Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Інформаційна довідка про стан р.Десни
( 2 Votes )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 16902   
Середа, 11 червня 2008 16:00

desna.jpgЗа радянських часів на руслі річки Десна щорічно проводилися днопоглиблювальні роботи з метою збереження суднового ходу (фарватеру) для вільного руху суден.

 

На теперішній час внаслідок припинення проведення робіт з розчистки русла, відбулося замулення русла річковими наносами з утворенням кіс-боковиків та нових ділянок розмиву берегів, що негативно вплинуло на регуляцію руслових процесів та екосистему Десни взагалі. Активізація існуючих раніше розмивів берегів потребує проведення заходів з берегоукріплення та розчистки русла.

 

У зв’язку з погіршенням екологічного стану р. Десна внаслідок інтенсивного руйнування правого берега річки, зокрема на відстані від 26,5 км до 29,0 км від її гирла в адміністративних межах Пухівської сільської ради Броварського району Київської області, з метою обстеження ситуації інспекційними підрозділами Міністерства було здійснено перевірку, з виїздом на місце, в ході якої встановлено, що у результаті припинення обслуговування суднового ходу відбувається інтенсивне руйнування правого берега з одночасним формуванням коси-биковика біля лівого берега. Причиною посилення розмиву берега став той фактор, що після припинення днопоглиблювальних робіт на фарватері почали відбуватися процеси докорінної перебудови русла річки Десна.На виконання пропозицій Пухівської сільської ради щодо покращання екологічної ситуації в межах її території, Дніпровським басейновим управлінням водних ресурсів Держводгоспу прийнято рішення провести на цій ділянці (яка належать до категорії судноплавного внутрішнього водного шляху відповідно до Переліку внутрішніх водних шляхів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.06.1996 № 640) відповідні роботи з днопоглиблення до природних відміток, виконання яких поклало на ТОВ “Компанія Радекс” (директор – Устименко Б.М.) згідно з дозволом від 17 травня 2007 року № 111 як на профільну господарську організацію з даного виду робіт.


desna2.jpg
Дніпровським БУВР зобов’язано ТОВ “Компанія Радекс” проводити заходи з берегоукріплення та розчистки русла річки Десна, яке здійснює свою діяльність у ході реалізації важливих природоохоронних заходів на підставі позитивних висновків Дніпровського басейнового управління водних ресурсів Держводгоспу України, Державного підприємства водних шляхів „Укрводшлях” Мінтрансзв’язку, органів Мінприроди та прокуратури відповідно до Загальнодержавної програми розвитку водного господарства, Національної програми екологічного оздоровлення басейну Дніпра та поліпшення якості питної води, Комплексної програми захисту сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод на період до 2010 року та прогноз до 2020 року.

 

------ 

Любите рыбалку? Обратите внимание на наших парнтеров, ресурс fishinng.ru. Здесь найдете много актуальной информации о ловле рыбы, секреты от професионалов, спортсменов и любителей рыбной ловли. А также обзоры, новости и много другой информации. 

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com