Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
ЧУПАКАБРА: міф чи реальність...
( 76 Votes )
Написав ІГОР-Львівщина Переглядів - 33369   
Середа, 17 червня 2009 15:10
chupacabras_small За описами очевидців, загадковий кролевбивця дуже подібний до не менш загадкового звіра - чупакабри. Чупакабра у перекладі означає «той, що ссе кров кіз». Уперше це чудовисько об'явилося chupacabrasв горах Пуерто-Рико у 1994 році. Невідома істота висмоктувала кров у тварин у фермерських господарствах. На шиї тваринки залишалися дві маленькі круглі ранки. Чупакабра вбивала кролів, кіз, курей в Мексиці, Чилі, Перу, Нікарагуа та на сході США.

Очевидці описують цю істоту так, як і нині наші краяни. Суперечки щодо походження чупакабри тривають. Одні ка¬жуть що це експериментальний зразок, який втік з військової бази США. Інші, що це ... домашня тваринка чужопланетян. Мовляв, загубилася бідолашна. Дехто з вчених каже: чупакабра - міфічна істота, її у природі не існує. Оранжева, шерсті майже нема, тіло без чітких форм, морда тупа. Ходить на задніх лапах, на зріст - понад метр, слід великий, пазурі довгі. Задні ноги вищі за передні, очі червоні. Висмоктує у кролів кров і складає вбитих рівними рядами - так описують очевидці невідомого звіра, який ще донедавна лютував на Тернопільщині, а нині наганяє жах на селян Львівщини. «За 25 років роботи в лісі недавно я вперше почув якесь дивне виття-ревіння. Те ревіння йшло наче з-під землі», - розповідає Іван Фідик, лісничий з Глинян. «Найімовірніше, кролів душить здичавілий або ж схрещений з вовком собака», - переконаний Василь Бакальський, голова Глинянського товариства мисливців. Інші впевнені - це почерк дикого кота або ж ягуара чи леопарда. Цей звір збиткує і в Погорільцях, Косичах, Підгайчиках, Лагодові, Глинянах, в сусідніх Буському та Бродівському районах.
chupacabra_huntingМисливці робили облави на загадкового нападника. «Ми чули, що взимку щось отак душило і пило кров з кролів на Тернопільщині. Але не думали, що та біда перебереться до нас», - бідкаються селяни. Слід загадкового вбивці скрізь однаковий: вирвані дверцята клітки, подушені й поскладані в ряди кролі. І на шиях тварин - два рівненькі прокуси. Собаки, зустрівшись із звіром, тижнями не вилазять з будок. І всі хвіртки у дворах, як і були, зачинені. Літає той звір, чи що?
**************** Інформація інших джерел - (зібрала Олена КОС):

Щодо походження цієї загадкової тварини, то на разі нічого невідомо. Одні вважають, що ця істота втекла із секретної військової бази США, де проводилися генетичні експерименти, інші вважають, що Чупакабра пов'язана з НЛО, що вона прилітає разом з ними, оскільки часто при спостереженні Чупакабри, бачили і НЛО.
chupacabras_Hunting_UkraineВпродовж 1975 року Пуерто-Ріко переслідувала хвиля нез'ясовної загибелі худоби. Гинули тварини, причиною яких були тяжкі каліцтва, а в багатьох випадках худоба була і зовсім без крові. Ці події так і залишилися загадкою, але через 20 років у 1995 році все повторилося знову. Каліцтва та обезкровлення почали переслідувати домашніх тварин з небаченою силою, і впродовж двох наступних років зростала кількість повідомлень про дивну істоту, яка і є винуватцем дивних смертей. Цю істоту почали називати "Ель-чупакабрас" (El Chupacabras), дослівно "висмоктують кіз". Спочатку влада вважала, що кожне повідомлення про зустріч з чупакаброю - або істерія, або містифікація. Але так вважалося до того часу, поки кількість подібних повідомлень не досягла величезного числа. Одного разу поруч з понівеченим трупом кози знайшли волосся, яке однозначно не належало козі. Вчені, дослідивши це волосся в японській лабораторії, зробили висновок, що волосся належить досі невідомій науці тварині. З Пуерто-Рико феномен чупакабри поширився по всій Латинській Америці. Хоча слід зазначити, що обезкровлені трупи домашніх тварин знаходили багато століть в усьому світі.
За описами більшості очевидців, чупакабри мають висоту 130-150 сантиметрів. Зовні вони схожі на плазунів, але будовою тіла нагадують кенгуру з шипами вздовж хребта. На голові виблискуючі червоні очі, схожі на очі гуманоїда. Іноді ці істоти безволосі, з сіро-зеленою шкірою, іноді покриті чорним або сірим хутром. Між передніми лапами і грудною кліткою знаходиться шкірна перетинка, ймовірно, вона дозволяє їм літати, або рухатись подібно білкам Летяго. Їх ротова порожнина з трьома ікла влаштована так, що дозволяє рвати і всмоктувати.

