За кілька тижнів – відкриття сезону на пернату дичину і багато кому доведеться брати з собою в далеку путь своїх чотирилапих помічників. На превеликий жаль, непередбачувана поведінка кудлатих та хвостатих в салоні легковика може спричинити аварію. Яких правил слід дотримуватися, аби вберегтись від цього й наша розмова з інспектором прес-служби ДАІ Львівської області Михайлом Василишиним.
- Перш за все, водію треба мати на увазі, що його домашній улюбенець навряд чи буде весь час сидіти спокійно, і у нього, мабуть, обов’язково знайдеться якась справа в салоні – розповів п.Михайло. - У мого знайомого мисливця, наприклад, ягдтер’єр дуже бурхливо реагував, коли вмикали двірники. Він сприймав їх за птаха і просто кидався на вікно, потрапляючи просто на кермо. Лише майстерність водія рятувала від дорожньо-транспортної пригоди. Іншому ж собаківнику пощастило менше. Його спаніель сприйняв рух ноги водія, який різко настинув на педаль газу, за щось цікаве і кинувся туди, потрапивши під педаль гальма. Як на зло, машина в цю мить проходила крутий поворот і , оскільки у водія не було змоги пригальмувати, то авто вилетіло в кювет та знесло кілька кущів, які все ж добряче зім’яли капот та відірвали бампер. Добре, що минулося без перекидання авто, всі залишилися живими і відбулися лише переляком. Знаю я й одного дратхаара, який полюбля своєю мордою переключати важіль шидкостей.
- Які ж будуть рекомендації ДАІ з цього приводу?
- Головне обмежити свого чотирилапого улюбленця в русі. Можна припнути його на короткому повідку до підголовника, до гнізда кріплення заднього ременя безпеки, або ж посадити до спеціальної сумки чи контейнера для транспортування собак. Звісно ж, в жодному випадку хвостаті не повинні перебувати в передній частині салону авто. Вони мають бути або на задніх сидіннях, або ж у багажнику, якщо авто – універсал. Просто ж садити собак у глухий багажник, що щільно закривається – варварство. Тварина може просто задихнутися, або ж у нападі люті, спричиненого закритим темним простором та задухою, погризти дроти, які ведуть до ліхтарів стоп-сигналів. Якщо це трапиться за темної пори доби, то водій в такому разі теж ризикує, що в його машину вріжуться.
- А якщо відгородитися від хвостатих спеціальною багажною сіткою?
- Теж вихід. Але її треба добряче закріпити у відповідних місцях і розвішати її наче гамак. - Що ще траба мати на увазі водію, який бере в дорогу собаку?
- Дуже часто їх нудить в салоні авто. Тож частіше вмикайте кондиціонер, або ж тримайте одне з віконець привідкритим. А ще вони часто хочуть пити. Тому, мабуть, треба інколи зупинятися і вигулювати їх. У зв’язку з цим слід ще раз нагадати, що зупиняти авто можна не всюди, де заманеться. Це теж може стати причиною ДТП. Ну, і головне, міцніше тримайте своїх домашніх улюбленців на короткому повідку, вигулюючи їх подалі від проїжджої частини дороги.
Інтерв’ю взяв Юрій РУДЕНКО

|