Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Естонське чудо мисливця
( 10 Votes )
Написав Ostt Переглядів - 3915   
Вівторок, 14 липня 2009 10:57
естонський_гончакНа початку двадцятого століття в Естонії юридично не існувало ніякої власної національної породи гончаків. Здебільшого використовували популяцію швейцарських (люцернских) гончаків, біґлі, а також німецьких браків (der Deutsche Bracke) та такс-браків (der Dachsbracke). Одночасно, економічний ріст Естонії спричинив збільшення площ сільськосподарських земель, а також територій вирубування лісів. Тварини, яких вигнали зі звичних кормових ділянок не розмножувалися і кількість копитних стала швидко і суттєво скорочуватись. У 1920 році уряд Естонії (тоді , так як і нині - самостійної держави) прийняв рішення про повну заборону полювання з великими гончаками. Проте деякі мисливці продовжували полювати косулю, застосовуючи великих гончаків, найчастіше курляндских. Разом із виконанням заборони Естонський мисливський клуб зобов'язали підібрати відповідну пішу низьку породу гончака для полювання і спробувати займатись її розведенням. liucernskyj_gonchakДля цього в Англії купили високопородних робочих біґлі. Та до 1923 року спеціалісти були змушені визнати, що вони зовсім непристосовані до важких ґрунтів Естонії. Біґлі до крові стирали м'які лапи. Тоді Талліннське мисливське кінологічне товариство "Кальов" запропонувало зоотехнічну програму виведення національної породи гончаків в Естонії з використанням місцевих собак відповідного екстер'єру і змішали кров власних, досі невизнаних гончаків, із кров'ю люцернскої гончої та біґлі. Тоді закупили три виробники зі Швейцарії (розплідник "Офер").
estonkaПро перші успіхи було вже відомо після того, як підлили кров завезених швейцарських гончаків (відомі їх клички - Тукс, Адор, Лоля Тофера ), які, з однієї сторони покращили фізичні якості біґлі, а з іншої - передали їм здатність братися набагато раніше до роботи. У 1935 році в країні провели масову експертизу поголів'я гончаків, ріст яких не перевищує 50 см, описали більше 2000 собак з родоводами і без. Вибрали близько 300 собак, яких включили у порідну групу "естонський гончак". З літературних джерел відомо, що в Естонії гончаків за своїм типом поділяли на довгоногих (костромські, польські й англійські) та коротконогих (швейцарські, біґлі). Тоді вирішили зосередити увагу на низькорослій породі, з помірною паратістю, що йде по сліду і не є небезпечною для парнокопитних. На жаль, під час Другої світової війни велика частина племінного матеріалу була знищена.

З 1947 року по 1954 рік в Естонії перевірили й оцінили 2460 гончаків, яких занесли до різних чистокровних порід, як схрещених, так і змішаних собак. До вересня 1954 року було відібрано 48 відносно однотипних низькорослих особин, яких з 24 по 26 жовтня 1954 року оцінювала комісія фахівців. До того ж часу голова Таллінського клубу собаківництва Сергій Смельков склав проект стандарту нової породи гончих собак. Порода отримала назву «Естонський гончак» і на основі матеріалу, що залишився почали займатись розведенням цих собак.

estonka

До 1945 року фахівців досягли стабільності у роботі із цим екстер'єром, а у 1954 році після появи на виставці й офіційного опису шести собак Таллінського мисливського товариства "Кальов" на сільськогосподарській виставці в Москві, породу естонський гончак офіційно визнали як вітчизняну мисливську породу. Стандарт був введений в дію 27 грудня 1954 і виданий російською мовою. Згодом (1966, 1981, 2007рр.) до нього вносили незначні зміни.

Нині ця нижче середнього зросту, наполеглива в роботі, з дзвінким голосом порода дуже популярна в Україні, Фінляндії, на Східному березі Балтійського моря, у європейській частині Росії. Собака міцного, сухого типу конституції. Висота в загривку вижлеців 45 - 52 см, вижловок - на 3 см менша. Висота в крижах на 1 - 1, 5 см менша, аніж висота в загривку. Індекс розтягнутості вижлеців - 108 - 110, вижловок - 110 - 112. Тип поведінки - урівноважений, рухливий.

Естонські гончаки через свій невеликий розмір піші. Відстань до зайця, якого переслідують - близько 300-400 м, а інколи й більше. Заєць, слухаючи гін, як і мисливець, йде не поспішаючи, періодично потрапляє в хащі, канави, може навіть в порожню лисячу нору зайти. Він ніколи не вибігає зі своєї території проживання, бігаючи по колу діаметром до 600-700м. Мисливцеві нескладно, маючи найменший досвід у мистецтві полювання, знайти лази на цьому колі, спокійно влаштуватися на зручній для пострілу позиції і, не витрачаючи зайвих куль, взяти вухатого .

estonkaЕстонки, а саме так ніжно називають цих собак українські мисливці, на початку двадцять першого сторіччя впевнено вибороли пальму першості у інших порід гончаків на змаганнях (про що свідчить суха статистика) та на звичайних полюваннях .

Для уникнення непотрібного вимушеного інбридингу, неодноразово експортували високопородних собаки з Естонії, Росії. Яскравим прикладом для наслідування в породному плані є вижлець класу еліта Туман 1018 (вл. Славич С.Д.) екстер'єр "відмінно", близько десяти дипломованих нащадків, цей вижлець має у своєму арсеналі дипломи першого ступеня по зайцю, лису та кабану. А нині ще й головний виробник вижлят екстра-класу на західних теренах України.

Українські гончатники впродовж багатьох років намагаються підтримувати породу в «чистоті крові», покращуючи її мисливські якості. Гарні расові лінії робочих естонок розійшлися зараз по всій Україні. Гончаками високого класу, як в екстер'єрному плані , так і в плані робочих якостей, зараз пишається Тернопільщина (заводчики Підперигора С.М., Мазуркевич Б.І.), Чернівці( заводчик Горбуля Ю.М.), Львівщина, Волинь, Чернігівщина.

 Коментарі  

 
#4 Olena Kos 15.07.2009 18:15
Дуже гарний текст!!!! Дуже дякую! Мала велике щастя і приємність читати :-) І трохи редагувати ;-)
 
 
#3 vasyl eger 15.07.2009 16:28
goood super . ostt
 
 
#2 Svetislava 15.07.2009 13:15
Пятерка! Очень интересно! Спасибо, порадовал душу! :roll: :roll: :roll:
 
 
#1 nadyk 15.07.2009 01:34
Молодець, Остап! Цікава стаття! Гарно попрацював! Дякую!
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com