Слід звернути увагу, що за описом чупакабра дуже нагадує шумерського Утукку або навіть Гала і єгипетського Ушебті.

Деякі жителі південноамериканських дощових лісів вірять у «людину-москіта», міфічне створіння їх фольклору, який передує сучасним свідченням існування чупакабри. Людина-москіт висмоктує кров у тварин через довгий ніс, як у москітів або комара. Деякі люди впевнені, що людина-москіт і чупакабра - одна і та ж істота.
У липні 2004 року неподалік Сан-Антоніо, штат Техас, фермер вбив щось безволосе, що нагадувало собаку, істоту (Елмендорфська істота), яка напала на його худобу. Згодом вона була розпізнана як койот, що хворів коростою. У жовтні того ж року дві тварини, які були дуже схожі на Елмендорфське істоту, були помічені на тій же території. 8 серпня 2008 року в Техасі якусь істоту було знято відеокамерою в поліцейській машині. Свідки з поліції стверджували, що воно не схоже на собаку, койота або іншу звичайну тварину. Цей факт також помітний і на самому відео. Тим не менш, достовірних наукових відомостей, що підтверджують існування чупакабри, немає. У наукових установах деяких країн ведуться дослідження на основі роздобутих слідів, залишених цією істотою.

chupacabras_HuntingUkraine

Чупакабра полює вночі і нападає на беззахисних тварин, висмоктує кров і зникає. Люди знаходили повністю знекровлених тварин у лісі або загоні. На тілі у тварин знаходили невелику круглу ранку з ідеально гладкими і круглими краями (в основному в області шиї), через яку, ймовірно, була висмоктана вся кров. На місці події не знаходили жодної краплі крові. Тварини були мертві, або півживі. Був випадок, коли було вбито ціле стадо рогатої худоби з 70 голів. Іноді тварин знаходять без деяких органів: нутрощів, мозку, очей, хвоста чи лап. Жертвами цієї істоти були всі тварини - від птахів до великої рогатої худоби.

 

ФОРУМ

 

 

 Коментарі  

 
#43 Саштар 22.02.2012 12:58
Я розпочав полювання на ту Чупакабру,вже від 2ночі до 5ранку сижу в сасаді з камерами,фанарі ками,диктофонам и,свистками і саморобним вогнеметом.Одного разу чуть її не спалив!
 
 
#42 Вєталь 18.02.2012 19:22
:zzz :eek: Ми з моїм другом збираємо новини про чупакабру,Вона існує, НЕ СУМНІВАЮСЬ
 
 
#41 АКУЛА 04.02.2012 14:01
Цитую даша:
ужаш какое оно страшное

Даша Трофімець?
 
 
#40 АКУЛА 04.02.2012 13:58
Ця чупакабра я на неї полюю! 8http://www.huntingukraine.com/components/com_jcomments/images/smiles/cool.gif)
 
