Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
На тетеруків
( 8 Votes )
Написав Пустельник Переглядів - 11774   
Понеділок, 05 жовтня 2009 10:47
На тетеруківСпочатку про сам предмет – про птаха. Тетерук – за псевдонімами – тетерюк, тетеря, косач, тетервак, – як твердить мисливська література, належить до борової дичини. Любить він, значить, хащі, а тому й боровий.


Тепер про полювання на тетеруків. Бити їх можна, за існуючими правилами, тільки по три на брата за день полювання. Ця обставина дуже нас непокоїла, коли ми вирушали у темні поліські бори по здобич. Мій приятель Стах ніяк не міг цьому повірити і весь час перепитував, недобрим словом згадуючі оті самі правила. Справді, що буде, якщо ми наб’ємо по чотири? Буває ж так – дуплетом…


Їхали ми в ті місця, де, як нам сказав по секрету відомий у вузькому колі ловець Шуфря, торік один голова сільгоспілки списав на тетеруків 20 гектарів озимих. Цей господар жалівся, що тетеруків у нього – море. Хотіли їх перегнати в інший район – не вийшло. Так і налітають на поле градовою хмарою, псують ниву, вигрібають золоті зернята. А чиновники не хочуть виплачувати страхівку. Ці невігласи, окрім курей і горобців, не знають інших птахів.


Отже, бити тетерву ми їхали якоюсь мірою в ім’я народного господарства і справедливості.


Туманним передранням наше мисливське товариство посунуло мокрими корчами. Які ж красиві та ніжні в таку пору оці верболози, вільшаник! Сиве павутиння вкрилося найдрібнішими діамантами, оповило віти, тремтить. Зрушився з місця – задзвеніла, розбилася казка. Раптом:


– Чуєте, грають…


Зупинилися. Справді, десь далеко почулися уривчасті дикі звуки, неповторні у своїй гамі. «Грали» тетеруки. Громада змінила курс і рушила на звуки.


Тетерва влаштувала справжній концерт, щоправда, слухати його дозволяла з останнього ряду. Так було, аж поки не розвіявся туман. Щире сонечко висушило нам одяг і покликало до снідання.


Присіли на галявині, там, де ліс межує з полем. Розпакували торби, та раптом недалеко на озимині приземлилась пара косачів. Жирувати прилетіли. Через якусь мить всі ми повзли до них, піднімаючи за собою завісу пилу.


Ніхто не пам’ятає, чи подавали команду, але вперіщили разом. Знаєте, тетерук чимось нагадує ракету. Найбільше схожий, мабуть, своєю стартовою швидкістю. Коли підбігли до місця, де, за нашими підрахунками, лежали пернаті красені, побачили місцину, на якій з рік, я певен, нічого не ростиме. Але в цьому кратері, видовбаному шротом, тетеруків не було… Темними блискавками вони майнули і зникли.


В цей день ми ще не раз стріляли залпом і спостерігали знову темні блискавки.


Що не кажіть, а тетерук – славний птах. І бити його більше, як по три штуки на брата за день полювання, не варто. Незручно перед фауною. А взагалі, кажуть, птах смачний…Володимир ПАЛЬЦУН

-----

Хто з українців не мріє побувати у Європі або у іншій країні? Підтягнути іноземну мову, зануритися в атмосферу іншої країни... Але ж не кожен може собі це дозволити скажете Ви. Відтепер може. Завдяки програмі work and travel будь-хто може подорожувати, і більше того заробляти! Вакансій work and travel достатньо, а всі деталі на сайті  cac-ua.com.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com