Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Пеньок дорожчий за дерево
( 1 Vote )
Написав Денис БУЛГАК Переглядів - 12877   
П'ятниця, 01 травня 2009 10:41
пеньРівненських лісників звинуватили у безвідповідальному ставленні до роботи. Так, депутат Рівненської облради Петро Середюк дорікнув першому заступнику начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Сергію Івашинюті за те, що вони ріжуть дерева, пеньки залишають і нічого вже на тій ділянці не можна посадити. Крім того, на лісників люди поскаржилися, що вони не стежать за чистотою лісопосадок, оскільки часто вони засмічені, та не саджають стільки ж нових дерев, скільки зрізають старих.
— Проблема забрудненості лісів є дуже актуальною, — каже пан Середюк. — Можливо, потрібно, щоб обласна рада прийняла якесь рішення щодо заходів зі збереження чистоти лісів або ж забезпечити жорсткіший контроль та карати тих, хто в лісах смітить. Я нещодавно їхав з Олександрії, то там в лісах, де люди звикли відпочивати, сміття стільки було, що неможливо пройти. Я розумію, що доводиться рубати, робити з дерева якісь вироби. Однак якщо вже зрізали лісопосадку, то треба все те коріння з пеньками також викорчовувати, зачищати ділянку і на тому ж місці саджати нові дерева.
Втім, Сергій Івашинюта звинувачення депутата відкидає і наводить свої аргументи.
— За чистотою у лісах ми намагаємось пильнувати, — запевняє пан Івашинюта. — У нас такого немає, щоб ми зрізали лісопосадку і взамін нічого не посадили. Якщо, скажімо, дерева зрізали восени, то взимку, звісно, ніхто нових дерев не посадить. Крім того, є старі дерева, які ми зрізаємо. Однак ми самовільно нічого не рубаємо. Що нам вказують рубати — те ми й робимо.
Що стосується викорчовування пеньків і зачищення ділянки, то це лише японці в деяких місцях таке роблять. Ніде в Європі пеньки не викорчовують, бо для цього потрібно витратити більше грошей, ніж принесе зрізане дерево. А взагалі в області щороку постійно збільшується кількість посаджених дерев.
Автор: Денис БУЛГАК
Джерело: Рівне вечірнє
 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com