Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Зберігання і транспортування вбитої дичини
( 1 Vote )
Написав Вальдемар Олдак Переглядів - 24432   
Середа, 19 серпня 2009 15:46
Зберігання і транспортування вбитої дичиниДичина завжди вважалась делікатесом. їй властиві як високі поживні, так і чудові смакові якості. Переважна кількість видів мисливських тварин, особливо перната дичина, добувається в теплий період року. Вбитий літнього ранку птах до вечора може бути вже непридатний до використання, якщо не вжити найпростіших заходів до його збереження.

Отже, перед тим як порекомендувати кілька рецептів приготування мисливських страв, зупинимось на найпростіших заходах збереження і транспортування вбитої дичини.

 

Вбитого птаха пе слід ще теплим класти в рюкзак чи ягдташ, треба дати йому рохолонути або обсохнути. Найкраще приторочити його до пояса.

Полюючи з човна, не можна складати на купу добуту дичину, особливо, коли вона мокра; її розкладають на кормі чи на носі човна, закривши від сонця та мух гіллям, очеретом тощо. Якщо полювання відбувається в спеку, то на привалі чи в кінці мисливського дня треба випатрати дичину - тобто в нижній частині черева зробити невеликий отвір, через який обережно вийняти кишки, а по-трушки, що залишилися усередині тушки, присипати сіллю і в порожнину закласти трав'яні, кропив'яні або хвойні кляпи.

Часто вбитого птаха патрають за допомогою палички (рогульки), проте виймаючи через задній прохід кишки, мисливець повністю не видаляє їх, внаслідок чого і починаються гнильні процеси. Наведені способи патрання та первинної обробки гарантують зберігання дичини протягом кількох годин (восени кількох днів).

Птаха, якого призначено для довгого зберігання в пір'ї, треба обробити вдруге, більш старанно. Його внутрішню частину засипають або ж натирають крупною сіллю, змінюють хвойпо-трав'яні кляпи, додаючи до них шматочки деревного вугілля. В такому вигляді птахів і транспортують чи то в'язками, чи в корзинах, але обов'язково тримаючи їх головою донизу. Закладати голову під крило не слід, це можна робити тільки прп заморожуванні тушки. Коли мисливці переїжджають, вппатраних птахів прив'язують головою впиз до бортів автомашини, непатраних - головою вверх.

В домашніх умовах обскубану і випатрану дичину краще зберігати в холодильнику чи на ліднику. Якщо такої можливості немає, то її складають у великий глиняний горщик і заливають кислим молоком, а потім обв'язують горщик пергаментом чи промасленою калькою для герметизації. Таким способом дичину можна зберігати 6 - 7 днів.

Існують й інші способи зберігання дичини з використанням фітонцидних речовин. Наприклад, обскубаного птаха замотують в чисту ганчірку, яка просочена оцтом. В міру висихання оцту ганчірку треба вдруге просочити. Обскубаний птах, якого натерли часником, чи загорнули в паперові гірчичні листи, або ж у кропиву, зберігається значно довше, ніж без використання таких фітонцидних речовин.


 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com