Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Депутати відхилили протест прокурора про ТОВ "Мисливське господарство Голованівське"
( 4 Votes )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 15692   
П'ятниця, 24 липня 2009 21:55

Депутати Кіровоградської обласної ради відхилили протест прокурора області на рішення про надання у користування ТОВ "Мисливське господарство "Голованівське" більш як 26 тис. гектарів мисливських угідь.

Як повідомляє УНІАН, на сесії облради 24 липня, яка була спеціально скликана заради розгляду даного питання, із 70 зареєстрованих депутатів за відхилення протесту проголосували 56, утримались 5, проти – 2, не брали участі в голосуванні 7.

Під час виступу заступник прокурора області Леонід Лахтюк наголосив, що перевірку законності рішення ініціювала Генеральна прокуратура України.

 

Останні події

ГПУ перевіряє, чи не стріляв хтось, крім Лозінського й відомих, в Олійника

Адвокат Пукача звинувачує Ющенка у тиску

 

"Було встановлено, що ані Голованівська, ані Ульяновська райдержадміністрації як власники земельних ділянок не погоджували надання господарству в користування мисливських угідь. Крім того, рішення було прийнято без відповідного подання обласного управління лісового та мисливського господарства і без погодження з облдержадміністрацією", - повідомив він.

"Також встановлено, що з майже 4 тис. власників і користувачів земельних ділянок на території мисливських угідь лише 12 надали свої погодження на передачу", - додав Лахтюк.

Він зазначив, що Генпрокуратура наполягає на скасуванні рішення про передачу в користування ТОВ "Мисливське господарство "Голованівське" мисливських угідь і вже звернулась з даного питання до столичного суду.

Натомість, депутати під час обговорення вказували на те, що до ухвалення рішення отримали всі необхідні погодження. Начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Іван Захарченко стверджував, що подання було зроблено.

"Клопотання і пояснювальна записка від управління були. До того ж, доля лісів на території згаданих мисливських угідь складає лише 6,5 тис. га, решта – земельні ділянки", зауважив Захарченко.

Водночас на запитання, яку суму прибутків отримав обласний бюджет з часу передачі угідь у користування (рішення було прийнято 21 березня 2008 року), начальник управління відповісти не зміг.

Як відомо, 16 червня 2009 року на території мисливських угідь, наданих у користування ТОВ "Мисливське господарство "Голованівське", в результаті сутички з народним депутатом від БЮТ Віктором Лозінським, районним прокурором Євгеном Горбенком і начальником райвідділу міліції Михайлом Ковальським загинув Валерій Олійник (1954 р.н.). Розслідуванням кримінальної справи займається Генпрокуратура.

15 липня ГПУ повідомила про виявлення грубих порушень при передачі в користування ТОВ "Мисливське господарство "Голованівське" 26,4 тис. гектарів мисливських угідь.

Генпрокуратура подала до Господарського суду Києва позов про визнання незаконним та скасування рішення Кіровоградської обласної ради та договору про умови ведення мисливського господарства з ТОВ "Мисливське господарство "Голованівське".


Источник: pravda.com.ua

ІНФОРМАЦІЯ
Кіровоградської обласної ради з приводу деяких публікацій у засобах масової інформації щодо прийняття рішення обласної ради від 21 березня 2008 року № 424 "Про надання мисливських угідь у користування ТОВ "Мисливське господарство "Голованівське"