 
#39 Чупофренія 04.01.2011 11:24
Початком таких досліджень можна розгляд появи такого звіру в Київському політехнічному інституті в 2009 році: "Через газету «Сьогодні» в НТУУ КПІ, ФАКС, УНДЦА«ЗОНД» звернулися жителі м.Ржищів Київської обл. з повідомленням щодо спостереження одного (за деякими свідченнями двох) невідомих тварин у їхньому місті. За період близько півтора тижнів (20-і числа лютого) дані істоти викрали (знищили) близько 17 дворових собак, слідів яких не знайшли. Спеціальні облави в прилеглому лісі, вироблені співробітниками МВС і єгерями, результатів з виявлення істот або місцями їх дислокації не дали. Події були висвітлені в місцевій пресі; сліди виміряні журналістами становили в діаметрі близько 10см. Також невідомі істоти, які окремі ЗМІ вже встигли охрестити «чупакаброю» (хоча аналогії з даними американським феноменом вельми сумнівні) були зареєстровані в поточному році вже у Львівській та Тернопільській обл. Висловлено гіпотези щодо природи даного феномена (рись, екзотичне хиже Тварини втекли з цирку або «домашнього зоопарку», горезвісний «перевертень»). Ухвалили: Тримати дані випадки на контролі, бути готовими до проведення екстрених виїздів з метою вивчення даного феномена. Виробити пошук аналогій за спостережуваним и очевидцями звичкам і ефектів серед відомих тварин, а також серед інших випадків спостереження невідомих тварин. "[3]
"Результати вивчення випадків появи невідомих тварин в с. Велика Олександрівка Київської області. Через журналістів з газети «Факти і коментарі» надійшло повідомлення про появу невідомих істот у с. Велика Олександрівка Київської області. Учасниками Центру було здійснено три виїзних дослідження в даний район (Білик О.С., Онищенко М.М., Кириченко А.Г., Миронов М.І.). У ході досліджень було опитано багато очевидців, які були очевидцями звіра. Описи істоти суперечливі. Описують наявність або відсутність хвоста, вух, різні свідчення щодо пересування істоти. Зокрема стрілочниця ж-д шляхів описує тварину, схожу на невеликого ведмедика, яка рухалася на 4х лапах, трохи перевалюючись (Спостереження вночі, при місячному світлі, зір поганий). У той же час, за її словами, створіння не боялося поїзда. Інші очевидці, стверджують що тварин було дві. У них у дворі тварини погнули металеву сітку (хоча поруч була хвіртка, яку можна було відкрити легким ударом), проникли у вольєр, знищили курей та індиків (разом близько 40 птахів), наносячи характерні прокусування іклами в місці хребетного стовпа (по опису). Коли очевидці вибігли на звуки метушні, побачили як одна тварина (чорна, з хвостом) з місця перемахнула паркан (Висота 1,6 м), другий тварині, що була поменше це вдалося зробити тільки з другого разу. Інші очевидці, спочатку у яких брала інтерв'ю газета «Факти», описували що у загиблих тварин не спостерігалося помітного кровотечі, в одного кролика голова була відірвана і знайдена на городі. Мабуть звідси з'явилася гіпотеза про вампіра-«чупакабру». Ще в одному випадку тварина проникла у великий ящик (Розплідник для курчат), зсунувши масивну кришку, курчата були розкидані по городу, причому 3-4-х не дорахувалися (Це єдиний випадок, коли були виявлені втрати в складі тварин). На ящику очевидцями були виявлені сліди шерсті. Зразок волосу (довжиною 8 см, чорний), був переданий очевидцями в УНДЦА «Зонд». Згодом (другий виїзд) до цих же очевидців навідалася інша тварина явно меншого розміру, яка намагалася підкопатися під курник, проте була сполохана очевидцями і утекла. Дослідження місцевості за селом (другий виїзд) виявило ланцюжки слідів вздовж дороги в кукурудзяному полі, що йдуть до селу. Виявлено два ланцюжки слідів: великі сліди великої тварини діаметральним розміром до 13 см і маленькі 7-8 см. Максимальна відстань між великими слідами - 1,1 м. Сліди свіжі (вночі був дощ), проте є й такі яким більше тижня, що свідчить про наявність регулярної стежини. Мисливець, що проживає в тому ж селі, привезений на місце появи слідів був здивований розміром і висловив припущення і належності їх величезною собаці або вовку. За описом жителів, за селом знаходиться скотомогильник, який свого часу привертав безліч бездомних собак, які здичавіли. Тим не менш ні однієї собаки під час поїздок виявлено не було. В останньому випадку (третій виїзд) сталося вбивство 19 кролів. Коли приблизно через 7 годин після події команда УНДЦА «ЗОНД» прибула на місце, були виявлені розбиті (шурупи, сітки розірвані по