Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Про організацію і порядок проведення, організацію полювання в Україні іноземними туристами
( 5 Votes )
Написав Вальдемар Олдак Переглядів - 11719   
Середа, 19 серпня 2009 15:18
На завершення теми щодо організації і проведення зеленого та сільського туризму, коротко розкажемо про організацію і порядок проведення ще одного виду туризмуорганізацію полювання на території України іноземними туристами:
  • полювання в Україні іноземними туристамиПравове регулювання
  • Дозвільні документи
  • Власність на мисливський трофей
  • Договірне регулювання організації полювання
  • Бухгалтерський та податковий облік
  • Нормативна база

 

Правове регулювання

Як і у випадку із зеленим туризмом, Закон про туризм, визначаючи мисливство як різновид туризму, в питаннях організації його проведення відсилає нас до спеціального закону. Таким є Закон про полювання. Полювання здійснюється у спеціально відведених для цього місцях - мисливських угіддях - в порядку, що визначається нормативними актами, розробленими на його виконання.

 

Статтею 13 цього Закону визначено, що іноземці можуть здійснювати полювання на території України відповідно до цього Закону. Документи на право полювання, видані відповідними органами інших держав, чинні на території України.

Умови організації та здійснення полювання іноземцями, розмір плати за надані послуги і добуту продукцію полювання визначаються відповідними договорами, що укладаються між іноземцями або юридичними особами, які організовують для них полювання, та користувачами мисливських угідь.

Більш докладно процедуру проведення полювання іноземними мисливцями визначають Правила полювання.

 

Дозвільні документи:

Для проведення полювання іноземного мисливця на території України і вивезення ним (за бажанням) трофеїв за межі України мають бути отримані такі дозвільні:

- дозвіл Департаменту громадської безпеки МВС України на переміщення зброї через кордон;

- ліцензія або відстрільна картка на право відстрілу тварин і птиці;

- трофейний листок, ветеринарне свідоцтво або інші документи, що засвідчують право власності на впольовані тварини (їхні частини) та їхню якість.

Дозвіл на перевезення зброї видається за клопотанням Держкомлісгоспу або користувачів мисливських угідь на користь іноземних мисливців заявникам і пред'являється представниками приймаючої сторони на митниці під час їх зустрічі і від'їзду.

Ліцензія або відстрільна картка на право відстрілу тварин і птиці видаються згідно Інструкції про видачу ліцензій. За ліцензією здійснюється полювання на ведмедя, кабана, лань, оленів благородного та плямистого, козулю, лося, муфлона, білку, бабака, бобра, нутрію вільну, ондатру, куниць лісову та кам'яну, норку американську, тхора лісового. Ліцензії видаються мисливцям користувачем мисливських угідь, який отримує їх у Держкомлісгоспі України. Для іноземних громадян тривалість ліцензії встановлюється на час проведення мисливського туру, в той час коли «нормальна» тривалість її дії - один світловий день. Вартість ліцензій на добування мисливських тварин у мисливських угіддях України встановлена наказом Державного комітету лісового господарства України від 24.11.2005 р. № 493 і становить, наприклад, на лося - 500 грн. Розрахунки з мисливцями за ліцензії проводяться в національній валюті України перед початком полювання.

За відстрільною карткою здійснюється полювання на пернату дичину, кроля дикого, зайця-русака, єнотовидного собаку, вовка та лисицю. Відстрільні картки видаються мисливцям користувачем мисливських угідь.

Власність на мисливський трофей

Власність на мисливський трофейЗгідно з Інструкцією про видачу ліцензій добуті під час полювання парнокопиті тварини здаються користувачеві мисливських угідь, який зобов'язаний забезпечити проведення державної ветеринарно-санітарної експертизи добутих тварин...

ведмідь та хутрові звірі, добуті мисливцем під час полювання за ліцензіями, є власністю мисливця.

Мисливські трофеї (роги, голови тощо), одержані від добутих копитних тварин та ведмедя, підлягають обов'язковій реєстрації у користувача мисливських угідь з оформленням відповідного трофейного листка та зазначенням у ньому місця, часу їх добування й оцінки трофейної якості.

 

Договірне регулювання організації полювання

Договірне регулювання організації полюванняВідповідно до п. 1.1 Правил полювання для організації прийому іноземних мисливців та проведення мисливського туру в угіддях державних мисливських, лісомисливських та інших мисливських господарствах України користувачі мисливських угідь або юридичні особи, які організовують полювання для іноземних мисливців, повинні мати ліцензію на туристичну діяльність та договір на проведення мисливських турів, укладений між користувачем мисливських угідь та іноземними мисливцями або юридичними особами, які організовують для них полювання.

