Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Вампіри наших лісів
( 7 Votes )
Написав Пустельник Переглядів - 17308   
Вівторок, 17 червня 2008 13:19

klishch.jpgСумна слава вампіра всіх часів і народів князя Дракули просто тьмяніє перед апетитами майже непомітних вампірів наших теренів – кліщів, які  прокинувшись від зимової сплячки  завзято полюють на все живе, що рухається затіненими стежками. Нема мисливця чи рибалки, якого протягом сезону ця тварюка не вгризла пару-трійку раз.


Ці одвічні й непереможні вороги людства особливо полюбляють влаштовувати засідки на своїх жертв у чагарниках вздовж стежок.  П’ють кров і самиці, і самці на всіх фазах розвитку. Личинки кліщів (німфи) ховаються в основному в лісовій підстилці, дорослі ж – на трав’янистій рослинності чи кущах і ніколи не нападають із дерев. Стрибок їх миттєвий і водночас непомітний, бо за розміром вони навряд чи більші, аніж кулька кулькової ручки.
 

 

Потрапивши на одяг, комаха-вампір вперто повзе до відкритої ділянки шкіри жертви і, причимчикувавши туди, встромлює “кинджальний пристрій”, який також відіграє роль помпи. Улюбленими місцями для присмоктування є складки шкіри жертви та район голови. Кровопивця може ссати не один день, трапляється що це триває впродовж кількох тижнів. Причому жертва здебільшого не відчуває болю, адже вампір використовує анестезуючу речовину. Насмоктавшись досхочу, кліщ збільшується і сягає розміру лісового горіха (збільшується у сто разів), або й більше, відпадає від жертви, можливо залишивши в рані носії цілого букету різних хвороб і поспішає відкласти яйця в землю.Як стверджують паразитологи, ради на це практично немає, і найкраще убезпечення від атаки лісових вампірів – розуміння небезпеки невидимої загрози і, можливо, трохи відповідний одяг. Дехто вважає, що кліщі менш активні у пошуці своїх жертв за негоди, бо дуже вже гнітять їх холодні дощові краплі та пориви вітру.


Лікарі санстанцій радять шанувальникам Діани мати  щільноприлягаючий одяг із довгими рукавами та ховати волосся під капелюхом. ( І дійсно, лише божевільний відправляється до лісу лише в трусах та майці.) Така екіпіровка дозволяє швидше виявити нападника та скинути його з себе. Можна, звичайно, використовувати всілякі відлякуючі хімзасоби в аерозольних балончиках, але їх дієвість досить сумнівна, особливо в спеку, коли їх дуже швидко змиває піт.З огляду на безпеку мантрувати хащами варто вдвох, адже так не лише легше відбитися агресивного аборигена, а й помітити на своєму супутникові маленького вампіра. Перш ніж присісти на пеньок, не буде зайвим пересвідчитися, чи не звисає гілля довколишніх рослин. Прихопити з собою вампіра можна і з оберемком квітів. Повернувшись додому, треба добре випрати одяг і у жодному випадку не залишати його в спальні, адже непроханий гість може вночі атакувати сонну жертву і до ранку напитися крові досхочу. Особливо актуальна ця порада в довготривалому поході. Табір треба влаштовувати подалі від кущів і сухих трав.Та все-таки, як не пильнуй, але рідко кому вдається уникнути одного-двох кровопускань від цих комах упродовж теплої пори року. Панікувати не слід і,  якщо до травмпункту далеко, можна спробувати самому відчепити паразита. Основне у цій справі – не залишити його хоботок під шкірою, бо це однозначно призведе до загнивання ранки. Тулуб кліща треба змастити олією. Повністю заливати не варто, адже комаха просто здохне так і не відчепившись. Пальцями треба розхитувати тіло кліща та злегка прокручувати проти годинникової стрілки. Такі дії рідко приводять до повного видалення кровопивці, але це все-таки краще, аніж спостерігати, як кліщ переповнюється вашою кров’ю. Якщо ж хоботок все ж відірвався, доведеться використати для його видалення голку, попередньо простерилізувавши її спиртом.Укус кліща – річ неприємна, але найбільша небезпека – у можливості підчепити таким чином заразу (скажімо, енцефаліт або ж хворобу Лайма). Перша вражає центральну нервову систему людини і призводить, якщо не до смерті, то до інвалідності однозначно. За кілька днів після нападу кліща різко піднімається температура тіла до 39 градусів, ранка стає яскраво-червоню, а потерпілого душать нудота і біль у м’язах. Якщо пощастить розпізнати хворобу в перші три-чотири дні, можливо, й вдасться врятуватися заштриками імоноглобуліну.


Інша хвороба вражає ще й серцево-судинну систему та нутрощі. І жодних щеплень, як проти енцефаліту, не існує.Потерпають від комах-кровопивць й наші домашні улюбленці – коти та собаки.


 
Згідно зі статистичними даними, кількість уражених хворобами внаслідок укушених кліщами на наших теренах не є великою. Це, швидше, поодинокі випадки, на відміну від деяких районів Сибіру.Найбільш небезпечним в цьому плані на Львівщині є Яворівський район, а у Львові – парки, які розташовані ближче до околиць міста. Хоча відчути на собі кровопивцю можна й у центральних скверах, адже їх урбанізація лісовими кліщами прогресує. Постійним же “міським” мешканцем у нас є, так званий, гамазовий кліщ, який плодиться у пацючих гніздах і є навіть більш небезпечним, оскільки загрожує хворобами, які переносять пацюки.Та все ж особливо перейматися щодо “кліщової загрози”, мабуть, таки не варто, адже перебування в дикій природи – першооснова здорового способу життя і особливо для міських мисливців та рибалок.. Але, перебуваючи в поході,  не слід ігнорувати прадавню істину: „Попереджений – убезпечений!”

 

Для комфортного відпочинку на природі необхідно мати якісний одяг та правильне спорядження, придбати необхідне допоможе військторг. Тут знайдете все що потрібно - від взуття, до наметів, весь асортимент відрізняється якістю та надійністю, а ціни Вас приємно здивують.

 Коментарі  

 
#2 WALLY 17.09.2008 17:19
 
 
#1 Svetislava 17.09.2008 15:38
Хорошая статья, но если есть возможность - добавьте для собачников информацию о болезнях, преносимых клещами, непосредственно опасных для собак, а то многие не верят
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com