Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
З дозволу міністра до зарічненських кабанів можна стріляти
( 0 Votes )
Написав Editor Переглядів - 10359   
П'ятниця, 17 липня 2009 22:23

sus_scrofaЛіквідовувати статус заказника «Мутвицький», для того щоб полювати на диких кабанів, які не дають спокою мешканцям Зарічненщини, немає сенсу — переконують обласні екологи.

Після останньої поїздки депутатів Рівненської облради в складі робочої групи до Зарічненського району обранці та тамтешні чиновники, здавалося б, знайшли нарешті спосіб, як врятувати місцевих господарів від знахабнілих кабанів, які тільки те й роблять, що переривають городи. Тож члени групи запропонували ліквідувати статус заказника на цій території, щоб дати «зелене світло» відстрілу диких тварин.

Відповідний проект рішення вже навіть підготували до сесії облради минулого тижня. Однак за порадою начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Рівненській області Петра Колодича, це питання виключили з порядку денного сесійного засідання.

— Держуправління ще в 2008 році надало свої пропозиції, — зауважив пан Колодич. — Так, згідно з одним із пунктів положення про загальнозоологічний заказник місцевого значення «Мутвицький» на території заказника дозволене мисливство, яке спрямоване на регулювання чисельності окремих видів тварин, які завдають значної шкоди природному комплексу. Для цього обласному управлінню лісового та мисливського господарства необхідно оформити усі необхідні документи про заплановані заходи з дотриманням природоохоронного господарства.

Подібна проблема із кабанами була у Київській та Миколаївській областях. Так, у Київській області відстріляли 78 кабанів, 30 переселили. В Миколаївській — 51 кабана відстрілили, 10 переселили, після чого проблема зникла. Тому обласний лісгосп просто має порахувати, скільки всього є кабанів на території заказника і на наступний рік узяти в Міністерстві охорони навколишнього середовища ліміти на регулювання чисельності тварин.


Автор: Денис БУЛГАК
Источник: Рівне вечірнє, №50, 16-7-2009
 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com