Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Проблеми створення національних природних парків
( 2 Votes )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 8468   
Четвер, 13 серпня 2009 22:23
НППНаціональні природні парки (НПП) є природоохоронними, рекреаційними, культурно-освітніми, науково-дослідними установами загальнодержавного значення, що створюються з метою збереження, відтворення і ефективного використання природних комплексів та об'єктів, які мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову, освітню та естетичну цінність та забезпечення умов для організованого відпочинку. НПП належать до природно-заповідного фонду України, мають свої адміністрації і є юридичними особами, що утримуються за рахунок коштів державного бюджету. Вилучення земель, що надаються НПП у постійне користування, може здійснюватися тільки у разі крайньої необхідності і лише за рішеннями Уряду або Верховної Ради України.

НПП якнайкраще враховують потреби збереження унікальних та типових природних комплексів та соціально-економічного розвитку місцевостей, особливо щодо традиційного природокористування, рекреації та туризму.
На даному етапі НПП створюються відповідно до Закону України "Про загальнодержавну програму формування національної екологічної мережі України на 2000-2015 роки", Указів Президента України від 01.12.2008 № 1129 "Про розширення мережі та територій національних природних парків та інших природно-заповідних об'єктів" та від 27.08.2008 № 774/2008 „Про невідкладні заходи щодо розширення мережі національних природних парків", інших нормативно-правових актів. Згідно із зазначеними Указами Президента України Кабінет Міністрів спільно з обласними державними адміністраціями (ОДА) повинен підготувати відповідні узгоджені пропозиції.
Міністерство охорони навколишнього природного середовища, включаючи його територіальні органи, як центральний орган виконавчої влади у сфері охорони навколишнього природного середовища організовує роботу із створення НПП. При визначенні меж та складу земель природно-заповідних об'єктів мають врахувати особливості та потреби місцевих громад, плани регіонального розвитку. Тому загальний успіх при створенні НПП можливий лише за умови злагодженої співпраці Мінприроди з ОДА.
Результатами успішної співпраці, без сумніву, стали Укази Президента України про створення цього року НПП: Гетьманського (Сумська обл.), «Бузький Гард» (Миколаївська обл.) та «Зачарований край» (Закарпатська обл.). Завдяки плідній співпраці на розгляд до Кабінету Міністрів подані проекти Указів Президента про створення НПП «Кармелюкове Поділля» (Вінницька обл.), Приазовського (Запорізька обл.), «Меотида» (Донецька обл.) та «Чарівна гавань» (АР Крим). Підготовлено проект Указу Президента і про створення НПП «Дермансько-Острозький» (Рівненська обл.), завершується підготовка проекту Указу щодо створення НПП «Черемоський» (Чернівецька обл.). Крім того, у Чернівецькій області за активної участі ОДА йде створення НПП «Хотинський» та «Буковина». Створються НПП «Олешківські піски», «Джарилгач» та Нижньодніпровський у Херсонській області, чому суттєво сприяє Херсонська ОДА.
Пирятинські районна рада та районна державна адміністрація у Полтавській області не тільки ініціювали, але й забезпечили розроблення та погодження матеріалів проекту створення національнго природного парку «Пирятинський».
З певними складностями, але наближається до завершення робота щодо створення НПП «Кременецькі гори» або «Данилів град» (Тернопільська обл.), «Верховинський» (Івано-Франківська обл.), Ківерцівського «Цуманська пуща» (Волинська обл.) та з розширення території Канівського природного заповідника (Черкаська обл.).
На контролі голови Харківської ОДА робота із створення НПП «Слобожанський». За активної участі місцевих органів влади та самоврядування розпочато роботу зі створення природного заповідника «Древлянський» (Житомирська обл.), розпочалася робота також зі створення національних природних парків "Верхньосульський" та "Середньосеймський" (Сумська обл.), «Подесіння» та «Дніпровсько-Тетерівський» (Київська обл.) та «Західне Побужжя» (Волинська обл.). Завдяки безпосередньому втручанню голови Луганської ОДА нарешті розпочався процес створення НПП «Сіверсько-Луганський».
До найбільш проблемних питань належить створення НПП «Великий бір» (Сумська обл.), «Білобережжя Святослава» чи «Кінбурнська коса» (Миколаївська обл.), «Кременчуцькі плавні» (Полтавська обл.), «Нижньосульський» (Полтавська та Черкаська області), розширення Карпатського біосферного заповідника в районі гори Говерла (Закарпатська обл.).
До сих пір не виконані Укази Президента щодо надання статусу НПП резиденціям Президента України: Державній організації «Синьогора» на території Івано-Франківської області та Державній організації «Лісове господарство «Білоозерське» на території Черкаської області, тоді як на території Київської області по Державній організації «Резиденція «Залісся» та Державній організації «Лісове господарство «Білоозерське» процес погодження матеріалів завершується. Це при тому, що є цілковита підтримка Президента України, отримані погодження Державного управління справами та потребується мінімум додаткових погоджень (всього по одному землекористувачу) і статус парку для місцевого населення принесе тільки позитиви щодо відкритості території для відвідування та співпраці з місцевим населенням. Президент країни хоче зробити доступними для населення природні території, нині закриті навіть для огляду.
До голів відповідних ОДА є побажання розпочати роботу щодо створення НПП «Пам'ятка Пеняцька» (Львівська обл.), «Дніпровсько-Деснянське міжріччя» (Чернігівська обл.), «Диканський» (Полтавська обл.), «Тузловські лимани» (Одеська обл.), «Мале Полісся» та «Верхнє Побужжя» (Хмельницька обл.), «Орільський» (Дніпропетровська обл.), а також «Айя-Байдарський» у м.Севастополі.
Президент та Прем'єр-міністр України уже визначилися, які НПП мають бути створені і хто цю роботу має здійснювати. Є всі умови для їх створення. Усі НПП створюються в інтересах держави і місцевого населення.
 Коментарі  

 
#1 Stefan 14.08.2009 00:35
В ДАНІЙ СТАТТІ БАГАТО БРЕХНІ, ОСОБЛИВО ТУТ: Це при тому, що є цілковита підтримка Президента України, отримані погодження Державного управління справами та потребується мінімум додаткових погоджень (всього по одному землекористувач у) і статус парку для місцевого населення принесе тільки позитиви щодо відкритості території для відвідування та співпраці з місцевим населенням. Президент країни хоче зробити доступними для населення природні території, нині закриті навіть для огляду. МІСЦЕВЕ НАСЕЛЕННЯ НЕ МОЖЕ ЦЕ ПІДТРИМУВАТИ, АДЖЕ ЦЕ ПРИНЕСЕ МАСУ ЗАБОРОН ТА ОБМЕЖЕНЬ ДЛЯ НИХ. ВСІ ТЕРИТОРІЇ І ТАК Є ВІДКРИТИМИ ДЛЯ ОГЛЯДУ. НАПРИКІНЦІ ЗНОВУ БРЕХНЯ: Президент та Прем'єр-міністр України уже визначилися, які НПП мають бути створені і хто цю роботу має здійснювати. Є всі умови для їх створення. Усі НПП створюються в інтересах держави і місцевого населення. В КРАЇНІ КРИЗА, А НА ЦЕ ПОВИННІ БУТИ ВИДІЛЕНІ КОЛОСАЛЬНІ КОШТИ.
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com