Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Ну, бабак, поcтривай!
( 6 Votes )
Написав Олена Кос Переглядів - 11262   
Вівторок, 14 липня 2009 08:52
бабакиУсі ми пригадуємо ажіотаж наприкінці зими, коли природні «прогнози погоди» бабаки віщували нам прихід весни. Як з'ясувалось, єдиним правдивим бабаком виявився харківський гризун, якому чомусь тоді не повірили. Ну що ж, зубасті друзі, настав ваш час покути!

На Луганщині стартував індивідуальний сезон полювання на бабаків.

Це доволі великий травоїдний звір до десяти кілограмів вагою. Щоправда, бувають і такі випадки, коли вага може сягати 15 кг. Хутро у бабака різноманітних кольорів, переважно руде з чорним, але буває і чорне, буває й сіро-блакитне. До слова, це доволі симпатична тварина, намагається жити так, аби не завдавати людині шкоди. Він харчується зеленою травою, якої цілком достатньо в балках та яругах. Варто також додати, що це дуже «сімейний» і працьовитий звір: у великій норі на кілька приміщень (в тому числі спальня, туалет) взимку спить три покоління: батьки, діти, онуки. На другий рік старших дітей батьки виселяють, щоб будували свій дім.

babakПро особливості полювання на цього звіра Порталу для мисливців, рибалок і любителів природи погодився ґречно розповісти в.о. головного мисливствознавця ДП «Біловодське лісомисливське господарство» Олександр Мележик. «Це дуже цікава і корисна тварина. Цінність бабака в тому, що його жир використовують у медицині. В часи Радянського Союзу робили деякі досліди, і з'ясувалось, що коли збирати жир на паровій бані, то можна отримати 25 різних амінокислот. Натомість, коли таку процедуру робити на сковорідці, лише сім. Цей жир використовують при лікуванні туберкульозу на ранніх стадіях, також він гарно підходить як засіб для загоювання ран. Були навіть такі експерименти, коли бабаків заражали туберкульозом, але вони ніяк не реагували на цю хворобу», - розповідає Олександр Олексійович.

Користується популярністю також хутро і м'ясо бабака. Особливе полювання на цю тварину тим, що воно індивідуальне. Бабак тварина дуже передбачувана і обережна. Але справжній мисливець знайде підхід до цього маленького милого гризуна. Одна з порад Олександра Олексійовича: треба наперед підготуватись у засітці. «Бабака треба брати хитрощами. Із нірки він виходить і дуже уважно вслухається у будь-які звуки, що можуть лунати неподалік. Схитрувати можна таким чином: під'їхати автомобілем до нори, трохи налякати звіра, а потім податись геть. Гризун подумає, що позбувся небезпеки. Але ж він не знає, що інший мисливець заздалегідь продумав стратегію своїх ловів - він затаївся неподалік і тільки вичікує тепер вже сміливого «зубастика». От тут вже й можна наступати», - рекомендує головний мисливствознавець мисливського господарства. На такому полюванні не використовують собак. І це тільки заради їх же безпеки, адже своїми гострими зубками безневинне звірятко зможе заподіяти шкоди псу, а інколи й вбити його.

На території угідь пана Мележика водяться бабаки вагою в середньому 4 кг. Щоправда, траплялись й по 9, а то й по 12 кг. Вік тварини в середньому 10 років. Ласими на гризунів є браконьєри. Тільки цього року складено 9 протоколів на любителів незаконного полювання. Зловмисники використовують всілякі приладдя - від вогнепальної зброї до петель, капканів й пасток.

babak

Цього року «Біловодському лісомисливському господарству» видали 20 ліцензій (ціна однієї - 250 грн). Лише за перші дні сезону вдалось використати десять. Щоправда, за словами Олександра Олексійовича активно полюватимуть лише на початку (сезон закінчується 6 вересня), адже потім бабак залягає в нору на зимовий відпочинок.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com