Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Лиска – птах довірливий
( 7 Votes )
Написав Пустельник Переглядів - 8689   
П'ятниця, 29 травня 2009 12:28
лискаХто ж як не Остап Вишня чи не найліпше описав сутність цього птаха:
"Та не завжди крякуха розв'язується... То в новака-крякушника так iнодi буває... А як нормально: крякуха плаває, хлюпощеться, покахкує... I от вам призивне:
- Ках! Ках! Ках! Ках! Ках! Ках!
То обережна лиска випливла з очерету. Вона озирається на всi боки, схиляє голову на лiвий бiк i правим оком дивиться на небо, на сонце. Вона ж чула, а може, й бачила, що в озеро в'їхав човен, а тепер нiкого немає, тiльки на плесi качечка свобiдна плава i, нiкого не боячись, купається... Обережненько, тихесенько колупаючись у рясцi, лиска пливе до крякухи... Ах! Яка ж ти, лисочко, довiрлива."

 

Лиска, лисуха, кашкалдак, "ефіопець" - в різних краях цього птаха називають по-своєму.
Ось як це подає Вікіпедія:

Євразійська лиска (Fulica atra)лисуха
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)

Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Журавлеподібні (Gruiformes)
Родина: Пастушкові (Rallidae)
Рід: Лиска (Fulica)
Види:
* чубата лиска (Fulica cristata)
* Євразійська лиска (Fulica atra)
* Fulica alai
* Американська лиска (Fulica americana)
* Вест-індська лиска (Fulica caribaea)
* Білокрила лиска (Fulica leucoptera)
* Fulica ardesiaca
* Жовтодзьоба лиска (Fulica armillata)
* Червонолоба лиска (Fulica rufifrons)
* Гигантська лиска (Fulica gigantea)
* Рогата лиска (Fulica cornuta)


гніздо лискиЛиска або лисуха (Fulica) - рід водоплавних птахів середнього розміру родини пастушкових, що мешкають на річках і озерах.
Найбільша різноманітність цих птахів спостерігається в Південній Америці, де мешкає 8 з 11 видів лисок, і де, задється, рід отримав свій розвиток. Деякі види мешкають виключно у високогірних озерах Анд на висоті 3000-6500 м над рівнем моря. На відміну від інших пастушкових, лиски менш скритні птахи і велику частину часу проводять на відкритій воді. Остання риса також виділяє їх від споріднених їм комишниць. У більшості лисок чорне опір'я, а на лобі є добре помітна шкіряста бляха або інша прикраса. Ноги сильні, добре пристосовані для пересування по в'язкому прибережному грунту, і на відміну від комишниць, мають плавальні лопаті з боків пальців, що допомагають птахам пересуватися по воді. Будова тазу і ніг також дозволяє птахам добре упірнати, що виділяє серед інших птахів родини. Дзьоб яскраво розфарбований, і у переважної більшості видів підхвостя білого кольору.
Крила швидше короткі; літають птахи неохоче, проте деякі види північної півкулі є перелітними і в змозі подолати значні відстані. Мігрують лиски в нічний час доби. Основний раціон птахів складається з рослинної їжі, хоча рідше вони полюють на водних комах, ракоподібних і молюсків, а також харчуються рибою і яйцями інших пташок. Агресивно охороняють свою гніздову територію, проте поза шлюбним сезоном збиваються в зграї і годуються разом на мілководді, що робить їх найбільш суспільними птахами в родині. Агоністична поведінка багато в чому схожа з комишницями - під час конфлікту птахи приймають характерні загрозливі пози або навіть вступають в бійку один з одним.
Гігантська лиска (разом з султанкою такахе, Porphyrio mantelli) вважається одним з найкрупніших птахів в родині - її довжина може досягати 59-63 см, а вага 2-3,2 кг. Гігантська і рогата лиски будують величезного розміру гнізда - перша влаштовує плавучі плоти з прибережного очерету, внаслідок чого готове гніздо в підставі може досягати 4 м в діаметрі і у висоту до 60 см. Рогата лиска влаштовує гніздо на купі каменів, які сама ж дзьобом перекочує до місця майбутньої споруди. При цьому загальна вага каменів може досягати до 1,5 тонн.
На території України мешкає лише один вид лисок - євразійська або звичайна лиска."
Не дивлячись на доволі спокійний політ, мисливці дуже часто "мажуть", адже швидкий рух крил створює оптичний обман швидкого польоту.
При приготуванні найголовніше вирізати хребет та знімати шкіру разом з пір'ям для того аби м'ясо не пахло вітром. Лиска у томатному соусі з морквою - просто казка!

 Коментарі  

 
#1 Схимник 29.05.2009 23:27
пане Пустельнику, у Вас Божий дар щодо написання статей на мисливську тематику, це я переконався в черговий раз!
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com