Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Вибір помічника для ловів
( 5 Votes )
Написав Ostt Переглядів - 6932   
П'ятниця, 21 серпня 2009 15:43
собака_на_полюванніКожен мисливець-собаковод, чи просто майбутній власник собаки, завжди ставить перед собою та колегами собаководами важке питання вибору помічника. Важко дається вибір породи мисливського собаки. Не завжди початківець ( і навіть вже досвідчений собаковод) може впевнено сказати на яку дичину переважно буде полювати. Не всі мисливці можуть собі дозволити утримувати і пойнтера , і гончака, і вельштер'єра одразу. Не завжди наважуються і на утримання однієї собаки у квартирі.

Важкий етап вибору породи успішно минув ( будемо вважати) і от тоді майбутній власник улюбленця сім'ї , відважного і неперевершеного помічника на ловах ставить знову питання перед друзями, знайомими мисливцями, певними авторитетами в собаківництві питання вибору цуценяти з цілого виводку. Як вибирати, кого вибрати ( всі гарні , вгодовані, шкіра аж блистить), на що звертати увагу при виборі помічника?
До цуценят у віці від 6 до 8 тижнів (не пізніше) можна застосувати тест Уїльяма Кемпбелла. Ця система відпрацьовувалася впродовж 8 років на більш ніж 10 тисячах собак.

Тестування проводиться в незнайомому місці, де нічого б не відволікало уваги цуценяти. Цуценя не можна підбадьорювати або пестити. З ним не можна розмовляти.

Тест складається з п'яти пунктів:
1. Соціальний статус.
Поставте цуценя на підлогу, відійдіть на декілька кроків в напрямку, протилежному тому, звідки ви прийшли. Сядьте або встаньте на коліна і поплещіть в долоні, привертаючи його увагу. При цьому можливі наступні типи поведінки:
А - цуценя підбігає відразу, стрибає на того, що тестує, грається, лиже і покусує руки, хвіст піднятий вгору;
У - цуценя підбігає відразу і починає дряпати тестуючого лапами, хвіст піднятий вгору
З - цуценя підбігає зразу, але хвіст опущений;
Д - цуценя підбігає, але не відразу, а після деякого вагання і збентеження, вигляд у нього розгублений;
Е - цуценя не підбігає зовсім.

2. Здатність слідувати за людиною.
Встаньте поряд з цуценям, потім нормальним кроком почніть віддалятися від нього. При цьому можливі наступні типи поведінки:
А - цуценя біжить за тестуючим відразу, веселе, прагне схопити за ноги, хвіст піднятий вгору;
У - цуценя біжить за тестуючим відразу, слідує поруч або плутається під ногами, хвіст задертий;
З - цуценя біжить за тестуючим відразу, але не сміливо, боязко і трохи відстаючи, хвіст опущений;
Д - цуценя дуже боязко йде за тестуючим, розгублений і збентежений, хвіст опущений;
Е - цуценя не йде за тестуючим, або втікає (повна відмова слідувати за тестуючим).

3. Реакція на примушування.
Тестуючий обережно перевертає цуценя животом вгору і утримує його в такому положенні біля 30с., тримаючи в області грудей. Реакція на примус показує, в якій мірі цуценя переносить фізичну і психологічну перевагу. При цьому можливі наступні типи поведінки:
А - відразу і активно протестує, бореться з рукою, вивертається і кусає;
У - відразу і активно протестує, вислизає з-під руки тестуючого;
З - спочатку протестує, потім втихомирюється;
Д - не протестує зовсім, лиже руки;
Е - лежить непорушно, дуже зляканий.

4. Соціальна перевага.
Цуценя стоїть або лежить. Тестуючий гладить цуценя по спині. Тест розрахований на визначення здатності цуценяти приймати або відкидати соціальну перевагу - в даному випадку людини. Якщо цуценя саме схильне до домінування, то він стрибатиме, кусатиметься і гарчатиме. Якщо цуценя незалежне, то спробує відійти убік, а якщо боязкий - в паніці, напружившись, притиснеться до підлоги аж до скавуління і поспішної втечі. При цьому можливі наступні типи поведінки:
А - цуценя відразу виявляє радість, підскакує, стрибає на тестуючого, б'є його лапами, лиже йому руки;
У - підскакує, б'є тестуючого лапами, лиже руки;
C - обертається до того, що тестує і лиже руки;
D - лягає перед тестуючим на спину і лиже руки;
E - далеко відбігає і більше не підходить.

