Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Годування щенят
( 8 Votes )
Написав Борейко Роман Переглядів - 13901   
Вівторок, 20 жовтня 2009 03:49

годування щенятЧим годувати щенят? Перш за все потрібно взнати, чим годував щенят заводчик і поступово вводити нові продукти. Скільки потрібно їжі вашому щеняті, залежить від індивідуальних особливостей і потреб організму, характеру утримання. Так, наприклад, активнішому і рухливішому щеняті потрібно більше калорій, оскільки він багато сил і енергії витрачає під час прогулянки. Підвищене харчування потрібне собаці, що живе на вулиці (особливо в холодну пору року) У перший місяць-два добовий об'єм їжі розділяйте на 4-5 годувань. За один раз щеня з'їдає 1-1,5 стакана. Простежте за щеням, коли воно їсть. Якщо він з'їдає всю порцію, після чого довго і ретельно вилизує миску, означає корма йому явно не вистачає. Слід збільшити кількість їжі або додати ще одне годування.

Якщо їда в мисці залишається, означає об'єм корму потрібно скоротити. Ні в якому разі, не перегодовуйте щеняти. Часто доводиться спостерігати, як щеня, наївшись "від душі", відходить від миски, роздувшись як куля, з туго набитим животом, ледве пересуваючи неймовірно важке тіло. Багатьох це стомлює: «У мого щеняти відмінний апетит, нехай їсть на здоров'я» - говорять вони. Проте багатьом починаючим собаківникам невідоме, що таке «на здоров'я» здоров'я не додасть. Навпаки, систематичне перегодовування веде до невиправданого збільшення маси тіла, щеня товстіє, при цьому часто стає малорухливим, флегматичним, адже рухатися йому просто важко. Звідси всі хвороби, плюс до того прогнута спина, викривлені лапи, слабкий фізичний розвиток. Отже думайте самі, чи потрібно вашому вихованцеві таке «здоров'я». Не з'їдений або взагалі знехтуваний корм приберіть і поставте в холодильник до наступного годування. У чергове годування дайте йому те ж саме, інакше він дуже швидко навчиться розбиратися, що м'ясо смачніше за кашу, і його з успіхом можна "випрошувати" у господаря, якщо поголодувати 3 години до наступного годування. Не годуєте щеняти в не спланований час, не давайте шматки між годуванням. Цим ви привчите його жебрачити і переб'єте апетит. Для годування щеняти використовують наступні продукти: м'ясо або субпродукти (печінка, серце, вим'я, кадики і інше), риба, каші (пшоно, рис, вівсянка, геркулес). Зрідка (не частіше за один раз в тиждень) вермішель (ріжки) або манка, сир, яйця, молочні продукти, фрукти, овочі. Один раз в тиждень дають зубчик часнику з вершковим маслом - це відмінна вітамінна добавка, а також профілактика для попередження захворювання глистами. Молоко (сире) дають разом з медом з розрахунку 1 чайна ложка на 0,5 л. молока. Морква і інші овочі дають сирими з додаванням невеликої кількості рослинного масла (без масла овочі засвоюються значно гірше).
їжа для цуценятНе давайте щеняті кондитерські вироби, цукор, солодощі, потреба в цукрі забезпечується за рахунок фруктів і меду. Курячі і рибні кістки можуть поранити слизисту оболонку і навіть стінку шлунку, що приведе до внутрішніх кровотеч і навіть загибелі щеняти.
Годуєте щеняти з підставки, яка повинна знаходитися на рівні ліктів або ледве вище. Під час їжі ставте щеня у виставкову стійку, незначним чином відтягнувши задні лапи назад (надалі не буде, проблем на рингу, оскільки при систематичному виконанні ця стійка буде для нього звичною і щеня не протестуватиме). У корм обов'язково додайте вітаміни і мінеральну подкормку. Вітаміни (А і D в масляному розчині) дають щеняті до 6 місяців по 1-2 краплі на шматок м'яса. Після 6 місяців дають комплексні вітаміни.
Мінеральна підкормка - глюконат або гліцерофосфат кальцію (від 1-2 до 12 пігулок залежно від віку і породи щеняти). Біля миски повинна постійно лежати шкільна біла крейда -вона вас дуже виручить в разі, якщо щеня спробує зробити «ремонт» у вашій квартирі і почне віддирати шпалери. До речі, перше, що вказує на недолік в організмі кальцію і мінеральних речовин - це поїдання щеням недопалків на вулиці і злизування побілки зі стін. З віком кількість годувань поступово скорочуйте і доведіть до 10-12 місяців до 2 раз на день. Миска з водою повинна стояти постійно.

їжа цуценят

Борейко Роман

 Коментарі  

 
#1 Софія Шарадовська 04.11.2013 20:59
і чем мне кормить собак :-? :-x :sigh: :sigh: :sad: :sad: :cry: :cry: :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com