Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
У Дніпродзержинську виявлений масовий мор риби
( 1 Vote )
Написав Editor Переглядів - 12802   
П'ятниця, 12 червня 2009 11:08
мор рибиУ Дніпродзержинську, 4 червня 2009 року, громадська екологічна організація "Голос Природи" виявила масовий мор риби на озері в районі Соцгорода, біля сільськогосподарського підприємства "Дзержинець". Невелике живописне озеро більше 30 років є улюбленим місцем відпочинку городян. Це водоймище є природним, воно підживляється за рахунок однієї з приток річки Суха Сура.

Після неодноразових звернень жителів Дніпродзержинська, стурбованих фактом масового мору риби, екологічна організація "Голос Природи" разом з групою журналістів виїхала на місце для вивчення ситуації. В ході обстеження озера було виявлено, що масовий мор риби викликаний забрудненням вод рідкими відходами промислового або комунального походження. Зміна кольору води з темно-синього на жовто-коричневий, наявність на поверхні води піни, присутність різкого неприємного запаху підтверджує припущення про забруднення водоймища.

За словами місцевих жителів, риба, переважно карась та короп, плаває на поверхні з початку червня. Спочатку люди не придавали особливої уваги цьому факту, більше того, рибаки збирали крупні особі риб для власного вживання або продажу на ринку. Проте, коли змінився колір води, з'явився смердючий запах, а риба стала гинути масово, люди захвилювалися і звернулися в організацію "Голос Природи".

Екологічна організація "Голос Природи" припускає, що забруднення озера може бути пов'язане з аварійним або несанкціонованим скиданням рідких відходів з Баглійського коксохімічного заводу, міського полігону побутових відходів або об'єктів місцевого водоканалу. Ці підприємства розташовані в 2-3 кілометрах від озера і мають власні зливові стоки. За фактом забруднення озера організація "Голос Природи" офіційно звернулася до мера Дніпродзержинська, міську санітарно-епідеміологічну службу і обласну екологічну інспекцію. "Голос Природи" вважає, що державні контролюючі органи в обов'язковому порядку повинні провести розслідування факту забруднення озера і притягти порушників до відповідальності за збитки, які були завдані навколишньому середовищу. Окрім цього, вкрай важливо вжити заходи для усунення наслідків забруднення озера, тому що купання у водоймищі і вживання в їжу риби може привести до спалаху захворювань шлунково-кишкового тракту серед місцевих жителів.

"Випадки екологічних злочинів, перестають бути рідкістю в Дніпродзержинську. Це вже другий водний об'єкт, який гине в нашому місті. Минулого року зловмисники зруйнували дамбу та спустили воду на озері, в районі залізничної станції Баглей. Цього року забруднено озеро на Соцгороді. Місцеві органи влади зобов'язані покласти край безкарності за порушення природоохоронного законодавства. Незалежно від причин і обставин забруднення озера, порушників необхідно притягати до відповідальності", - вважає Євген Колішевський, виконавчий директор екологічної організації "Голос Природи".

gorod.dp.ua

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com