Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Мисливець без собаки - не мисливець!
( 7 Votes )
Написав Пустельник Переглядів - 7783   
П'ятниця, 10 липня 2009 11:32

vystavka_6_2009Днями відбулась чергова  Львівська обласна виставка собак, організатором якої традиційно виступив Львівський обласний осередок  Федерації мисливського собаківництва України. Як повідомив голова цієї організації Ярослав Рогоцький, у виставці прийняли участь 244 собаки. Із них:71-лягаві собаки, в тому числі курцхаари, дратхаари та російські мисливські спанієлі, 68 лайок (західно-сибірські та русько-європейські), 58 гончих  і борзих собак (руські   гончі, естонські та русько-рябі гончі, грейхаунди), а також 47 собак норових порід(гладкошерсті та жорсткошерсті фокстер’єри, ягдтер’єри і такси). У виставці приймали участь представники не лише Львівської, а й Закарпатської, Івано-Франківської, Тернопільської та Волинської областей.

 

Ринги експертизи і комплексної оцінкки очолювали досвідчені експерти, а саме Дрокін В.В. (м.Луцьк.) – ескперт національної категорії, ринг норових собак і такс. Ринг лягавих собак очолював Осадчук Є.Д. (м.Луцьк) – експерт першої категорії. Експерт першої категорії Зав’ялов Р.В. (м.Львів) очолював ринг лайок. І нарешті, ринг гончаків і хортів   був під керівництвом експерта першої категорії Ногаса А.Я. В результаті експертизи і комплексного бонитування були визначені переможці і чемпіони в різних класах. Серед лягавих собак чемпіонами області стали львівські дратхаар Честер, власником якого є Козак С.В. та курцхаар Ральф (власник Яницький Т.Р.), курцхаар  Ерна із м. Броди (власник Кирик А.Я.). Поміж  норових собак також знайшлися ті, які зуміли показати себе сповна та виділитися серед інших: німецький тер’єр Снейк власником якого є Федунь І.П., ягдтер’єр Зея(власник Грицай Н.М. (Львів). Із  лайок чемпіонами стали: русько-європейська лайка  Буран (власник Сельтов Я.М.), західно-сибірська лайка Альфа(власник Фаль В.Й., м. Стрий). Серед гончаків і хортів титул чемпіона отримали: грейхаунд Кобра(власник Мазнін О.В., м.Львів), російський гончак вижлець Буян(власник Феденчук В. М.), вижлиця Альфа (власник Когут Л.В.). руська ряба гонча вижлець Шайтан (власник Мороз І. О. з Самбірського району).Також були переможці і чемпіони виставки в класі еліта серед естонських гончих собак: вижлець Туман та вижлиця Айра власником яких  є  Славич С.Д.  (Самбірський район).             

 

А найкращою собакою виставки стала фокстер’єр “Impi z veronikinoi hatky”, власником якої є  житель с. Брюховичі Козій І. В.

 

Чемпіонам І-го класу та переможцям молодшої вікової групи були вручені кубки та медалі.

 

За словами Ярослава Андрійовича Рогоцького у Львівській області на даний момент є проблема, яка пов’язана з тим, що багато собак мисливських порід  не мають документів і в зв’язку з цим відповідного  права на полювання. Отримати потрібні документи для свого улюбленця мисливці можуть лише у Львівському обласному осередку Федерації мисливського собаківництва України, що знаходиться за  адресою: м. Львів. вул.Коперніка, 27. На даний час  цей осередок об'єднує 860 членів в якому зареєстровано 1225 собак. Найпоширенішими мисливськими собаками у Львівській області є лайки, лягаві, норові та гончі.Тим, хто хоче придбати класних цуценят цих та  інших  порід варто звертатися саме у цей  осередок собаківництва. В середньому мисливське цуценя коштує 100-250 доларів. Крім цього потрібно буде вкласти багато коштів на його утримання та виховання. Але ж що не зробиш задля власного улюбленця! Ярослав Андрійович велику увагу акцентує на тому, що придбання цуценят  на ринках  та в інших клубах міста львова та областях без попередньої перевірки родоводів не дає права на видачу родових документів та паспортів цим собакам, як і  права полювання з ними. Отож, якщо бажаєте, щоб ваш улюбленець полював без жодних проблем, то думайте заздалегідь, де саме його придбати.

 

Марія САВИЧ

 Коментарі  

 
#2 Svetislava 14.07.2009 17:35
Гарна стаття, і виставка гарна, судячи по звітах учасників, і фото :-)
А РУССКАЯ ГОНЧАЯ, она и в Африке будет РУССКОЙ ГОНЧЕЙ потому, как её выводили, как русскую гончую, а не в Украине. И характер, и работоспособнос ть, соответствуют тому, что от неё хотели. :P :lol:
 
 
#1 БОГУН 11.07.2009 19:32
Гарно написано - РУСЬКИЙ гончак :-) Іронічно назву статті можна переробити "Український мисливець без Українського мисливського собаки - не Український мисливець"
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com