Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Німецьким зубрам в Карпатах добре
( 4 Votes )
Написав Пустельник Переглядів - 10248   
П'ятниця, 19 червня 2009 10:05

zubr4Лвівське обласне управління лісового та мисливського господарства за сприянням Товариства друзів зубрів з Польщі, кілька днів тому, вже отримало першу партію зубрів - три самки і три самці, з парку диких тварин у м. Гера (федеральна земля Тюрінгія, Німеччина). Це відбулося в рамках реалізації Програми реінтродукції бізона європейського (зубра) у Сколівських Бескидах (Українські Карпати).

 


- Незважаючи на природоохоронний статус зубра, стан субпопуляції цих тварин на території Львівських Карпат оцінюється як критичний, – розповів порталу заступник начальника Львівського  обласного управління лісового та мисливського господарства Василь Бурмас. - Основною причиною такої ситуації є сукупна дія декількох несприятливих антропогенних чинників, серед яких вирішальну роль відіграє близькоспоріднене схрещування, фізіологічний відпад окремих особин, особливо в зимовий період, спричинений раптовим випаданням великої кількості снігу, а також факти браконьєрства. До цього часу, остаточно не з'ясовано низку питань щодо підтримання життєздатності виду в гірських умовах, зокрема, особливостей живлення та інших.

За ініціативи Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, з 2002 р. розпочався процес пошуків шляхів відновлення популяції зубра європейського в Українській частині Східних Карпат на території НПП «Сколівські Бескиди».

У 2007 р. Інститутом екології Карпат НАН України було розроблено Програму реінтродукції бізона європейського (зубра) в Сколівських Бескидах (Українські Карпати) на період до 2015 р. Цю програму затверджено Міністерством охорони навколишнього природного середовища України та Державним комітетом лісового господарства України за погодженням з Інститутом зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України.

В рамках реалізації Програми в 2005 р. ми розпочали реалізацію української частини міжнародного проекту „Реінтродукція європейського зубра в Східних Карпатах”, який фінансується Фондом Великих Рослиноїдних Ссавців (Голландія), Товариством друзів зубрів (Польща) та українською стороною (НПП „Сколівські Бескиди”).


Протягом 2005-2006 р. на території Майданського лісництва НПП „Сколівські Бескиди” було споруджено вольєр для тимчасового утримування зубрів площею 3 га. Після цього, Група по зубрах Міжнародного Союзу Охорони Природи розпочала пошук тварин, щоб підвищити рівень генетичного різноманіття майданської субпопуляції. Такі тварини були відібрані на території парку диких тварин у м. Гера (федеральна земля Тюрінгія, Німеччина).


Передбачається утримування завезених тварин у вольєрі протягом року, після цього плануємо випустити зубрів з вольєру, щоб об'єднати з майданською субпопуляцією зубра.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com