Користувачами мисливських угідь є спеціалізовані мисливські господарства, інші підприємства, установи та організації, в яких створені спеціалізовані підрозділи для ведення мисливського господарства з наданням в їх користування мисливських угідь. Типові умови договорів між туроператором і користувачем мисливських угідь та між туроператором і туристом-мисливцем нормативними актами не визначені. Однак читаючи п. 2 Правил полювання, бачимо, що на мисливське господарство, серед іншого, покладаються і, відповідно, мають бути передбачені в договорі між ним та туроператором, такі обов'язки:

- призначення керівника мисливського туру та виділення єгерів для полювання і забезпечення їх потрібним спорядженням;

- розробка маршрутів до місць проведення полювання;

- забезпечення основного і запасних місць проведення полювання;

- забезпечення транспортними засобами;

- наявність приміщення для обслуговування іноземних мисливців (проживання, харчування, відпочинок тощо);

- підготовка місця, обладнання та засобів для первинної обробки добутих трофеїв;

- забезпечення приміщенням для зберігання зброї;

- забезпечення документального оформлення результатів мисливського туру та вивезення здобутих трофеїв (протоколи полювання, засоби для зважування та оцінки добутих тварин тощо);

- забезпечення за окремою угодою з ветеринарним закладом огляду мисливських трофеїв та видачі ветеринарної довідки на їхній вивіз за кордон.

Про ціну послуг в п. 5 Правил полювання сказано таке:

укладаючи договір на проведення мисливських турів, сторони домовляються про вартість «Пакета послуг» на одного іноземного мисливця та його супровідника за день перебування в господарстві та вартість добутих трофеїв.

Оплата повної вартості «Пакета послуг» та здобутого трофея проводиться на підставі підписаного протоколу полювання після проведеного туру за визначеними в договорі терміном та порядком.

В господарстві кожен іноземний мисливець сплачує готівкою на місці: вартість ліцензії на добування замовленої дичини та додаткових послуг, наданих понад обумовлені в договорі.

В даному разі йдеться про ціни між туроператором та мисливським господарством. А тому під ціною «пакета послуг» мається на увазі вартість комплексу послуг (див. вище), які надаються мисливським господарством. До вартості мисливського туру додатково може бути включено також винагороду за отримання дозволу на переміщення зброї, послуги з упорядкування туш тварини, вичинку шкур тощо.

«Ціна трофея» (вартість тварини (її частини), вбитої мисливцем, яку той має намір вивезти за кордон) визначається на договірних засадах. І тільки «ціна ліцензії» є величина фіксована, яка не може бути змінена (зокрема, в бік збільшення) сторонами угоди.

Відповідно, укладаючи договір з іноземним мисливцем, туроператор включає до вартості свого турпродукту «пакет послуг» і вартість трофея і робить застереження про оплату вартості ліцензії туристом на місці.

Бухгалтерський та податковий облік

Бухгалтерський та податковий облік іноземним мисливцемВ бухгалтерському обліку витрати, понесені туроператором як плата за «пакет послуг» та мисливський трофей за договором з мисливським господарством, витрати на проїзд мисливця тощо включають­ся до складу витрат (в податковому обліку - валових витрат) і формують ціну турпродукту. Плата за турпродукт, отримана від мисливця, є доходом (валовим доходом).

В частині оподаткування ПДВ маємо послугу, порядок оподаткування якої визначає п. 8.3 Закону про ПДВ. В цьому разі діють загальні правила оподаткування, тобто база оподаткування визна­чається виходячи з договірної (контрактної) вартості, визначеної за вільними цінами, але не нижче за звичайні ціни (а не з різниці між витратами і доходами).

Нормативна база

1. Закон про полювання - Закон України «Про мисливське господарство та полювання» від 22.02.2000 р. № 1478-III зі змінами та доповненнями.

2. Інструкція про видачу ліцензій - Інструкція про порядок видачі ліцензій на добування мисливських тварин та порядок здійснення полювання на цих тварин, затверджена наказом Державного комітету лісового господарства України від 27.12.2000 р. № 153, зі змінами та доповненнями.

3. Правила полювання - Правила організації полювання та надання послуг іноземним мисливцям, затверджені наказом Державного комітету лісового господарства України від 09.09.99 р. № 83, зі змінами та допов­неннями.

Джерело: Дмитро Кучерак

ФОТО - Вальдемар Олдак

 


Правила організації полювання та надання послуг іноземним мисливцям

 Коментарі  

 
#3 vasyl eger 21.08.2009 00:49
es і перенести наш західний кордон на ТРОХІ на схід хахаах :lol:
 
 
#2 нюх 21.08.2009 00:27
Отож бо і воно, що складності багато при цьому полюванні. Куди краще організувати браконьєрку і нал покласти до кишені. Спростити ті закони треба, причому сильно.
 
 
#1 vasyl eger 20.08.2009 17:37
:o уффф а можи легше аби той кордон пропав як у прибалтів
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com