5. Домінування при узятті цуценяти на руки.
Тестуючий підносить цуценя над підлогою і тримає так приблизно 30 сек., підтримуючи його обома руками під черевце і груди. Не маючи опори, цуценя відчує себе в повній владі того, що тестує. При цьому можливі наступні типи поведінки:
А - цуценя люто протестує, виривається з рук тестуючого, кусається і гарчить;
У - цуценя активно протестує, але не кусається;
З - цуценя починає протестувати, втихомирюється і лиже руки тестуючому;
D - цуценя не протестує, спокійно висить або лиже тому, що тестує руки;
Е - щеня перелякане, напружене.
Методика визначення характеру цуценяти полягає в підрахунку всіх цих А, В, З, D і E.
А - дуже домінуючий тип
У - домінуючий тип
З - тип, що підкоряється
D - тип, що дуже підкоряється
Е - практично невиховуваний тип.

1. При результаті 2 А і більш разом з декількома В: вважається, що таке цуценя прагнутиме очолювати і всіх підпорядковувати собі. Він може бути потенційно агресивний і схильний кусати, якщо зустріне супротив з боку людини або своїх родичів. Такого собаку не рекомендується брати в сім'ю де є маленькі діти або люди похилого віку. Атмосфера в сім'ї має бути спокійною. Виховувати подібних собак слід спокійно, без фізичних покарань.


2. При результаті 3 В і більш: вважається, що такий собака має схильність до спокійної, упевненої переваги і лідерства. Собака матиме здібність до дресирування, виступу на виставках. При вірно вибраній стратегії виховання такий собака стане відданим і слухняним другом. З ним зручно і приємно знаходитися в будь-якій обстановці - як в натовпі так і удома на дивані.


3. При Результаті 3 З і більш: вважається, що такий собака прекрасно адаптуватиметься до будь-яких умов. Вона слухняна і прекрасно личить для сім'ї де є діти і люди похилого віку. Проте можуть виникнути проблеми з відпрацюванням у собаки елементів самостійності. Такий собака вимагає заохочення.


4. При результаті 2 D і більш, особливо з 1 або декількома Е: вважається, що такий собака схильний до впливу обставин і схильний до підпорядкування, для упевненості йому необхідний тісний, постійний контакт з людиною, він потребує заохочень; тактика виховання має бути заснована на постійній увазі до неї, коханні та чуйності. Такий собака, як правило, спокійний в сім'ї, де виховуються діти, але може кусати, якщо з ним погано поводяться, в цьому виражається його форма пасивного захисту.


5. При результаті 2 D і більш у поєднанні з Е в розділі «соціальна перевага»: у собаки можуть виникнути труднощі в процесі соціалізації, необхідне вживання спеціальних методів дресирування. Якщо при тестуванні таке цуценя отримає ще оцінку А або В, то він може мати схильність нападати із страху особливо при покаранні. Якщо при тестуванні цуценя отримало ще і декілька З або 1 D, то таке цуценя напевно губитиметься в стресових ситуаціях, з дітьми буде неврівноважений. Поведінка його непередбачувана. Вимагає постійного контролю. Для полювання та виставкової кар'єри непридатний.


6. При результаті 2 Е і більше: собака важко піддаватиметься дресируванню. Виховні заходи практично не надаватимуть жодної дії. Може кусати із страху або в стресовій ситуації. Подібного собаку не можна брати в сім'ю, де є діти. Для полювання та виставкової кар'єри непридатний.


7. При поєднанні протилежних якостей А і Е: з віком володітиме непередбачуваним характером. Поведінка собаки залежатиме від дуже багатьох чинників. Деяка стабільність поведінки спостерігатиметься лише в звичних для нього умовах.


Для уточнення результату слід повторити тестування вибраного цуценяти в інших умовах і лише тоді зробити остаточний висновок.


Не легка це справа - вибирати собі помічника на полювання. Бажаю Вам успіху...

 Коментарі  

 
#7 Surik 27.10.2009 14:24
У меме дратхаар якому один рік. Коли я прийшов вибирати щеня я довго не міг вибрати і тоді я згадав цей спосіб.
 
 
#6 собаковод 04.09.2009 11:11
Я прбував відбирати собі за такою методою щеня
Дієвий спосіб!
Добре написав :-)
 
 
#5 гість 04.09.2009 11:09
гарно написано
 
 
#4 Surik 21.08.2009 19:37
доречі самий дієвіший спосіб вибрати цуценя.Перевірено на практиці!
 
 
#3 WALLY 21.08.2009 19:03
Pouczalne :) Tak trzymać! ;-)
 
 
#2 Olena Kos 21.08.2009 18:15
Дуже цікаво!
 
 
#1 vasyl eger 21.08.2009 18:10
:-* уффф
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com