Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Весняний сезон зірвано! Хто винен?
( 4 Votes )
Написав Пустельник Переглядів - 4656   
Четвер, 07 травня 2009 10:16

олювання на самця козуліІстиний прихильник Діани завжди рахує якщо не години, то дні до початку сезону полювання. Та ось минуло перше травня і знову полювання на самця козулі не відкрилось, а саме про цей термін, до речі, йдеться у Законі України “Про мисливське господарство та полювання”.

Спробуймо ж розібратися хто в цьому винен?

- Починаючи з 1991 року жодного разу сезон полювання не розпочався вчасно, - розповів директор мисливського господарства “Тустань” Сергій Черняк. – І жодного разу Міністерство екології, яке є прямим винуватцем зволікань, не дало обгрунтованого пояснення зриву відкриття сезону. Та цієї весни ми вже заздалегідь почали піднімати це питання і вдалось з’ясувати, що Держкомлісгосп ще в лютому, погодовши всі цифри з обласннми управліннями екології, відправив усі необхідні документи до міністерства екології на остаточне погодження. Тут то все й застрягло на тривалий час без належного мотивування.

Шансів, що цього року весняний сезон відкриється не було, бо мінекології погодило відкриття полювання в останні дні квітня, а цей наказ треба було ще й зареєструвати в мінюсті. Після цього минуло ще кілька днів на те, щоб затверджений юстицією наказ повернувся до держкомлісгоспу, а потім минуло ще чимало часу доки наказ дійшов до областей, а вже потім його доводили до користувачів мисливських угідь.

 

Та й на цьому бюрократична тяганина не завершилася. Наказ нині вже розповсюджено по областях, але затверджених мінекологією лімітів ще нема, бо по-слухам вони тільки проходять затвердження в мінюсті. Отже мінекології безпідставно затягнуло й терміни затвердження лімітів.

Зрозуміло, що поки наказ про затвердження лімітів не пройде відповідної реєстрації, ніяких ліцензій нікому не видадуть.

Тепер забере чимало часу ще й видача ліцензій на відстріл.

Отже реальні терміни відкриття весняного сезону пересунуться на 1 червня. І це в кращому випадку і лише під тиском мисливської громадськості !

Таким чином з року в рік по-хамськи потураються права українських мисливців, а користувачі угідь зазнають чималих збитків. Затримку відкриття сезону мінекології здійснює всупереч своїй же власній інструкції (№ 116 від 26.05.1999 року), в якій розписано чіткий регламент процесу затвердження лімітів добування мисливських тварин. В цій інструкції вказано термін розгляду міністерством екології поданих цифр – 1 місяць. Цього ніколи не дотримано. Мінекології не дотримується того, що само собі встановило.

Ви тільки уявіть собі, що ліміти проходять потрійний ступінь перевірок і погоджень: спочатку інспектора районної ланки мінекології та держкомлісгоспу, які присутні на облікових роботах погоджують достовірність даних, потім їх додатково перевіряють на рівні області в двох інстанціях(напевно не довіряючи районним інспекторам). Наступним кроком є вияв недовіри обласним структурам ідодаткова перевірка на рівні країни!!!

А далі вже протягом двадцяти років розгортається та сама «канітель» - один нікчемний чинуша всім нам доводить свою значимість, і, прошу зауважити, робить це за наші ж гроші!!! А ще при цьому плутає вальдшнепа з фаршмаком.

 

Але терпіння мисливської громадськості не безмежне і рано чи пізно суди завалять позовами на мінекології у зв’язку з порушенням термінів відкриття весняного мисливського сезону. В діях чиновників цього відомства спотерігається якась маніакальне бажання прикрити свою нікчемність фразами про охорону природи і заборону всього і всюди(„ бо так треба”). На думку юристів в діях мінекології можна вбачати ознаки корупції. На думку ж користувачів мисливських угідь йдеться про відвертий саботаж з боку мінекології. А Держкомлісгоп ніколи не піде проти мінекології, оскільки він фактично є підрозділом самого мінекології.

