птахи орієнтуються в польотіБагатьом цікаво, як же птахам вдається без карт пролітати тисячі кілометрів і безпомилково потрапляти в призначений пункт.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 Наступна > Кінець >>

сторінка 1 з 6
Powered by HuntingUkraine.com