Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
В Україні масово розстрілюють безпритульних собак – екологи
( 2 Votes )
Написав Олена Кос Переглядів - 11890   
Вівторок, 12 травня 2009 19:51
вбиті собакиУ зв'язку з активною підготовкою України до Євро-2012 у багатьох регіонах нашої держави все частіше стали проводитись масові знищення безпритульних собак у великих містах та інших населених пунктах. Принаймні так заявляють організатори прес-конференції по відстрілу безпритульних тварин в містах - Київський еколого-культурний центр, Екоправо-Київ, Товариство захисту тварин «Вірність» (м. Слов'янськ). Як розповів порталу HuntingUkraine.com один із організаторів прес-конференції, представник Екоправо-Київ Володимир Борейко, до заходу долучились дві київські організації та одна донецька, де власне й було зафіксовано багато фактів варварського відстрілу бездомних тварин.

«У місті Костянтинівка Донецької області серед білого дня влаштували стрілянину по безпритульним собакам. Місцевий міськвиконком уклав угоду із фірмою з міста Єнакієве, в обов'язки якої входила ізоляція «бездомних тварин». Собак мали присипляти за допомогою спеціальних шприців. 16 березня цього року за вказівкою міської влади Макіївки було вбито 300-400 безпритульних собак. Трупи цих псів повикидали на звалище Металургійного заводу, яке розташоване на відстані 300 м від житлових будинків. Ще одну собаку розстріляли на території дитячої поліклініки на очах у дітей. «Очисткою собак» у Макіївці займаються три фірми - СПД «Капустін», СПД «Прилуцький», СПД «Калашников». Всі вони зареєстровані в товаристві мисливців, ведуть відстріл вуличних тварин мисливськими рушницями з дробом №9. Випадки подібного винищення собак зафіксовані у Києві, Криму та інших регіонах» , - розповів у коментарі Володимир Борейко.

За словами еколога, такі «акції» - це грубе порушення ст. 16 ЗУ «Про захист тварин» (регулювання чисельності диких тварин і тварин, що не утримуються людиною, але перебувають в умовах, повністю або частково створюваних діяльністю людини, здійснюється методами біостерилізації або біологічно обґрунтованими методами, а в разі неможливості їх застосування - методами евтаназії), ст. 89 Кодексу про адмінпорушення (Жорстоке поводження з тваринами, їх мордування або вчинення інших дій, що призвели до їх мучення, каліцтва чи загибелі, - тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), ст. 299 ККУ (Жорстоке поводження з тваринами. 1. Знущання над тваринами, що відносяться до хребетних, вчинене із застосуванням жорстоких методів або з хуліганських мотивів, а також нацькування зазначених тварин одна на одну, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, - караються штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців. 2. Ті самі дії, вчинені у присутності малолітнього, - караються штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до двох років). На думку пана Борейка, з екологічної точки зору відстріли та інші методи знищення безпритульних собак у містах - є марними. Справа в тому, що на місце вбитих собак приходять інші, а суки в стресових ситуаціях народжують більше щенят. Натомість екологи рекомендують інший метод, більш гуманніший та цивілізованіший - біостерилізація. Суттєво б змінились статистика безпритульних собак тоді, коли б не було стільки стихійних смітників та сміттєзвалищ. Фахівці також звертаються до людей із проханням не викидати свого домашнього улюбленця на вулицю, адже не варто забувати цитату із фільму - ми відповідаємо за тих, кого приручили

 

 Коментарі  

 
#5 ярий 19.12.2009 02:37
Власне на таких грошах,що виділяють для стерилізації тварин ,наживаються псевдоекологи по типу Борейків.Найкраща стерилізація і найдешевша і найпростіша це стерилізація псів і Борейків разом взятих хоча №0,можна і 223рем. :lol: Шкодувати потрібно перше людей,які по смітниках лазять за куском хліба.Ця коломийка розкручується лише з метою прикрити глобальніші питання екології та політики держави.
 
 
#4 Максборода 17.12.2009 20:52
Абсуртне законодавство. На стерилізацію і маркування стерилізованих, безпритульних тварин в м. Львові в 2009р. виділено 100тис. грн. Офіційно зарейстровано бездомних тварин, 15 тис. собак, кішок невідома кількість. Грошей хватило на 1000 особин (радіо ЛюксFM), а решта вільно бігає і розмножується двічі на рік від 4 до 12 щенят. А в "брачний" період особливо небезпечні, ходять великими зграями і можуть нападати на людей.Також під дію цих законів можна підвести полювання в будь якому виді, без собаки- коли ти не знайшов підранка, з собакою - нацьковуєш (норні) і так дальше.
 
 
#3 Piki 13.05.2009 15:26
Цікаві методи боротьби з безпритульними собаками.. Цікаво чи хтось задумувався над тим що чисельність безпритульних собак в неконтрольовано му стані перебуває в балансі з кількістю ресурсів (їди). Тому якщо відстріляти 100 собак із 1000 то через рік залишиться тих же 1000 собак. Тому виходів з ситуації небагато - або повністю відстріляти всіх собак відразу - що я вважаю не гуманним і тяжким завданням, або поступово стерилізовувати собак. Перевагою стерилізації є також те що дорослі собаки займають нішу яку тяжко викорінити "молодняку". Ше одне паралельне завдання це дійсно зменшити кількість доступної їжі - зменшуючи можливість доступу до сміття. Також не знаю чи багато задумувалось, що підкормлюючи бездомних собак ми не тільки помагаємо вижити конкретній собачці але ще і спричиняємо ріст їх популяції...
 
 
#2 WALLY 13.05.2009 02:14
pevno shrotom "9" = 2mm --> no hyba sho karabinom na safarii 9mm
 
 
#1 West 13.05.2009 01:31
9-го калібру :o :o :eek: :eek:
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com