Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Реалізація програми захисту балки «Великі Сірогози»
( 0 Votes )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 10615   
Середа, 26 серпня 2009 14:32

За погодженням з обласною державною адміністрацією в період з 18 серпня по 21 серпня  2009 року на території Нижньосірогозького району робоча група у складі спеціалістів Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Херсонській області,  обласного виробничого управління меліорації і водного господарства розпочала обстеження для підготовки техніко-економічного обґрунтування щодо збільшення обсягу пропуску води, ліквідації частини перегороджувальних споруд, розчистки окремих ділянок балки «Великі Сірогози».

 

Через складні погодно-кліматичні умови у 2007-2008 роках в Нижньосірогозькому районі та значний дефіцит асигнувань з оплати електроенергії територія балки «Великі Сірогози» повністю пересохла на відстані 38 км із наявних 65 км, що в свою чергу і призвело до погіршення екологічного балансу русла та прибережних смуг балки. Робочою групою на території Богданівської, Першопокрівської, Новоолександрівської, Верхньосіргозької, Нижньоторгаївської сільських рад було здійснено моніторинг 49 стоків. Отже, за результатами обстеження пропонується залишити 12 дамб. 

З метою збереження ландшафтного заказника місцевого значення «Балка Великі Сірогози» передбачено заходи, спрямовані на покращення екологічного стану балки, зменшення втрат води, накопичення гарантованих об’ємів води для можливості забезпечення розвитку риборозведення та зрошення. Крім цього, «Балка Великі Сірогози» може слугувати зоною рекреації для населення. 

Адже балка Великі Сірогози розташована в мальовничому куточку Таврійського краю – в степовій зоні, в центрі Причорноморської низини в східній частині Херсонської області. Також на території балки можна зустріти рідкісні види флори та фауни, деякі з них занесені до Червоної Книги України (ефедра довголиста, гіацинт білуватий; поліксена, ящірка прудка, перепел, орел степовий, боривітер, заяць-русак, лисиця). 

Балка виконує роль допоміжного екологічного коридору, що проходить паралельно Дніпровському екологічному коридору прольоту та годівлі цінних птахів водно-болотних угідь.

Прес-служба Мінприроди України

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com