Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Солодке пізнання світу
( 7 Votes )
Написав Пустельник Переглядів - 10646   
Понеділок, 05 жовтня 2009 10:39
Мій давній знайомий Федір Іванович, або просто вуйко Федір, – завзятий мисливець. Він з тих натур, що напередодні полювання не можуть спокійно ходити, під час розмови відкручують вам на піджаку ґудзики, а вночі, сіючи жах і смуток у сім’ї, в котрий раз випробовуючи спусковий механізм. Людина в такі дні, як сказав сусід-науковець, кримінально-вулканічна.

За тиждень до початку качиного сезону Федір Іванович якось піймав мене в черзі на маршрутку і, вивівши з неї, почав з верхнього ґудзика. Притамовуючи подих і піднімаючись до високого «ля», він заговорив про лови. Через хвилину мені стало відомо про загрозливе становище, в яке потрапили жителі окремих сіл. Крижні і чирки, не маючи достатньо посадкових майданчиків, збивають з людей кашкети і заплутуються в дамських фризурах. А в одному глухому районі від качви спостерігається оптичне лихо – щось схоже на затемнення сонця.

– Ну і що? – якось необачливо спитав я, міркуючи, як би відновити місце в черзі.
– Як – що?! – вигукнув він. Мені здалося, що його захитало, а тому не протестував, коли він вхопився за середній ґудзик. – Та ви розумієте… ви, мабуть, і не мужчина.

Вуйко саркастично пройшовся моїми людськими якостями, піддаючи сумніву доречність мого існування. Потім перейшов на поблажливо-заспокійливий тон, яким розмовляють з хворими, що не знають, навіщо їм треба пити хінін.

– Це ж солодке пізнання світу. Поїдете, побачите, яка природа чудова, юшки зваримо, подихаємо… До речі, у вашого родича позашляховик є. Разом і покотимо.

«Потрібна малина, а тому і я потрібен», – майнула думка. Але несподівано для себе я погодився. Мабуть, тому, що занадто вже велика юрба цікавих оточила нас. Черга минула, я пішов кудись пішки. Федір Іванович продовжував говорити, енергійно плескав мене по плечах, а я затуманіло йшов і думав про ґудзики.

В наступні дні у нас відбулося сімдесят три телефонних розмови і дев’ять побачень. В ніч перед від’їздом вуйко подзвонив десь о другій ночі і порадив перед подорожжю добре виспатися…

І ось воно, полювання. Качок справді було багато. Вони бавились посеред озера, мабуть, у піжмурки, бо часто пірнали, а ми з родичем бігали заболоченими берегами, за командою Федора Івановича присідали, залягали і замовкали. Потім качкам захотілося полетіти на поля. Вся водоплавна зграя покружляла над хвилями і піднялась так високо, що не вірилося, що вона не користується кисневими масками. Наш вчитель почав гарячково бабахкати, але качва, не змінюючи намірів, летіла й летіла у своїх справах.

Ночували під копицею. Увечері вуйко довго розмовляв з пастухом, а закінчивши допит, зарився в сіно і швидко захропів.
Піднялись до сходу сонця. Наш ватажок вирішив зайняти місце поблизу луків, де вчора паслась худоба, а ми з родичем пішли у знайомі нетри. Десь о дев’ятій, надивившись здалеку на озерне птаство, зголоднілі і втомлені, повернулись до машини. Сюди ж прибився і Федір Іванович.

– Що, порожняком? А мені пощастило. Кілька штук зняв, – і задоволено погладив рюкзак. Там щось ворухнулось. – Підранок, – пояснив він, – шротина на крилі пір’я потрощила.

Показати свої трофеї він не захотів.

– Дурниці. Прийдете на смажених, тоді й роздивитесь із задоволенням.

Вдома я спав, як шпала в залізничному тупику. І все-таки на світанку якийсь дивний як для міста, галас розбудив. У вікнах нашого великого будинку засвічувались і гасли вогні. В їх світлі я зауважив на балконі Федора Івановича якихось п’ятьох великих птахів. Вони сиділи на перилах, махали крилами і, витягуючи шиї, зчиняли велику какафонію. Відразу навіть важко було ідентифікувати у цьому рейваху півнячі голоси.
Федір Іванович спав.


Володимир ПАЛЬЦУН


Долговечность и качество  работы кондиционара очень сильно зависит от его правильной установки.  По этому очень важно чтобы установка кондиционеров проводилась професионалами своего дела.  Можете смело доверить это компании Баркос так она  занимается и продажей и установкой и предоставляет гарантию.
 Коментарі  

 
#2 мисливський клуб Карпатське братство Діани 08.10.2009 00:06
Дуже дотепно. Чекаємо наступних мисливських оповідань.
 
 
#1 ОлегП 06.10.2009 10:46
Ну прямо тобі Остап Вишня... Файно...
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com