Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
МИСЛИВСТВО ЧИ УЗАКОНЕНЕ БРАКОНЬЄРСТВО?
( 1 Vote )
Написав Оксана Чурило Переглядів - 15626   
П'ятниця, 05 червня 2009 15:26
volynДнями в управлінні лісового та мисливського господарства відбулася нарада із користувачами мисливських угідь області з питання встановлення строків проведення полювання у мисливський сезон 2009-2010 років. Аби почути всі сторони і всі думки, не утискаючи інтересів ні користувачів, ні простих мисливців, і вирішили зібрати розширене засідання.


У минулі роки користувачі мисливських угідь неодноразово зазначали (та й подібні пропозиції звучали з боку керівництва управління та відділу мисливського господарства) про те, що не варто продовжувати полювання на зайця та лисицю після нового року.
жабчук- Інакше виходить, що у січні ми просто узаконюємо браконьєрство на копитних, - розповідає головний спеціаліст відділу мисливського господарства Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Віталій Жабчук. - Більшість наших мисливців ще не настільки свідомі і, коли потрапляють на полювання, не пропускають нікого. Стріляють і в козу, і в кабана, і в лося. Словом, усе, що потрапляє в поле зору, гине. Тому й зібрали людей: представників УТМР, голів районних товариств мисливців і рибалок, товариств з обмеженою відповідальністю, - і питання щодо строків полювання, дозволів на створення бригад з відстрілу лисиці вирішували спільно. І, нарешті, хотіли покінчити з дилемою «обласних і міжрайонних» відстрільних, які видає обласне товариство мисливців та рибалок.
Щодо відкриття сезону, оскільки управління лісового та мисливського господарства є центральним органом виконавчої влади у галузі ведення мисливського господарства на місцях, то воно й має встановити строки здійснення полювань. Проте і думка користувачів, і керівництва управління співпала: вирішили розпочати полювання на зайця раніше, а завершити 3 січня. Продовження у січні не буде. Щодо створення бригад з відстрілу лисиці, то спільно постановили, що користувачі звертатимуться з проханням надати дозвіл лише у випадках, коли у якихось районах дійсно виявлять сказ цієї тварини. Полювання на пернатих та копитних розпочнуться так, як завжди. Тут дискусій не було. Проте від УТМР надійшла пропозиція продовжити на січень індивідуальне полювання на самців та молодняк кабана.
- Ми не будемо породжувати браконьєрство, - каже Віталій Жабчук. - Яка може бути мова про індивідуальне полювання, якщо у товариствах мисливців та рибалок немає створених для цього умов. Повинні бути відповідні місця, підгодівельні майданчики, вишки для мисливців... А щодо відстрільних карток (а з цього питання також виникла дискусія), то законом чітко передбачено, що відстрільні картки видаються мисливцям користувачами мисливських угідь. Тобто Ківерцівська районна організація видає в угіддя Ківецівської, Камінь-Каширська - в угіддя Камінь-Каширської, обласна організація - у свої. Ніяких міжрайонних чи обласних відстрільних карток не буде. На Волині, за рішенням облради, не існує ні міжрайонних, ні обласних угідь. Що ж до Волинської обласної організації УТМР, то вони мають свою територію у Маневицькому районі. Про жодні обласні й мови не може бути. І ще: однозначно вимагатимемо дотримуватися вимог законодавства і видавати відстрільні картки враховуючи пропускну спроможність мисливських угідь. Стаття 30 встановлює користувачам мисливських угідь їхні права та обов'язки. Там чітко розписано, що вони повинні дотримуватися встановлених правил, норм, лімітів і строків добування мисливських тварин. Там же йдеться про те, що користувачі зобов'язані не допускати до полювання мисливців у кількості, що перевищує пропускну спроможність угідь. Закон є, і його повинні дотримуватися всі.

