Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
За двома зайцями
( 1 Vote )
Написав Сергій Цюриць Переглядів - 16156   
П'ятниця, 09 жовтня 2009 10:52
два_зайціКласик української літератури Михайло Старицький написав інтермедію „За двома зайцями", яка стала шедевром сценічного мистецтва. Але навіть він не міг передбачити, що знайдуться відчайдухи, які спробують заперечити давню народну мудрість.

Саме так вчинив житель с. Граддя Маневицького району Сергій М. Він вирішив посперечатися із класиком і таки довести, що у другому тисячолітті два зайці для кмітливого чоловіка - дитяча забавка. Відтак, озброївшись рушницею і прихопивши освітлювальний пристрій, вирушив на нічне полювання. Одного не врахував горе-мисливець, що і лісова охорона, в обов'язки якої входить контроль за правилами полювання, навіть о нічній порі не дрімає.
- Увечері, близько десятої години працівники ДП „Маневицьке ЛГ" на полях поблизу села Довжиця помітили дивний вогник, що петляв, мов шукаючи дороги, - розповів заступник директора по мисливству Маневицького лісгоспу Микола Корець. - Подумали, що хтось із місцевих хлопців добряче випив і не може знайти дороги до домівки. Але почули постріли і зрозуміли, що йдеться про незаконне, так зване нічне полювання „на фару".
Далі події розгорталися за сценарієм пригодницьких романів. Горе-мисливця затримали і попросили пред'явити документи. Заодно й трофеями поцікавилися. Яке ж було їх здивування, коли інтелігентний з вигляду чоловік, дістав двох зайців.
- Лихий поплутав! - зітхнув горе-мисливець. - Класик Старицький тут не винен.
На разі лісова охорона ДП „Маневицьке ЛГ" передала справу про порушення правил полювання у Маневицький райвідділ міліції.
- Найстрашніше, що може бути, це нічне полювання із приладами нічного бачення або фарою, - зазначив начальник відділу Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Руслан Люшук. - Люди забувають, що є межі, за які не можна переступати. Справжній мисливець такого собі ніколи не дозволить.
Руслан Володимирович розповів, що кожного дня до них у відділ приходить десяток-другий полювальників, які хочуть стати мисливцями. Вони вивчають правила, закони, знайомляться з кодексом мисливця, складають іспити. Більшість із них впродовж усього свого життя їх дотримуються, займаються не тільки полюванням, а й охороною диких звірів і птахів, допомагають єгерям держлісгоспів заготовляти на зиму віники і сіно для диких кабанів, лосів, козуль. Але, на жаль, трапляються випадки, схожі і на цей.
На порушника правил полювання чекає штраф. Зайців, як і знаряддя полювання, вилучено. Сам же горе-стрілець відтепер десятому перекаже, що класики не помиляються, тож краще вечорами читати п'єси, аніж вештатися із фарами за зайцями по полях.
Сергій Цюриць,
прес-служба Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства.

 

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com