Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Рибне щастя
( 16 Votes )
Написав Олена Кос Переглядів - 14013   
П'ятниця, 10 липня 2009 17:58
добротвір_рибгоспПідприємець Роман Депа ось уже кілька років займається рибним господарством, а саме використовує садковий метод, який в Україні є ще не дуже популярний.
Впродовж останніх десяти років в рибному господарстві України, як і в усій економіці країни, виникли значні труднощі. Головна проблема - розбалансованість цін на різні види послуг, продукцію промислових галузей економіки. Як наслідок - зменшення обсягів виробництва товарної продукції в аквакультурі разом з промислом у внутрішніх водоймах України впродовж 90-х років майже втричі. Для прикладу, якщо на початку становлення незалежної держави в рік добували більш як 130 тис. т. риби, то нині ця цифра становить 35-40 тис. т.

Добротвір_рибгоспСуттєво знизився рівень споживання риби і рибних продуктів на душу населення - 1991-1994 рр. з 17,5 до 3,5 кг на рік. Відносно недавно ця цифра зросла і становить близько 12 кг. Проте, зазначене збільшення відбулось переважно за рахунок росту імпорту.
Нині ж, усякими способами намагаються повернути цю галузь до того стану, в якому вона була ще кілька років тому. Труднощі переборюють усілякими способами і впорядковують втрачене. Журналісти Порталу для мисливців, рибалок і любителів природи побували на екскурсії на Добротвірському рибному заводі, де мали можливість поспостерігати за дещо іншою специфікою розведення риби - садковим методом вирощування риби на теплих водах.
Натхненник господарства, приватний підприємець Роман Депа, люб'язно погодився розповісти та показати як правильно займатись і вести рибне господарство.
Нині завдяки садковому методу розведення риби в господарстві налічують близько 23 видів різноманітної риби. В асортименті три види сома (африканський, канальний, європейський), три види толстолоба (білий, строкатий, гібрид), білий амур, кілька видів коропа, 5 видів осетрових, КОІ (японський короп), кольоровий карась (азіатський карась), щука, лин, форель. Також свого часу тут вирощували раків.
Щоправда, за словами рибовода Василя Бандрівського, не вся риба хоче і може в таких умовах жити, адже поруч є Добротвірська ТЕС, відповідно температура води є достатньо високою. «Ми експериментуємо з рибою, дивимось, якій краще буде в такій воді, а якій ні. Для прикладу, не влаштувала нас робота із щукою, тому ми відмовились від серйозної роботи з цим видом», - розповів Василь Володимирович.
Розкрив пан Василь і деякі таємниці про рибу. Зокрема про толстолоба та білого амура. Як з'ясувалось, обидва види належать до рослиноїдних. Толстолоба вважають біологічним меліоратором водосховища. «Ця риба є дуже корисною, особливо коли мова йде про ті водосховища, де поряд є електростанції. Толстолоб фільтрує воду і завдяки тим водоростям росте. Що стосується амура, і зрештою й толстолоба, то ці риби були завезені до нас (в Україну - Авт.) порівняно недавно, тому їх можна вважати для нас нетиповими. Їх ареал - Китай, Далекий Схід. Ці риби в природних умовах у нас не нерестяться, доводиться застосовувати стимуляцію. Попри все, ця риба маю ікру, але ніколи ще не доходила до останньої стадії нересту. Натомість ми вибираємо статевозрілих самок та самців, робимо усі відповідні розрахунки, значення має і вода, і температура. Завдяки спеціальним препаратам у них наступає остання стадія нересту, ми зціджуємо ікру в посудини і поміщаємо її в апарати Вейса, де дозріватимуть личинки. Через якийсь час личинок переселяють у спеціальні гасові садки», - ділиться досвідом Василь Володимирович.
Коропові мають свій метод нересту, і це тоді, що й самостійно можуть розмножуватись. Але, такий спосіб важко контролювати, тому професіонали пішли іншим шляхом. Коропа стимулюють, він віддає ікру повністю і швидко, хоч часто це робить порціями. Такий нерест проводять в гасових садках на пантонах. Коропу роблять два уколи, керуючись температурою води та вагою риби. Опісля, за добу ікру риба скидає, і вже тоді можна спокійно витягувати коропів із садка, аби дати можливості спокійно розвиватись личинкам.

садковий метод

За словами пана Бандрівського, будь-яка риба примхлива, але найбільше це стосується маленької риби. Влітку важко працювати із осетровими. Справа в тому, що цей вид вибагливий у всьому, особливо у температурі. «Веслоніс, який належить до виду осетрових, досить примхлива риба. Його Батьківщина - Північна Америка. Він харчується зоопланктоном. Ми займаємось тільки маточним поголів'ям, щодо розведення в природі, то для цього потрібно мати багато часу - 17 років. Нам його утримувати збитково. Тим паче, що в нашій державі така риба не є достатньо досліджена. Маємо також декілька видів сомів - африканського, європейського і канального. Mylopharyngodon_piceusАфриканський сом дуже любить тепло, якщо менше 17 градусів тепла, то він в таких умовах вижити просто не зможе. Також він потребує великих площ», - наголошує пан Василь. Займаються тут і фореллю. Щоправда лише кілька місяців - з листопада до березня. Уже невдовзі збирають почати вирощувати чорного амура (Mylopharyngodon piceus) - фото.

Більшість риби - українська. Коропові на завод потрапили з Волині, з Рави-Руської, Любеня Великого. Щодо сомів, то частина була привезена із-за кордону, а якась частина - представники український водойм. Власне причиною того було оновлення крові. До іноземців належать рибки КОІ й осетрові. Вся риба, яка була завезена не з України, проходила карантин, особливо це стосується кольорової риби, бо її беруть для акваріумів, для басейнів. За словами пана Бандрівського, випадки вимирання риби вже були в інших господарств. Тому в Добротворі ретельно перевіряють всю рибу, аби тримати марку і продавати якісний продукт на українському ринку. За час своєї роботи, господарство завоювало добру популярність. Серед клієнтів як магазини, так і товариства мисливців і рибалок, а також ті особи, які хочуть прикрасити свою оселю екзотичним кольоровим карасем або його не менш оригінальним родичем.

 

садковий_метод

 

Співпраця з рибним господарством - тел. 80676700977

 Коментарі  

 
#3 різник любомир 27.12.2009 19:20
заміни фотографію Вадіка на фотографію Васі.
Любомир Різник.
 
 
#2 БОГУН 11.07.2009 17:32
Молодці!
 
 
#1 WALLY 10.07.2009 20:02
Cikavo ... Fajno. :-*
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com