металу, дерев'яні рамки диски з тріщинами) і відкриті клітини (закривалися на загнутий цвях). Поблизу клітин виявлені сліди крові і вирваний кролячий очей з залишками очного нерва. Кролики за описом очевидиці лежали поблизу кліток (Узгоджується з Львівськими випадками) і вже були поховані до приїзду дослідників УНДЦА «ЗОНД». Співробітниками УНДЦА «ЗОНД» проведена ексгумація убитих тварин, яка виявила, що причиною смерті тварин очевидно стали переломи основи черепа, переломи хребта. Також спостережено закриті переломи ребер, скальпована рани на тілі жертв. Відсутність відкритих ран, які б зачіпали артерії, очевидно пояснює відсутність крові і виниклі гіпотези щодо втрати крові як причини смерті (гіпотези про «Чупакабру»). У той же час незрозуміло, як були нанесені ушкодження, в Зокрема як в однієї з жертв було вирвано очі. Дворові собаки у всіх випадках, крім останнього мовчали. За описом очевидиці останнього випадку, коли вона вийшла на гавкіт, побачила середнього розміру чорного собаку, яка перемахнула через лаз в паркані і зникла. Таким чином в ході досліджень:
Отримано свідчення очевидців
Проведена рекогносцировка місцевості по кожному випадку
Знято гіпсові відбитки слідів передбачуваних тварюк
Отримано генетичний матеріал (шерсть) тварин
Проведена ексгумація убитих тварин, яка показала брехливість гіпотези про втрату крові як причину
смерті обстежених тварин
Розвіяна сакралізація і нагнітання обстановки навколо появи тварин, тому що тарини є біологічними істотами, які залишають сліди і мають шерсть." [4]
"За час досліджень були висловлені основні гіпотези природи походження феномена:
Росомаха
здичавілий собака або вовк
Екзотична тварина, що втекла з маєтку чи аеропорту
Приватні лабораторії, в які звернувся УНДЦА «Зонд» проводять дослідження ДНК, проте на не тваринному матеріалі. Судово-медичні установи проводять такі аналізи, однак лише за постановою або розпорядженням судових органів або органів внутрішніх справ. УНІЦА «Зонд» звернувся до ЗМІ, газету «Факти і коментарі », з проханням допомогти в проведенні експертизи ДНК за наявним матеріалу. У той же час публікація, яка вийшла в газеті 28.08.09 не цілком достовірно відображає події, що відбулися, і активної допомоги у проведенні ДНК експертизи так надано і не було." [5]
В 2010 спостерігалась нова поява невідомого звіра. На цей раз ініціативу в свої руки взяли дослідники Міжнародного Дослідницького центру "EIBC": "Надійшло повідомлення про появу невідомого звіра в с.Пятигори, с.Глинськ, с.Орестів, що іменують в ЗМІ «чупакаброю», в 4 кілометрах від місця знаходження Здолбунівської оперативної групи при МДЦ "EIBC", що має науковий інтерес для дослідників УНДЦА "Зонд" - співробітників нашого центру. Була виконана оперативна експедиція - розвідка в місцевість с.Орестів за власної ініціативи. Насамперед слід відзначити загальну успішність та позитивний результат експедиції. Пішовши туди не маючи ні одного контактного телефону, я повернувся із 4 контактними номерами телефонів, 12 відео (загальним обсягом - година запису), 10 фото, 3 зліпки відбитків, 3 пробірками із шерстю. Насамперед я пішов туди сам, де виявив значну недостатність додаткової допомоги дослідників, і зрозуміло, що я просто фізично не зміг дослідити всю зону появи і зібрати ще більше матеріальних зрізків. Однак для жителів сіл ми не можемо нічого запропонувати окрім обіцянок, що звір зникне, і що то просто скажена росомаха. Вербальне опитування очевидців з одної сторони дало змогу дістати важливу і корисну інформацію, але отримана інформація містить значний вплив суб’єктивних факторів, урахування яких становить досі невирішену проблему. Також прийшов до висновку – в принципі можливо, що тварина була близьким родичем великих порід собак, зокрема Вовкодавів, до яких відноситься та ж сама Кавказька вівчарка яка не боялась невідомої тварини. «Можливо причина була в тому, що деякі породи собак бояться вовка, за винятком тих же вовкодавів. Або та ж сама вагова категорія, коли собаки відчувають із ким можуть справитись, а із ким ні. Того, кого для них не під силу подолати, вони бояться і уникають. Значить вовкодав теоретично може розправитись із цією невідомою твариною. Ніяких доказів що тварина була знекровлена - не було виявлено, і більше того я отримав докази що кролів тварина їла" [6][7] "Аналізуючи колір шерсті зібраної з місця ночівлі, що є у мене в пробірках - шерсть чорного і сивого кольору. Зробивши аналогію близьких родичів собак, дійшов висновку, що як за розфарбуванням, так і по описі, найбільш підходить для опису цього звіра - гієна" [8]
