Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Якісні мисливські ножі від фірми "Kopromed"
( 34 Votes )
Написав Administrator Переглядів - 97576   
Вівторок, 03 червня 2008 10:29

kopromed_html_3d8b2ea7.jpg

Минули вже часи, коли ми були приречені купувати ножі посередньої якості , або ніби хороші «ручної роботи», а в одночас такі, які не мають нічого спільного з ремісництвом, і тільки особи , що мали зв'язок з «заходом» були власниками справжніх мисливських ножів. Ситуація змінилася, однак і зараз не дуже добре. Нас закидують різноманітними пропозиціями з Далекого Сходу, які найчастіше (хоча не завжди вірно) асоціюються з товарами відповідного рівня. На жаль, також і з країн Європи до нас приходять ножі дуже низької якості. Це є особливо небезпечно для покупців, які наприклад, вироби з Німечини,  завжди вважають якісними і довговічними. Якщо подивитись правді в вічі, то пропозиція справді добрих ножів в магазинах України є дуже убогою. Думаю, що це в деякій мірі також і наша вина, мисливців, рибалок, туристів бо ми не формуємо відповідного попиту на якісний продукт.

 

kopromed_html_242c563c.jpgТому мене не може не тішити той факт, що портал www.huntingukraine.com став офіційним представником фірми Kopromed.

 

Отже в Новому Томислі (Польща), працює фірма на якій виробляються мисливські ножі. Kopromed засновано в 1989 році. Відкрив фірму і до цих пір керує нею п. Януш Чайка (Janusz Czajka) — металург за освітою, колишній технічний директор фабрики хірургічних інструментів, - без перебільшення можна сказати: правильна людина на потрібному місці. Саме освіта і досвід цієї людини формують якість і вартість виробляємих в Копромеді ножів. Додатково для мене велике значення має той факт, що ножі не є якимось побічним продуктом від іншого виробництва, а навпаки складають основу діяльності фірми. Нещодавно я мав можливість на власні очі побачити як виготовляються ножі на фірмі Копромед і хочу поділитися з читачами деякою цікавою, на мій погляд, інформацією.

 

 Ножі що виготовляються на фірмі Копромед, можна поділити згідно з методом виготовлення на дві групи: куті (ковані) і з бляхи. "Ножі з бляхи"  - може і не дуже добре звучить, але варто знати, що в такий спосіб виготовляється переважна більшість ножів.kopromed_html_110aa5ee.jpg Звичайно це робиться через те, що виготовлення кутих ножів є набагато складнішим і дорожчим. Цікавим є також той факт, що саме від виробництва кутих ножів розпочалася діяльність фірми, а почали робити ножі з бляхи через те, що це вже не становило великих труднощів. Сталь з якої виробляються ножі під знаком Копромеду береться на провідних польських металургійних комбінатах по спеціальному замовленню п. Я. Чайки. Це є багатошарова нержавіюча сталь дуже наближена хімічними властивостями та отримуємою під час термообробки твердістю (56-58 HRC) до сталі 440С. У випадку кованих ножів великою проблемою є отримання заготовки. В процесі пошукувань виконавці аж 10-ти провідних кузень визнали виконання заготовок по методиці п. Я. Чайки як занадто складні. У значному спрощенні процес виготовлення кованих ножів можна поділити на наступні етапи:

    kopromed_html_m1560fa89.jpg
  • куття вільне;
  • куття матричне;
  • вступне шліфування;
  • гартування;
  • остаточне шліфування;
  • монтажні роботи;
  • полірування.

Кожен ніж мисливськийфірми Копромед має уввігнуте лезо. Тут варто зазначити, що ці ножі не є масовим, машинним продуктом а є результатом ручної роботи справжніх фахівців своєї справи. Я мав можливість спостерігати як досягається уввігнутість леза, і нарізаються зуби для пили. Вправність і kopromed_html_m3e04de6c.jpgпрецизійність роботи працівників вражає. Оцінити це повністю можна коли взяти до рук готовий продукт — результат їхньої праці. Тим більше, що всі ножі мають дуже гарний блиск, який досягається в результаті полірування на бавовняних кругах. Не багато виробників ножів, погоджуються на проведення таких робіт власне для того, що це є дуже коштовним. З цього приводу може існувати багато думок щодо доцільності проведення таких робіт, але варто знати, що полірування до такого перфектного блиску значно збільшує корозестійкість, бо ножова сталь нержавіюча попри все також ржавіє. Я з таким блиском мав не хороший досвід — виконання фотографії без професійного освітлення є майже неможливим.

 

kopromed_html_1b631c35.jpg

 

Запуск продукції складальних ножів, при відсутності автоматизації роботи, з погляду на велику кількість елементів, які треба добре пристосувати між собою, може бути тільки доказом моїх слів про дуже високий професіоналізм працівників фірми Kopromed.

 

Переконаний, що навіть практичні особи, які трактують ніж як інструмент (а до таких зараховую і себе) можуть оцінити прецизійну ручну роботу, яка надає кожному екземпляру ножа виготовленого фірмою риси неповторюваності.Свої ножі мисливські фірма Копромед постачає до багатьох країн: Німеччина, Австрія, Франція, Великобританія, Скандинавія, США, Австралія, Україна.

 

kopromed_html_4b125620.jpg kopromed_html_m2effdcba.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Переглянути сертифікат теплообробки

 

 Коментарі  

 
#9 ,Базь 08.11.2009 07:11
440с,це вже історія,кований ніж з нержавійки,завж ди гірший за ніж ,як ви пишете з бляхи,тому, що при ковці вигорае вуглець і сталь втрачае свої властивості.
Робота слабенька,як для ручної,таk собі, ширпотреб.
 
 
#8 WALLY 26.04.2009 02:52
Sam osobysto zavozyl 16 ekzemplariv - majut buty v drugomu viddiliniu komanchero na Charnovola (Arsen).
 
 
#7 svyn 26.04.2009 02:01
Цитую Wally:
Цитую svyn:
Де сі можна подивити на ті ножи і як їх вкупитиси? :oops:

www.fira.com.ua

Нууу я дуже вибачаюсь але в Команчеро ножів які РІЖУТЬ я не видів ну ні разу :cry:
 
 
#6 WALLY 25.04.2009 11:46
Цитую svyn:
Де сі можна подивити на ті ножи і як їх вкупитиси? :oops:

www.fira.com.ua
 
 
#5 svyn 25.04.2009 03:45
Де сі можна подивити на ті ножи і як їх вкупитиси? :oops:
 
 
#4 Olena Kos 10.04.2009 16:40
В мене такий є. Річ і цінна, й корисна.
 
 
#3 borkas 06.04.2009 18:30
заздрю Wally ;)
сам хотів би там побувати
 
 
#2 WALLY 31.03.2009 16:43
Sam tam buv - osobysto bachyv - respekt !
 
 
#1 borkas 31.03.2009 15:16
Такі ножі як мінімум викликають повагу.
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com