Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Пересено дату термін проведення Чемпіонату серед норних на 01-04.10.2009
( 3 Votes )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 3730   
Четвер, 17 вересня 2009 06:53
ФМСУПОЛОЖЕННЯ про Чемпіонат України серед мисливських собак норових порід по підсадній лисиців норі «8»- та «П» - подібній 2009 року1.
1. Чемпіонат України серед мисливських собак норових порід по підсадній лисиці в норі «8»- та «П» - подібній проводяться Федерацією мисливського собаківництва України (надалі - ФМСУ) 1-4 жовтня 2009 р. з метою:
1.1 Визначення кращих порід мисливських собак за робочими якостями для подальшого використання їх у племінній роботі.
1.2 Виявлення досягнень і обміну досвідом власників собак обласних осередків ФМСУ и іншими товариствами мисливців по розведенню собак та їх польовій підготовці.
1.3 Заохочення власників переможців за найбільш успішну підготовку собак.
1.4 Популяризації використання на полюванні мисливських собак.
Оцінка робочих якостей собак проводиться згідно до Правил випробувань, прийнятих 26.02.2009 р. Кінологічною радою експертів з мисливського собаківництва України.
2. На змагання запрошуються:
2.1. Власники собак, які мешкають на території України. При цьому до змагань допускаються собаки відомого походження (тобто ті, що мають родовідне свідоцтво визнаного ФМСУ зразка) з оцінкою екстер'єру не менше, ніж „дуже добре", відомого походження, та при наявності диплома по лисиці. Для учасників тільки в особистій першості наявність польового диплома по лисиці не нижче ІІ ступеня обов'язкова.
2.2. Команди відділень ФМСУ та колективних членів ФМСУ. Склад команди - 4 собаки, які мають дипломи по лисиці. Командний залік проводиться по сумарних балах трьох кращих собак команди.
2.3. Команди з інших країн - собаки, яких мають позитивну оцінку екстер'єру, дипломи по лисиці та родоводи загально признаного зразка.
2.4. Заявка на склад команди з підтвердженням оплати за участь у змаганнях має бути подана до 21.09.2009 р. Для допуску до змагань кожна команда повинна здати на нору підсадну лисицю. При наявності в заявці команди собак, які приймають участь лише в особистій першості, повинні бути здані додаткові лисиці у розрахунку 1 лисиця на 1-2 собаки. Усі лисиці повинні бути статевозрілими, мати не менше 3-х кликів і бути ходовими. У випадку ненадання лисиці команда до змагань не допускається. У разі як що лисиця, виявиться неходовою (після трьох хваток її собаками відмовиться бігати по кільцях нори), команда, яка надала цю лисицю знімається зі змагань, дипломи отримані собаками цієї команди анулюються, внески за участь у змаганнях не повертаються, а собакам, яки працювали по цієї неходовій лисиці надається перепуск. З ціллю збереження ходових лисиць команді дозволяється після закінчення випробувань на норі „вісімці" замінити здану ходову лисицю на повноцінну, але неходову для використовування Ії на „П"-подібної норі.
При проходженні випробувань на норі „вісімці" кожен учасник отримує порядковий номер, відповідно до якого він виступає і на норі «П»-подібній.
3. Для проведення змагань призначаються дві робочі комісії, головний експерт та секретар змагань.
3.1. До обов'язків секретаря змагань входять:
- проведення перевірки документації на собак, узагальнення даних, які надійшли від робочих комісій, оформлення робочих дипломів, отриманих собаками, участь у відкритті та закритті змагань
3.2 До обов'язків головного експерта входять:
- простеження додержання правил проведення польової експертизи та цього Положення;
- повна відповідальність за правильність визначення місць особистої та командної першості;
- проведення жеребкування команд до початку змагань в присутності капітанів команд і складання списку черговості виступів собак (черга виступу собак в команді визначається капітаном команди). При цьому собаки, що приймають участь у командній першості випробовуються перед собаками з особистої першості ;
- проведення сумісно з організаторами та секретарем відкриття та закриття змагань, нагородження учасників.
3.3 Робочі комісії проводять оцінку роботи собак, кожного дня подають секретарю змагань рапортичку результатів випробувань і несуть повну відповідальність за правильність оцінки роботи собак.
Спочатку собаки випробовуються на норі «вісімці", а далі - на «П»-подібній.