pidgajnyj

Турійське районне товариство мисливців та рибалок - одне із найбільших користувачів. Його голова Ростислав Підгайний знає, як вести господарку, а відтак, товариство - рентабельне. І хоча основні кошти заробляють на рибальстві, проте чималий дохід припадає й на мисливський сектор. Минулого року тут продали понад 400 відстрільних карток. Ростислав Олександрович каже: ціни різні, бо для своїх продають дешевше, заїжджим дещо дорожче, проте, складаючи їх, враховують купівельну спроможність простого мисливця. «Крутих», до уваги не беруть, їм, як кажуть, закони не писані. Пригадує чоловік, як натрапили на браконьєрів, і були б догнали, бо й у самих техніка хороша, проте з вікна джипа з'явилося дуло автомата і прозвучала вогняна черга. Близько не під'їдеш, а ті відстрілялися і втекли. І номери не запишеш, бо якісь відбивачі стоять, тож нічого не видно.
- Щодо строків полювань, то, попри те, що голова УТМР Віктор Шебенюк провів паралелі з Європою, стверджуючи, що там сто відсотків відстрілюють молодняк, скажу, що ми - ще не Європа, - розповідає Ростислав Підгайний. - У наших людей немає ще тої свідомості. У нас стріляють в усе, що рухається. Ми давно проти полювань у січні. Бо, наприклад, кабани в цей час уже виношують потомство. Заб'єш, і сім'ї не буде. А що далі? Ми цьогоріч уже зловили чотири браконьєри. Одного просто на гарячому застукали. Вже червень, а відповіді з відповідних органів щодо цього питання так і немає. Для прикладу, лосів не відстрілюємо років дванадцять, але десь же вони діваються. І ще зробити з кабаном?.. Треба думати не тільки про вигоду. У 2008-му ми затримали вісім осіб із відстрільними картками, які нібито дозволяють полювати будь-де в області. Протоколи не писали, розуміємо, що це недоречність якась. Адже такого в принципі не може бути.
Голова Волинської обласної організації УТМР Віктор Шебенюк коментувати ситуацію з видачею обласних відстільних карток відмовився.
- Користувач мисливських угідь при видачі відстрільної карки зобов'язаний надати мисливцеві точну інформацію про ті угіддя, в яких він має право полювати. Вказати конкретний район, конкретне місце та конкретну дату здійснення полювання, - додає Віталій Жабчук. - Хитрувати із законом не варто.

Фото автора.

 Коментарі  

 
#3 XXXX 06.06.2009 00:22
Розумієте браття мисливці, що у нас на Україні, майже немає фахівців, які змогли б вивести існуюче мисливське господарство на належний рівень. А якщо і є поодинокі фахівці, то вони не допущені до прийняття управлінських рішень. Біда зокрема в тім, що відсутня єдина державна політика в даній галузі. Угіддя - це дзеркало суспільсьва, якщо в суспільстві далеко не все гаразд - так і в угіддях непорядок.
 
 
#2 ostt 05.06.2009 23:46
"Щодо створення бригад з відстрілу лисиці, то спільно постановили, що користувачі звертатимуться з проханням надати дозвіл лише у випадках, коли у якихось районах дійсно виявлять сказ цієї тварини"

Це буде добре тільки для відтворення лиса :cry:
 
 
#1 БОГУН 05.06.2009 20:18
Цит."Більшість наших мисливців ще не настільки свідомі і, коли потрапляють на полювання, не пропускають нікого. "
ДУРНИЦЯ. СПРАВА НЕ У СВІДОМОСТІ А У ОРГАНІЗАЦІЇ МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА В УКРАЇНІ. НА ЗАХОДІ ПОЛЮЮТЬ НА КАБАНА 10 МІСЯЦІВ В РОЦІ, А КІЛЬКІСТЬ КАБАНА ПОСТІЙНО ЗБІЛЬШУЄТЬСЯ. СВІДОМОСТІ НІКОЛИ НЕ ДОЧЕКАЄМОСЯ, ШВИДШЕ ДОЖИВЕМОСЬ ДО ТОГО, ЩО БУДЕМО ПОЛЮВАТИ ОДИН МІСЯЦЬ В РОЦІ. ПОКИ НЕ ЗМІНЕМО СОВІЦЬКОЇ СИСТЕМИ МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАТСТВА - ДО ТІЄЇ ПОРИ НЕ БУДЕМО МАТИ МОЖЛИВОСТІ НОРМАЛЬНО ПОЛЮВАТИ.
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com