Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
В Азовському морі з`явилися дикі кабани
( 0 Votes )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 10742   
Четвер, 29 жовтня 2009 10:29

sus_scrofa_ukraineНезрозуміло, чим намазаний Маріуполь, що в нього біжать кабани з усіх боків. Може, у Великій Кабанячій книзі написано, що саме в Маріуполі буде їм щастя. Чергові паломники від дикої природи вирішили попасти до Маріуполя, підкоривши Азовське море вплав. Цього разу пара диких звірів планувала прописатися на Кривій косі.

Що змусило тварин стати мореплавцями? Ветеринари Донецької області гадають, що відправити в далеку подорож їх могли профілактичні заходи, які проводять російські колеги у зв'язку з африканською чумою, - пише 0629. «Хвороба уражає саме свиней. Чума зареєстрована в трьох районах сусідньої Ростовської області. Тому ветеринари такі уважні до кабанів - неважливо, дикий він або домашній. Ось і вирішили кабани відправитися за море, в землю обітовану - Маріуполь. Відстань в 45 кілометрів їх явно не бентежила, - розповів заступник начальника Донецького обласного управління лісового і мисливського господарства Костянтин Костянтинів, - свині - прекрасні плавці, бувало, плавали й далі».

Порушників морського кордону з берега помітили прикордонники, але відразу затримати не могли, проте повідомили на берег мисливським і ветеринарним службам. Загалом, на березі кабанів вже чекали. Далі події розверталися трагічно. Ймовірно, вибившись з сил, самка із сміливої парочки потонула, не дотягнувши до берега зовсім трохи. Кабан розвернувся і під пильним наглядом прикордонників поплив назад. Його не зупиняли.

Мертву самку вагою в 90 кілограмів виловили з води і, пам'ятаючи про африканську чуму, відправили до лабораторії на експертизу. Подібна пильність і обережність зовсім не перешкодить. Адже саме дикий кабан, завезений з іншої країни, став причиною спалаху африканської чуми у сусідів, яким через це довелося пустити під ніж сотні голів свиней і додатково їх же утилізувати.

Як відзначив начальник Донецького обласного управління ветеринарної медицини Анатолій Пригодин, Донецькому регіону є чим ризикувати: у його господарствах, на домашніх підвір’ях знаходиться 466 тисяч голів свиней.


Источник: NGO.Донецк, 28.10.09
 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com