Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Козулі – бережіть роги
( 4 Votes )
Написав Анна ГАРГАЛЯ Переглядів - 15339   
П'ятниця, 12 червня 2009 11:20

косуляЗгідно з наказом обласного управління лісового господарства та мисливства, у неділю, 14 червня, в Чернівецькій області стартує сезон полювання, який триватиме до кінця грудня. По черзі, що залежить від періоду виведення потомства та інших важливих біологічних чинників, мисливці будуть полювати на качок, голубів, перепілок, гусей та решту пернатої дичини, на диких кабанів, оленей, і наостанок - на зайців та лисиць.

 

А першими - вже із червня - беруть на приціл самців козуль, поголів'я яких ще три роки тому цілком відновилося після масової загибелі під час суворої зими 1995-1996 років. Саме улітку голови самців козуль прикрашають роги, які вважають неабияким трофеєм. З цієї причини полювати їх у цей час коштує вельми дорого.


- Восени, коли козулі скидають роги, а полюють на них колективно, мисливцеві доводиться платити зо триста гривень, а ось улітку разом із ліцензією трофей може вартувати 1,5-2 чи навіть більше тисяч гривень, - каже перший заступник начальника управління лісового господарства та мисливства Валерій Кашпор. Відтак полюють на "рогачів" індивідуально. Незважаючи на високі розцінки, торік, наприклад, охочих до королівського полювання не бракувало. За сезон ними було впольовано 15 косуль. Щоправда, всі мисливці були мешканцями Чернівецької області. Ні з інших регіонів, ні, тим паче, з-за кордону, задля полювання на косуль на Буковину не приїздили. Чи зголоситься хтось до мисливських розкошів у часи кризи, наразі невідомо.


- Якщо наша інспекція фіксувала лише дрібні порушення під час торішнього мисливського сезону та у період, коли полювати заборонено, то в поле зору працівників управління мисливського господарства таки потрапили браконьєри, - каже спеціаліст Державної екологічної інспекції Чернівецької області Сергій Василенюк.


- Лише цього року було виявлено три факти браконьєрства коли незаконно вполювали двох козуль та одного дикого кабана, - продовжує тему завсектором охорони і захисту лісу управління лісового господарства Ігор Чебан. - Зважаючи, що в аналогічний період минулого року таких випадків не було, можна припустити, що до браконьєрства людей підштовхнула криза. Побічно це підтвердив фінал справи щодо незаконного впольованого вепра. Через злидні відповідача, стягнути з нього всі 10 тис. грн. відшкодування суду не вдалося. Хтозна, чим закінчиться розгляд справ щодо козуль: за кожну з них збитки природі склали 8 тис. грн.

Анна ГАРГАЛЯ

-----

Кожна жінка мріє виглядати неперевершенно, а ще любить отримувати подарунки. Отож, купуючи подарунок з категорії жіночі плаття, чоловік отримує низку переваг, в тому числі високу карму і дозвіл поїхати на полювання чи рибалку. 

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com