Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Рись збереглася на території РЛП «Міжрічинський»
( 3 Votes )
Написав Editor Переглядів - 15442   
Четвер, 01 жовтня 2009 11:07

Природа завжди вражає людину різноманіттям своїх проявів. Багатство видів рослин і тварин будь-якого регіону нашої планети є надійним показником задовільного стану довкілля.

рисьФауна України налічує біля 45 тисяч видів тварин, серед яких близько 750 видів - хребетні. Безперечно, тварини чи не найпомітніші і найпривабливіші створіння у природному середовищі, вони ведуть різноманітний спосіб життя, поєднуючи наземні, повітряні та водні простори.

Тварини оточують нас всюди: на відпочинку серед природи, в місті, під час роботи в саду чи на городі. Вони пристосувалися до життя поряд з людьми.

Проживаючи у великих містах і перебуваючи в постійних клопотах, ми майже не звертаємо уваги на те, що поряд з нами співіснує різноманітний та красивий тваринний світ.

Життєдіяльність тварин досить різноманітна: нічна, денна рідше - сутінкова. Деякі види мешкають невеликими групами або поодинці. Середовищем існування для тварин слугують різні природні біотопи. Окремі види селяться у непрохідних хащах, деякі під коріннями дерев й у печерах та норах. Раціон харчування для більшості з них складають: гриби, комахи, овочі, фрукти, трав'яні рослини, якими вони і вигодовують своїх малят, приносячи велику користь сільському і лісовому господарству

На сьогоднішній день допомагати та оберігати тварин - важливий пріоритет людини, тому міжнародною спільнотою визначено 4 жовтня Днем захисту тварин. Його мета - звернути увагу людства на проблеми стану збереження тваринного світу, бо ці проблеми торкаються всіх країн і континентів.

Тваринний світ Чернігівщини також досить різноманітний, велика кількість видів є осілими, частина тварин зустрічаються під час сезонних міграцій. На території області перебуває велика кількість видів тварин Червонокнижного списку, серед них: ссавців - 10 видів, птахів - 22 види, риб - 3 види, плазунів - 1 вид, комах - 26 видів.

Що стосується мисливської фауни, то за останні роки можна відмітити збільшення поголів'я лося, дикого кабана, козулі, оленя плямистого.

На жаль, через ряд причин, в тому числі і через відсутність державної підтримки відтворення і збереження окремих видів тварин, в області зникла популяція зубра. Але в останні роки на території регіонального ландшафтного парку «Міжрічинський» з'явився новий Червонокнижний вид - рись.

Для охорони та збереження в природі популяцій тваринного світу, особливо зникаючих, вразливих та рідкісних видів в області створено ряд об'єктів природно-заповідного фонду області: 1 загальнозоологічний заказник та 1 зоологічний парк загальнодержавного значення; 1 іхтіологічний, 2 ентомологічні, 4 орнітологічні заказники місцевого значення; 7 зоологічних пам'яток природи місцевого значення та діє «Програма формування національної екологічної мережі в Чернігівській області на 2003-2015 роки» затверджена рішенням Чернігівської обласної ради від 14 серпня 2003 року.

Для поліпшення середовища існування тварин необхідно створювати захисні насадження, штучні годівниці, запобігати браконьєрству, вести боротьбу з різними захворюваннями тваринних популяцій.

Дуже важливим у співіснуванні людей і тварин є виховання у молоді дбайливого ставлення до навколишнього природного середовища, пам'ятаючи, що тваринний світ є невід'ємною частиною життя всього живого на планеті.

 

Автор: А.М. Павлович, провідний спеціаліст сектору заповідної справи та екомережі
Джерело: Високий Вал, 30.09.09

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com