Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Дичині тут затишно і ситно
( 2 Votes )
Написав Editor Переглядів - 14043   
Середа, 03 червня 2009 10:27
aquila_rapaxУ Вінниці немає зоопарку, але є зоорозплідник, який щороку відвідують понад 40 тисяч краян.
Степовий орел - птах комунікабельний. Тільки підійшов до вольєру, як він скоромовкою щось заговорив. Може, за простором неба сумує?
- Усе, що тепер маємо, брали із зоопарків маленьким і воно росло на руках. Ведмежат із соски молоком годували, - зауважила зоотехнік комунального підприємства "Віноблагроліс" Надія Сук.


Якось увечері чорнобурка знайшла щілинку у вольєрі і шмигнула на волю. Але вдосвіта вона прийшла до своєї домівки. Подібна пригода трапилася з дикими свиньми. Так, вісім тих, яких підприємство випустило у Гайдамацький яр (Ямпільський район), наступного ранку були біля магазину в селі Буша. Поки дорослі чесали потилицю і телефонували в область, діти фотографувалися з дикими кабанами, які залюбки брали гостинці і весело хрюкали. На волю їх довелося виштовхувати.
- На наше замовлення Львівський національний лісотехнічний університет розробив наукове обґрунтування утримання тварин у лісових масивах двох районів області, де вони півроку звикатимуть жити у природних умовах, - сказав генеральний директор комунального підприємства "Віноблагроліс" Михайло Вдовцов. - Цієї осені за новою технологією відселимо на волю кілька особин оленя плямистого, лані та муфлона(гірський баран).
Зоорозпліднику три роки, але він багатий "дичиною". Є тут бізон, верблюд, індійський бик, олень благородний і плямистий, лось, лисиці, вовки, дикобрази, камерунські кози, грифи, скопи, фазани, страуси... У цілому 30 видів парнокопитних і хижаків та 40 видів птахів утримують у напіввільних умовах. В учнів ЗОШ № 1 селища Турбів Липовецького району, що з класним керівником Станіславою Ваховською здійснювали оглядову екскурсію, я запитав, які тварини і птахи найбільше їм цікаві. "Усі!", - в один голос відповіли школярі.
Справді, безліч емоцій отримуєш, коли, скажімо, пригощаєш морквою антилопу, бачиш патріарха лісів зубра чи як лама на сонці грається з вітром. Дичині тут затишно і ситно: райагроліси повністю забезпечують потребу в кормах. Відтворюваність тварин стовідсоткова. А торік навіть самка степового орла яйця знесла (що у неволі рідкість), але чомусь не висиділа пташенят. Може, цього року буде поповнення у новому вольєрі, в який переселили хижих птахів.

Автор: Олег ЧЕБАН
Джерело: Урядовий кур'єр
 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com