Останнім часом на офіційних інтернет-порталах, в інтернет-виданнях і масс-медіа поширюється інформація про порушення норм чинного законодавства та Регламенту Кіровоградської обласної ради при прийнятті рішення від 21 березня 2008 року № 424 "Про надання мисливських угідь у користування ТОВ "Мисливське господарство "Голованівське", а саме: про відсутність погодження Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства та Кіровоградської обласної державної адміністрації, створюючи враження про неправомірність і некомпетентність дій обласної ради.
З даного питання інформуємо про наступне.
Проект рішення обласної ради "Про надання мисливських угідь у користування ТОВ "Мисливське господарство "Голованівське" було внесено на розгляд пленарного засідання п'ятнадцятої сесії Кіровоградської обласної ради п'ятого скликання за поданням голови Кіровоградської обласної державної адміністрації, який діяв на підставі подання заступника голови обласної державної адміністрації, котрий, у свою чергу, діяв відповідно до клопотання про внесення даного питання на розгляд сесії обласної ради начальника обласного управління лісового та мисливського господарства, де, зокрема, зазначалося, що дане питання вноситься на розгляд ради відповідно до статті 15 Закону України "Про тваринний світ", статей 22, 23 Закону України "Про мисливське господарство та полювання", а також, враховуючи погодження власників і постійних користувачів земельних ділянок, з метою відтворення, охорони та раціонального використання тваринного світу.
Доповідачем на сесії обласної ради з даного питання суб'єктом подання було визначено начальника обласного управління лісового та мисливського господарства.
До зазначеного проекту рішення також було додано погодження від державних управлінь охорони навколишнього природного середовища по Голованівському та Ульяновському районах, від державного підприємства "Голованівське лісове господарство", а також від усіх сільських рад та землекористувачів усіх форм власності, які межують з ДП "Голованівське лісове господарство". Також до пакету документів була додана пояснювальна записка начальника обласного управління лісового та мисливського господарства щодо доцільності прийняття даного рішення та план розвитку на 15 років ТОВ "Мисливське господарство "Голованівське", згідно з яким дане господарство планувало протягом 15 років затратити на відтворення та охорону мисливських тварин 877200 грн. та на ведення мисливського господарства 2 млн. грн. У матеріалах до даного питання, що пропонувалися на розгляд, також є інформація Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Кіровоградській області про розгляд клопотання щодо надання згоди на ведення мисливського господарства на території Голованівського та Ульяновського районів, в якій зокрема зазначено, що, проаналізувавши надані на розгляд матеріали (план розвитку ТОВ "Мисливське господарство "Голованівське", погодження власників та користувачів земельних ділянок), Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Кіровоградській області не заперечує проти надання у користування ТОВ "Мисливське господарство "Голованівське" зазначених мисливських угідь за умови виконання ТОВ "Мисливське господарство "Голованівське" зобов'язань, передбачених статтею 30 Закону України "Про мисливське господарство та полювання" та статтею 34 Закону України "Про тваринний світ", відзначивши також у даній інформації, що у разі невиконання або порушення ТОВ "Мисливське господарство "Голованівське" зазначених вимог, використання державного мисливського фонду в його угіддях може бути заборонене терміном до трьох років.
Крім того, необхідно зазначити, що обласна рада своїм рішенням надавала у користування не земельні ділянки, а мисливські угіддя. Відповідно до Закону України "Про мисливське господарство та полювання" мисливські угіддя - ділянки суші та водного простору, на яких перебувають мисливські тварини і які можуть бути використані для ведення мисливського господарства. Відповідно до статті 6 даного Закону України до повноважень спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у галузі мисливського господарства та полювання належить видача дозволів на використання мисливських тварин, що перебувають у державній власності, подання документів з питань надання у користування мисливських угідь, організація роботи з упорядкування мисливських угідь, визначення їх пропускної спроможності, організація роботи з укладення з користувачами мисливських угідь договорів про умови ведення мисливського господарства, здійснення контролю за виконанням цих договорів.
Таким чином, обласною радою повністю дотримано вимоги статті 22 Закону України "Про мисливське господарство та полювання", у якій зазначається, що "мисливські угіддя для ведення мисливського господарства надаються у користування Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими радами за поданням місцевого органу спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у галузі мисливського господарства та полювання, погодженим з Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями, місцевими органами спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у галузі охорони навколишнього природного середовища, а також власниками або користувачами земельних ділянок. Мисливські угіддя надаються у користування на строк не менш як на 15 років. Площа мисливських угідь, що надаються користувачеві, повинна становити не менше 3 тисяч гектарів, але не більше ніж 35 відсотків від загальної площі мисливських угідь".
Питання "Про виконання рішення обласної ради від 21 березня 2008 року № 424 "Про надання мисливських угідь в користування ТОВ "Мисливське господарство "Голованівське" розглянуто на засіданні президії обласної ради 30 червня 2009 року, крім того дане питання з залученням фахівців було розглянуто постійною комісією обласної ради з питань екології та раціонального використання земельних ресурсів. Відповідно до інформації начальника обласного управління лісового та мисливського господарства в ході перевірки стан охорони диких мисливських тварин у зазначених угіддях ведеться єгерською службою задовільно.
В інформації начальника Державної екологічної інспекції в Кіровоградській області зазначається, що користувачем мисливського господарства ТОВ "Мисливське господарство "Голованівське" здійснюється користування державним мисливським фондом з порушенням природоохоронного законодавства. За виявлені порушення інспекцією було винесено рішення від 02.07.2009 року про тимчасову заборону (зупинення) з 08.07.2009 року спеціального використання державного мисливського фонду на території мисливських угідь, закріплених за ТОВ "Мисливське господарство "Голованівське" до усунення усіх виявлених порушень.
До того ж, пунктом 3 рішення обласної ради № 424 рекомендовано ТОВ "Мисливське господарство "Голованівське" укласти відповідний договір з Кіровоградським обласним управлінням лісового та мисливського господарства, що і було зроблено. Таким чином, управління лісового та мисливського господарства мало змогу і в подальшому тримати на контролі виконання вимог природоохоронного законодавства ТОВ "Мисливське господарство "Голованівське" та призупинити його діяльність у разі виявлення грубих порушень. За час, що минув з моменту прийняття даного рішення, на адресу обласної ради не надійшло жодного звернення контролюючих органів щодо порушень чинного законодавства під час надання мисливських угідь у користування чи при подальшому виконанні даного рішення обласної ради.
Одночасно з цим повідомляємо, що обласна рада постійно заздалегідь надає проекти всіх рішень, що плануються до внесення на розгляд сесії, прокуратурі області для ознайомлення, на всі пленарні засідання обласної ради обов'язково запрошується прокурор області, що дає змогу завчасно попередити можливі порушення законодавства.


 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com