Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Зубри повертаються
( 3 Votes )
Написав Олена Кос Переглядів - 14036   
Понеділок, 18 травня 2009 11:05
зубриЦього року генофонд освіжиться 6 особинами зубрів, привезеними із Німеччини. Про це розповів заступник начальника Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, головний мисливствознавець Львівщини Василь Бурмас.
 
 
«Перший транш європейського гранту Нідерландів - 3 самці та 3 самки зубрів. Цю програму фінансує Королівське товариство Нідерландів Фонд великих рослиноїдних ссавців. Я почав цю акцію у 2000 році. Ми збирали в нашому управлінні науковців, вчених. Шкода, що не було такої підтримки від тих спеціалістів, які б мали тим займатись, для прикладу екологів-природолюбів, яких останнім часом більшає, бо я мисливствознавець. Ми послухали, що сказали наші вчені і вирішили займатись самостійно цією справою. Разом із Інститутом Екології Карпат НАН України, а саме з його заступником директора Оксаною Марискевич вдалось дістати підтримку за кордоном, власне так і почала розвиватись міжнародна програма по реінтродукції зубрів», - розповідає Василь Бурмас.
 
 
За словами Василя Романовича, вибір недарма впав на цих тварин. Саме на Львівщину у 1973 році було завезено першу партію зубрів у лісництво «Майдан». Мова йде про так звану біловезько-кавказьку лінію. Завдяки польським вченим європейські зубри були відновлені у 1927 році. А вже потім у самій Біловезькій пущі почали працювати над цією популяцією. Тут були представники як біловезької лінії, так і кавказької. «Горяни» трохи менші за розмірами від своїх рівнинних братів. Відповідно, нині маємо два види - рівнинних біловезьких зубрів та гірських біловезько-кавказьких. Щоб вберегти лінію останніх, українські натхненники почали шукати допомоги за кордоном. І їх почули. Українці виграли грант, який надає Королівське товариство Нідерландів, що є засновником Фонду великих рослиноїдних ссавців. Фонд фінансує один з проектів, спрямованих на відновлення популяції зубрів на Євразійському континенті.
 
 
«Науковий супровід проекту здійснюється Інститутом Екології Карпат НАН України (Оксана Марискевич) та Інститутом зоології Польської Академії наук (Каетан Пержановський). Наші партнери пошукали відповідну лінію в себе, в Німеччині, в Швейцарії, щоб нам допомогти відновити популяцію. Адже наша гірська популяція з 9 осіб розрослась до 41 особини у 80-роках. Та економічна криза і неправильний догляд зробив своє. Коли в горах випав великий сніг, а вони були досить високо, корму у тварин не було. За той час поки їх знайшли велика кількість зубрів загинула. А ті, що залишились, почали паруватись між собою. Іншими словами, було місце імбрідінгу - схрещування близькоспоріднених форм в межах однієї популяції організмів. Відповідно пропала кров, самки народжували мертвих телят і сама популяція почала вироджуватись. Така ж ситуація склалась на рівнині. Звісно, шкода, що такі тварини зникнуть. І ще той факт, що колись за Радянського Союзу цим хоч якось займались, то чим ми гірші? Тому ми вирішили відновити цю справу. Коли ми виграли грант від міністерства екології, почали шукати контакти. У 2005 році вже могли завезти першу партію зубрів. Та бюрократична система перешкодила нам у цьому. Ми не отримали дозволів від ветеринарної служби. Тільки завдяки клопотанню Президента України справа зрушилась», - оповідає про тяжкий шлях ввезення зубрів в нашу державу пан Бурмас.
 
 
Нині тварини перебувають в німецькому зоопарку на обов'язковому 60-денному карантині. Цей карантин закінчується 4 червня, і тільки тоді їх почнуть перевозити до України. Спочатку тварини будуть жити у вольєрі Майданського лісництва (НПП «Сколівські бескиди»). Там нині є 6 самотніх зубрів. Тепер до них долучиться ще стільки. Наступного року їх кількість знову зросте. До 2015 року буде ввезено до 30 особин. Коли вони сформують повноцінне стадо, їх випустять із вольєрів. А поки вони перебуваютимуть на відгодівлі.
 
 
Нині в Україні налічується до 400 голів цих унікальних тварин. Найбільша популяція - Вінницька (близько 120 особин), Чернівецька (до 70 особин). На Львівщині в мисливському господарстві «Стир» є повноцінна популяція, яка має здатність самостійно відновлюватись - 30 зубрів. Уже невдовзі їх випустять на волю.
 
...
 
Информация для собаководов, и любителей собак. В сети появился полезный ресур http://bulldog-dupont.com. Здесь есть все о английских бульдогах.
 Коментарі  

 
#2 West 18.05.2009 22:04
Ага,місцеві жителі тільки і чекають щоб відклили вольєр. 8)
 
 
#1 vasyl eger 18.05.2009 13:11
faino ;-)
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com