Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Сміливо на оленя
( 5 Votes )
Написав Олена Кос Переглядів - 12672   
Середа, 16 вересня 2009 13:40

рев-оленяКожної осені, у вересні, наші ліси наповнюються сильними і таємничими звуками - це ревуть олені. Тяжкі зітхання змінюють довгі мукання, які переходять у виття, і ця святкова пісня життя лунає на декілька кілометрів.

На початку періоду реву одинокі самці займають конкретні ділянки, інколи одні і ті ж впродовж кількох років. Збуджуючись, вони б'ють рогами (які на початку гону вже обчищені від шерсті і перетворюються на тверду кістку) дерева, ламають гілки, здирають кору. Простіше ці дерева називають рогочосами. Під час гону найбільш сильні бики відбивають менш слабких самців, і створюють біля себе табуни (гареми) з двох-трьох, а інколи півтора десятка самок (маток). Чим більший гарем, тим слабше ми чуємо рев самця. І бики, і самки розрізняють силу суперника по тону реву - у розквіті сил олень має захриплий та низький голос. Бики віддано оберігають своїх самок і, якщо почують голос суперника, кидаються до бою. Інколи можна почути удари рогів і хрип розлючених биків. Буває й таке, що слабший олень гине від отриманих ран.


Полювання під час реву базується на тому, що в пік гону бики дуже активно йдуть на манок, в якості якого мисливці часто використовують трубу, згорнуту з бересту, у вузьку частину якої вставляють манок. Берестяну трубу можна виготовити власноручно або придбати у крамниці.


Коли полюєте під час реву, «ревіти в манок» увесь час не обов'язково, лише інколи. Бик-ревун зазвичай біжить сміливо на звуки труби, тому не варто спати і бути на сторожі, інакше олень зрозуміє, що це брехня і втече. Для того аби полегшити собі полювання, варто полювати удвох: один манить - інший стріляє. Якщо доводиться підкрадатись до бика, коли той тільки відкликається на трубу, але не біжить на звук, то потрібно йти сміливо до нього, навмисне тріщати хмизом, але стукати палицею по деревах. Олень подумаю, що до нього йде суперник і сам вибіжить мисливцю на зустріч. Тут головне, щоб не побачив і не почув людини. Звір, який спокусився на ваблення, наближається зазвичай сміливо, але не добігаючи 100 м, зупиняється. Якщо мисливець правильно вибрав місце, то вистріл буде вдалим. Молодий олень йде на ваблення тихо, обережно, постійно оглядаючись та озираючись по сторонах, зовсім беззвучно. Буває й таке, що він виходить на ловця так тихо, що мисливцю у свою чергу потрібно озиратись і прислуховуватись чи не підкрадається десь молодий олень. Буває й таке, що мисливець, не помітивши підходу, випадково лякає оленя і той йде геть.

Найкраще полювання на оленя вранці та увечері. Вночі олень кричить більше і сміливіше йде на ваблення. Деякі мисливці відслідковують оленів вночі, а вже на світанку стріляють. Були й такі випадки, коли сидячи увечері біля вогнища мисливці перевіряли манки, а вранці помічали слід оленів поблизу табору.

Вдалого усім полювання!

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com