Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Запорука здорових щенят - правильно підготовлена до родів сука
( 13 Votes )
Написав Юрій Кордюкевич Переглядів - 11912   
Вівторок, 15 вересня 2009 15:17
роди_псівВакцинація собаки до пологів - обов'язкова процедура, рівноцінно як і профілактична обробка від бліх, кліщів та гельмінтів. Коли все це зроблено, здавалось би, можна спокійно «народжувати» та вигодовувати потомство. Проте, не поспішаймо і не забуваймо про годівлю і моціон (активний спосіб життя) тварини. Перегодована тварина страждає ожирінням, а це безслідно не проходить і під час пологів може спричинити слабкі перейми та потуги, більший часом проходження плоду по родових шляхах, народження нежиттєздатних щенят. Вагітна сучка не повинна вести пасивний спосіб життя - обмеження в русі можливе близько за два тижні до родів.

В раціон потрібно включити продукти, що містять більше кальцію та білка (сир, яловичину), можна додавати вітамінно-мінеральні добавки та риб'ячий жир. Найбільше пес цього потребує в першій половині вагітності( виношує сучка 60-65днів), коли йде формування плодів. Приблизно за 2-3 тижні до родів поступово годівлю потрібно зменшувати удвічі, аби надмірне харчування не спричинило надмірний ріст плодів. В такий спосіб ми полегшимо роди у собаки. Не завадило б перед родами звернутися до лікаря, аби провести УЗД, власне в такий спосіб ви будете переконані в тому, що всі щенята живі. Також після цієї процедури можна спрогнозувати самостійні роди або надання рододопомоги чи оперативного втручання. Треба також мати зв'язок зі своїм ветеринаром або черговим лікарем, щоб за потреби вчасно надати кваліфіковану допомогу.

Місце для породіллі має бути чистим, затишним і спокійним. Деякі собаки, а особливо ті які вперше народжуватимуть, поводяться збуджено, у них починається паніка, задишка, метушня. Господарю не варто хвилюватись, а тим паче самому панікувати. Ваша собака потребує підтримки і заспокоєння. Бувають випадки, подібні ознаки наближення родів є прихованими і господар дізнається про самі пологи у своєї собаки, коли помічає писклявих щенят. Ваша тварина має заспокоїтись і з настанням потуг починаються роди!
Собака народжує в лежачому положенні і тривалість пологів може бути різною - все залежить від фізичного стану тварини, кількості плодів, їх розміру та наскільки сильними будуть перейми та потуги. Цуцики народжуються в плодовому міхурі за яким виходить пуповина з місцем. Зазвичай, сука (коли добре розвинуті материнські інстинкти) сама розгризає плодові оболонки і вилизує новонародженого, але коли вона цього не робить, вам самостійно потрібно звільнити щеня від оболонок та насухо витерти серветкою чи тканиною від слизу, особливо ніздрі та мордочку. Одразу після цього цуцик починає голосно пищати.

Пуповину треба перерізати чи розірвати на відстані 1,5-2 см. від пупка та обробити 5% спиртовим розчином йоду. Новонароджене цуценя покладіть матері, яка його добре повилизує, такий масаж дуже необхідний для стимуляції дихання, руху, роботи кишківника та контакту між мамою та щеням. Інтервал між цуценятами може бути від15-20хв.(між першими) та до1-1.5год.(між рештою). Якщо помічаєте, що інтервал більше 2-х годин або взагалі сука взагалі не може розродитись, то потрібно стимулювати роди.

Новонароджені цуцики інстинктивно починають шукати соски, звідки будуть смоктати молоко, таке необхідне в перші дні життя. Якщо щеня є слабким і не може знайти соска, допоможіть йому, видавивши краплю молока і покладіть сосок йому в мордочку. Коли закінчаться роди собака сама, в силу своїх материнських інстинктів, буде доглядати потомство. Але є ще один важливий момент - УЗД в перші дні після родів, бо бувають такі випадки, ща в матці залишається один плід, який дає про себе знати на 3-4 день інтоксикацією, гнійними виділеннями та отруєнням суки та приплоду! Це пов'язано з затяжними і виснажливими родами, коли відсутня кваліфікована допомога та недбайливе ставлення господаря до тварини!

Лікар ветеринарної медицини Кордюкевич Юрій Володимирович

 

логотип_ветклінікаКлініка ветеринарної медицини "PEKC" запрошує усіх власників собак на консультації, ветеринарні огляди, щеплення, УЗД.
Адреса клініки: м. Львів, вул.Пильникарська, 8а.
Телефони: +38032 242-7-000, +38032 235-8-000
Команда професіоналів надасть швидку ветеринарну допомогу Вашому улюбленцю, за потреби прибуде до Вашого чотирилапого товариша на спеціально обладнаному автомобілі.


.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com