"25 травня 2010 року по місцевих та іншим телеканалам Україні показали сюжети прояви невідомих істот на околиці м.Харкова у місцевих жителів жовтневого району між с.Лідне ти с.Липовий гай. В особі члена оперативної групи МДЦ "EIBC" в м.Харків - Петрова С. було прийнято рішення провести оперативне розслідування подій, що відбулися в цьому районі разом Тарасенко В. При всій оперативності, проведення експедицій почалося з 27 травня 2010р. Оскільки 26 травня 2010 пройшло на підготовку експедиції і уточнення місцевості. На основі зібраної інформації і речових доказів ми прийшли до висновків: що ці істоти полювали групою, ці істоти мають потужну фізичну силу, вони пересувалися на 4-х лапах, сліди цих істот вказують на наявність у них 4-х кігтів на лапі, кролів не несли з дворів, у кролів були надрізи на шиях, у кролів відсутні сліди крові в місцях надрізів. але кров була в тушці, шерсть білого кольору яку залишила істота із чорними плямами знайдена в більшій кількості, по порівняно з кількістю чорної шерсті істоти, істотам не вдалось подолати перешкоду 2-х метрової висоти, у істот були плескаті морди, і був відсутній хвіст, у чорних істот блискуча шерсть, а у білої з чорними плямами - бура, вони видавали дивний вереск, моменти вторгнень відбувалися рівно в 00:40 годин, 3 істоти були із чорною шерстю, а 1 із білою та чорними плямами, задні лапи більше передніх, при настанні темряви вони неодноразово п'ють воду у місцевого ставка" [9][10]
Експертна думка кваліфікованого лікаря ветеринарної медицини Чвартковського А., на представлені матеріали Харківської і Орестівської експедиції: "Переглянув харківські матеріали по "чупакабрам". Свідки бачили декілька невідомих тварин у себе на подвір"ї, тому зразу виключається версія із росомахою. Зграєю полюють собачі, росомахи, - тільки поодинці. Сліди на "водопої" теж собачі (здичавілі собаки чи вовкособи визначити не можу). Місцевість навколо кролятників лісиста, - собакам є де робити лігва. На відео власник кролів показує шерсть від розірваної тварини і стверджує, що це всі залишки, значить хижаки повитягнули кролів з кліток (попередньо задавивши), зїли стільки скільки змогли, решта залишили біля кролятника. Теж саме було в Орестові. Мікроскопія шерсті мені ні про що не говорить. Можу сказати - дермафітозу немає. Отже на околицях Харкова в кролятниках орудувала зграя собачих. По питанню ваги тварини - нічого особливого в цьому немає. Середня вага вовка 40-45кг, в мисливській літературі описані вовки з максимальною вагою до 92кг в Луганській області і 96кг в Чернігівській. Довжина сліду 80-ти кілограмового вовка становила 16см, а ширина 10см. Здичавілий собака теж легко може важити 50-60кг. Людина впаде і від нападу собаки вагою 25 кг, як приклад той же бультерєр. Є деякі бультерєри які можуть атакувати навіть бика. Стафордширський терєр, пітбуль, німецька вівчарка легко валять на землю дорослого чоловіка. Слідів росомахи виявлено не було, якщо я правильно розумію - Тоді розповіді людей про напади "чупакабр" з дерев - неправда. Мені відома лише одна порода собак, здатна вискочити на дерево - бультерєр. Ці собаки з розбігу вискакують по стовбуру дерева (як коти зачіпляються кігтями до дерева) на висоту 2-2,5 метра, хапаються зубами за підвішане гумове колесо і висять. Але у бультерєра особлива будова тіла: низькорослі, легкі, корінасті, з надзвичайно розвиненою м’язевою системою. Та і вони не можуть лазити як мавпи по деревах. Очевидці, зокрема дівчина з Орестова могла бачити росомаху. У цієї тварини задні кінцівки довші за передні, спина вигнута дугоподібно, довга притуплена морда, широкі "плечі". Але про розміри тварини дівчина могла сказати неправду або те, що їй привиділось, «у страху очі великі»." Чвартковський А. також запевнив, що "чупакабра" є яскравим прикладом, викривлення інформації журналістами в сторону сенсаційності у звязку із перебільшеннями в розповіді очевидців - "чупофренією журналістів" і розпосюдженням ними масового психозу серед населення. Також осудив безпідставні звинувачення журналістів в сторону очевидців, що всі очевидці алкоголіки, і думку російських журналістів, що тварина була "хомячком В.Ющенка". Як співав колись Фредді Мерк’юрі, - "Show Must Go On", шоу повинно продовжуватись. Колесо "чупофренії" розкручується не на жарт [10]
 