Перед початком змагань усі собаки перевіряються на наявність дефектів зубної системи, крипторхізм та проходять перевірку слухняності. Одночасно проводиться перевірка на наявність у собак ідентифікаційного клейма. Для собак, яки не мають клейма буде організоване клейміння на місті. При відсутності клейма і відмові власника собаці клеймити його на місті таки собаки не будуть допущені до змагань.
4. Порядок проведення змагань та підведення підсумків.
4.1. Після здачі на нору підсадної лисиці приймається заявка на участь у змаганнях. Ввечері дня заїзду та подачі заявок проводиться жеребкування команд за участю капітанів (порядок виступів собак в команді визначається капітаном)
4.2.Усі собаки, які беруть участь у змаганнях (як в складі команди, так і особисто), приймають участь в індивідуальній першості змагань. Кожна собака виступає по одному разу в кожної норі, при цьому обов'язково - по різному звіру. У командній та індивідуальній першості приймають участь лише ті собаки, які спрацювали на диплом в обох пусках. Собакам, які згідно з виступами, отримали прохідний бал, видаються дипломи з обов'язковою вказівкою зайнятого місця в індивідуальній першості змагань. Власникам собак, які спрацювали лише в одному з пусків, видається диплом відповідного ступеня без зазначення зайнятого місця. Командна і індивідуальна першість собак визначається окремо. Визначення індивідуального місця проводиться:
- згідно ступенів дипломів;
- згідно суми балів по двох роботах, яку отримала собака за робочі якості, при цьому при порівнянні собак з дипломами І та ІІ ступеня або ІІ та ІІІ ступеня перевагу мають собаки з дипломами вищого ступеня по норі - „вісімці".
При рівності вищенаведених балів та ступенів дипломів, перевага надається собаці, яка набрала більше балів по основних елементах роботи (злоба, в'язкість, пошук і переслідування).
У випадку, коли дані бали однакові, перевагу отримує більш молода собака.
4.3. Собака, яка зайняла перше місце при 2-х дипломах першого ступеня, нагороджується титулом „Польовий чемпіон".
При відсутності 2-х дипломів І ступеня, собака, яка зайняла перше місце з дипломами І та ІІ ступеня або 2-х дипломів ІІ ступеня, нагороджується титулом „Польовий переможець". При відсутності на змаганнях одночасно дипломів І та ІІ ступенів собака титулом не нагороджується.
При наявності у декількох собак дипломів І та ІІ ступеня з рівною сумою балів перевагу мають собаки з дипломами І ступеню по норі „вісімці".
4.4. Власники собак які зайняли 1-3 місця в індивідуальній першості, нагороджуються призами, виділеними на змагання Президією ФМСУ.
Заохочувальними призами ФМСУ також нагороджується власник наймолодшої собаки, яка спрацювала в особистої першості на змаганнях та власник собаки з мало чисельної породи яка показала кращу роботу по двох пусках.
4.5 Скарги на розцінку роботи собак не приймаються, оцінка роботи собаки перегляду не підлягає.
5. Командна першість змагань визначається за результатами роботи трьох кращих номерів команди, які спрацювали на дипломи у двох пусках. При цьому до отриманої суми балів розцінки собак додаються:
- за кожний диплом І ступеня - 20 балів;
- за кожний диплом ІІ ступеня - 10 балів.
При рівності вищенаведених балів до отриманої суми додаються бали за основні
елементи роботи: злоба, в'язкість, пошук і переслідування.
5.1 Команди, які зайняли перше, друге та третє місце в командному заліку, нагороджуються кубками та грамотами Президії ФМСУ.
6. Організаціям і приватним особам дозволяється встановлювати додаткові цільові призи. В цьому разі ініціатори встановлення призів перед початком змагань оголошують умови їх вручення.
7. По закінченню чемпіонату (на протязі 14 календарних днів) Головний експерт змагань складає повний звіт, який містить:
- описову частину місця проведення змагань;
- характеристику угідь;
- склад експертних комісій;
- загальні підсумки чемпіонату;
- командні підсумки, перелік призерів та тих, що нагороджені іншими призами;
- зауваження, пропозиції, рекомендації.
8. По закінченні чемпіонату (на протязі 2 місяців) голови експертних комісій складають звіт, який має містити:
- якісну характеристику учасників чемпіонату (порода, дата народження, кличка, запис до УРКМС, походження, ПІБ власника та його адреса);
- опис роботи кожного собаки з баловою розцінкою та ступеню отриманого диплому;
- аналіз та рекомендації стосовно робочих якостей собак.
9. Дане Положення є офіційним запрошенням до участі у змаганні.

Тел. для довідок: +38 044 496 41 19 - Правління ФМСУ.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com