Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Зубри


Чи породичаються українські та польські зубри?
( 9 Votes )
Написав Василь Худицький Переглядів - 6501   
Понеділок, 06 липня 2009 22:36
bison hunting ukraineЧимало навіть освічених людей вважають, що головне для великих ссавців - мати вдосталь їжі. Але насправді їм потрібно більше. Головною умовою збереження і розвитку популяції тварин є можливість обміну генофондом, що у випадку з великими ссавцями або представниками рідкісних видів можливо лише на значних територіях. Ці проблеми є навіть у Західній Європі, де, як відомо, флорі і фауні приділяють величезну увагу.

Особливо складною в цьому плані є ситуація в українській частині Карпат, зокрема на території Турківського та Сколівського районів Львівщини. І це при тому, що тут - історична зона проживання зубрів. Про це промовисто свідчить назва одного з сіл - Зубриця. Але з часом звір звідси пішов.

Нині тут налічується лише шість зубрів, тоді як у кількох десятках кілометрів по той бік кордону - на польській частині Карпат - їх кілька сотень

 

 
Зубри на Чернігівщині живуть тільки у звітах
( 9 Votes )
Написав Іван ОЛЕСЬ Переглядів - 7666   
П'ятниця, 13 лютого 2009 03:03

zubr5.jpgНа початку 2007 року останні 7 зубрів Чернігівщини потонули у річці Остер, провалилися під лід. До цього жодного випадку подібної загибелі таких тварин не було.
Хто змусив розумних ссавців тікати через річку по крихкій кризі? bison_bonasusПоза сумнівом, це було облавне полювання – впевнені фахівці.
З того часу у нашій області більше немає зубрів. Хоча з року у рік владоможці роблять доповіді "у Багдаді все спокійно" – чисельність тварин тримається, ніяких проблем не маємо.

 
ЗУБР - бізон європейський // Bison bonasus Linnaeus
( 27 Votes )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 11119   
Вівторок, 16 вересня 2008 22:46

top-img.gif

 

zubr2.jpgСсавці
Ряд Парнокопиті - Artiodactyla
Родина Порожнисторогі - Bovidae

Таксономічна характеристика. Один з 2 видів роду; єдиний вид роду у фауні України. Переважну більшість поголів`я виду становлять тварини т. з. кавказько-біловезької форми.

Статус. VI категорія. 

 
Благодійна акція «Врятуємо зубрів!» може стати початком відродження популяції цих тварин в Україні.
( 12 Votes )
Написав Вікторія СТЕФАНЧУК Переглядів - 9997   
Вівторок, 16 грудня 2008 18:21

Маленьке зубреня в Україні Благодійна акція «Врятуємо зубрів!» може стати початком відродження популяції цих тварин в Україні. Головне, щоб в ній взяло участь якомога більше людей 
   
На Львівщині, в лісовому господарстві Бродівського району, відновлюють популяцію зубрів. Тут, у вольєрі державного підприємства «Стир», зараз живе п'ятеро дорослих зубрів і одне маленьке зубреня. Для співробітників лісового господарства це велика радість і одночасно велика відповідальність. Зубри в нашій країні є вимираючими тваринами: станом на 2007 рік в Україні налічувалося не більше 190 зубрів. За останніх десять років зусиллями браконьєрів і мисливців була повністю знищена популяція зубрів в Чернігівській області (110 голів). Кількість тварин цього виду в Рівненській і Волинській областях скоротилася з 205 до 35, у Вінницькій області — з 126 до 74, в Чернівецькій — з 225 до 94. 

 
Дожили! Екологи б’ють поклони браконьєрам
( 3 Votes )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 11293   
Четвер, 31 липня 2008 20:34

zubr.jpgДиректор Київського еколого-культурного центра Володимир Борейко звернувся з відкритим листом до українських браконьєрів, які спеціалізуються на вбивстві рідких видів зубрів, занесених у Червону книгу України і Європейську червону книгу.

Він закликає не знищувати останніх, чисельність яких за останні 15 років скоротилася в 3,2 рази.

 

 
<< Початок < Попередня 1 2 Наступна > Кінець >>

сторінка 1 з 2
Powered by HuntingUkraine.com