 
#38 lev 30.09.2010 19:47
Я вірю в цьу *чупакабру* Я Ї НАВІТЬ БАЧИВ! :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:
 
 
#37 даша 12.03.2010 23:12
ужаш какое оно страшное
 
 
#36 Рамон 02.03.2010 18:58
Один не досмотрел, второй не до слышал, вот вам и получилась чупакабра. А вы случайно кенгуру насильника там не видели?????
 
 
#35 Чукча 21.02.2010 21:26
я не трус но я уже боюсь
 
 
#34 х 12.02.2010 14:20
не фыгня це все. на світі все може бути в селі куди я приїжаю до родичів та сама історія. і не думаю що чупакабра це витвір амереканських вчених бо це все тянеться багато років і в різних частина світу їхня популяція може складати сотні осіб мусять вони якось розмножуватися. і ніякий це не монстр це просто тварина яка старається вижити в жорстокому світі лудей
 
 
#33 Аліна і Юля 28.01.2010 20:35
Це може видумка, а може і правда!!!!!!!!!
 
 
#32 кот 25.01.2010 16:48
ПИТИ ТРЕБА МЕНШЕ,А ТО В ДУРКУ МОЖНА ПОПАСТИ :lol: :lol: :lol:
 
 
#31 Н Е Л Я 24.01.2010 20:43
;-) мда народ остаточно злетів з катушок)) звичайно що цьої фігні не існує, це так роблять щоб ми (діти) пізно не гуляли)) а то раптом щось нападе :lol:
 
 
#30 коза 24.01.2010 00:00
я бачила.гуляю собі раптом бачу макепу(курка),р онепи(корова)ме ртві лежать,а заді мене кенгуру закурити просе.я не дала він мене на той світ відправив.на тому світі всі тварини які від чупакабри пострждали розповідають ЩО В КОЖНОГО З НИХ СИГАР ПРОСИЛА.вот така історія.а зараз я на цьому світі(мене царівна Жаба відпустила щоб я це вам написала),а потім знов туди,ой не хочу :cry: :cry: :cry:
 
 
#29 Очевидець.Я вірю... 22.01.2010 00:18
а я вірю... :sad: Сама була очевидцем..((( Спочатку сміялася з цього)) думала,тіпа,нар од під градусом понавидумує "чупакабр" хд) Але все таки бачила. Бачила силует збоку. десь метрів 20-30 від мене... да видовище було ццікаве. Я з хлопцем були в готелі біля лісу,літом. Вечері вирішил прогулятися,а коли верталися замітили,шо загубили ключі...
Вот рішили пошукати. вернулися,не знайшли. думали,шо залишили на столику на вулиці,сіли за стіл,і тупо чуєм шурхіт з кущів. Замітили,шо якась хрень вистрибнула і стала непорушно на фоні будинку сторожа... блять.. чорне,горбате,т аке як кенгуру,тільки не велике. дивилися десь 5хв... ця хрень не рухалася... потім проходив хнайомий біля нас,ми відернулися,при віталися,оберта ємся,а цеї хрні нема...( пропала..(( короч нашугались не на шутку,пішли другий ключ від номера випрошувати))) а на другий день поїхали звідти)))
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com