 

І ще одне. На наказі про відкриття полювання стоїть купа якихось погоджень, які не передбачені жодною інструкцією. Так, зокрема, там стоїть віза мінстерства внутрішніх справ, міністрества охорони здоров’я, ветслужби, інституту зоології ім. Шмальгаузена. Гадається, що тут не вистачає лише погодження від баби Параски. Таким чином мінекології видумало собі якісь дорадчі органи, які немають нічого спільного з відкриттям сезону полювання. (До речі, повідомимо, що такого поняття, як наказ про відкриття сезону полювання в країнах з розвинутим мисливством – не існує.) Збір усіх вищезазначених нікому не портібних погоджень покликаний лише збільшити чиновничу круговерть. Ну, і не важко здогадатися, що було б, якщо, скажімо, мінстістр охорони здоров’я чи інший високопосадовець не долюблює мисливців. В Україні все можливо і дивуватися не доводиться. Всі ці погодження до наказу ніщо інше, як грубе порушення законодавства України.

Якщо ж подивитися на весняне полювання в країнах Заходу, то в деяких воно відкривається 15 квітня, адже пізніше там дуже складно полювати через буяння рослинності. А оскільки полювання козулі прив’яано до селекційних засад, то це вимагає ретельного видивляння й оцінки, як кожного окремого цапа, так і всієї популяції в цілому. Зробити ж це, коли листя вже повністю вкрило хащі, дуже важко. На наших теренах зараз би можна було чітко визначити старого цапа, який вже витер роги, але ще не перелиняв. Молодий же скоріше ліняє, але він пізнише вичищує роги. Оскільки весняне полювання цапа – суто індивідуальне, то мала кількість зелені дає можливість ліпше видивитися трофей.

Зі звинуваченнями мінекології в саботажі погоджується й професійний львівський юрист, мисливець з великим стажем Віктор Безвинюк:

- Час початку весняного полювання чітко прописаний у Законі України “Про мисливське господарство та полювання” – розповів п.Віктор. – Раніше це регламентувалося відповідною постановою кабміну. Але мрії наших мисливців про вчасне відкриття весняного полювання на козулю так і залишилися мріями. В цьому ми можемо лише заздрити нашим колегам з Білорусі .

Складається парадоксальна ситуація, що у нас в Україні в цьому питання главенствує не Закон, а примха чиновників.

І треба нарешті відкрити очі усьому нашому суспільству, адже якщо проаналізувати й перевірити усю статистичну звітність мисливських господарств, то можна переконатися, що лише мисливці роблять реальні кроки задля збереження й примноження тваринного світу. Ставити ж їм палки в колеса - злочин проти природи.

 Коментарі  

 
#2 Схимник 08.05.2009 15:47
Піднято дуже важливе для мисливського господарства питання. Мотивація відтермінування полювання на самця козулі є необгрунтованою і такою, що суперечить вимогам Законів України "Про мисливське господарство та полювання", "Про тваринний світ". Але чомусь досі ніхто не подав до суду на спеціально уповноважені державні органи, які гальмують дане питання. Пояснення дуже просте: користувачі угідь є залежними від цих державних структур. Вихід один: користувачам угідь (мінімум 5-10) товариств подати спільну позовну заяву до суду, провести мотивований та документально підтверджений розрахунок збитків, які отримали мисливські господарства і отримати позитивне рішення суду. Такий захід назавжди відіб'є бажання чиновників безпідставно зміщувати термін відкриття полювання. Як варіант, портал може письмово звернутися до вищевказаних структур з проханням надати письмове розя'снення причин відтермінування (вказати що відповідь очікується обов'язково за підписом перших посадових осіб, в даному випадку начальників управлінь лісового і мисливського господарства та охорони навколишнього природного середовища). Не важко передбачити, що внятної відповіді не отримаєте. Тоді отримані відповіді розмістити на порталі (країна мусить знати своїх героїв) і відразу буде видно фаховий рівень посадовців, які вирішують дане питання.
 
 
#1 БОГУН 07.05.2009 21:00
Cильний текст. Ми доростаємо до того, що "мисливські низи", в кінці кінців, будуть приймати активнішу участь у формуванні свого мисливського життя!
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com