Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Зніміть з плеча дубельтівку!
( 7 Votes )
Написав Пустельник Переглядів - 22096   
Середа, 25 червня 2008 17:54

Моє здоров’я викликає пильну увагу певних кіл рідної держави. Зауважте, я не збираюся у президенти і з піонерських років втратив надію стати депутатом. У селі ще міг би, але не живу у місті, а в місті не проходжу, бо, коли хвилююся, плутаю букви. І  не тільки в усній  мові, а й на письмі: стартер - старпер, мавка-мавпа, нардеп - нарпед… Так що ні затаврувати опонента, ні написати закону… Може, якби обрали на дві каденції, то під час випробування другої і зумів би впоратися з цим великим недоліком, а за першої – народ мене не зрозумів би. Хоча … хіба зараз хто кого розуміє? І не хвилюйтеся.

 


 

 

А я хвилююся, бо, повторюю, моє здоров’я викликає пильну увагу кількох серйозних організацій. Слава Богу, не підозрюють чуми, холери і венеричних недуг. Та і як за нинішньої зарплатні їх упіймаєш? Шукають сказу, параної, запущеного алкоголізму і ще дечого, на що у наших краях полюбляють хворіти вожді!

 

Та часом жодного вождизму, жодної деспотії і претензій на панівну роль у світі і навіть удома. Хочу єдиного – зареєструвати мисливську дубельтівку. Точніше -  перереєструвати чергового разу. ( І так що три роки!) І тут запитаннячко : а чи ти здоровий? Для цього треба сходити у “психушку” і там на тебе подивляться, що ти за один. Якщо правильно реагуєш на запитання, платиш гривні і … Зрештою запитують саме про те, чи заплатив? Заплатив. Тоді шукають тебе у списку безнадійно хворих. Нема. Пишуть довідку, мовляв, здоровий, як дик!

 

Але чи такий уже й легінь? А горілка, вино, пиво, брага? Чи не шкодять вони здоров’ю? Самі ви цього ніколи не тямили. Треба йти у наркологічний диспансер. А там вас  знову запитають, чи заплатили? Якщо заплатили й там, то витягають вказівного і водять ним по реєстру місцевих мочеморд! На вашу букву – аж цілий зошит, а вас – ха-ха –нема! Пишуть довідку. Хоча ні - “Сертифікат про проходження профілактичного наркологічного огляду”. Папір з водяними знаками. Дехто каже: з ликами гетьманів, а я на сонце бачу тільки розкручені скріпки. На сертифікаті посилання на наказ міністра №339 від 28.11.97 р., на коди до ЗКУД і ЗКПО… Аякже! Щоб за стільки гривняків і ніфіга ?!

 

Не п’яний і не божевільний. Йдеш до керівника по-роботі  і просиш характеристику.

 

 – Що, побував у витверезнику? Ні? Тоді, мабуть, розлучаєшся? Ні? А на який тобі ляд добре слово?

 

 Всі, хто стояв неподалік начальницьких дверей, переконані, що ти кудись добряче влип і тобі потрібна фальшивка з печаткою. Розколюють, аби піти до кнайпи – “головне зняти стрес і заспокоїтись, друже, бо життя дається один раз”. Гавкнула сотня. Шкода, але вже є сертифікат, що свідчить:  я не п’ю!

 

Закінчилися “заначки”. Уже ні копійки у галстуку, під устілкою у чоботях, у бляшанці з написом “димний порох” і схематично намальованим черепом! А треба йти далі й збирати ухвали, дозволи, висновки. Що робити? Не скажете ж ви жінці, мовляв, так і так, люба, полювання – дорога штука. Якщо ви все-таки нерозумна істота і дасте зрозуміти, що лови закладено у сімейний бюджет… Але облишмо цю тему – у вас же є довідка, що не божевільний.

 

Упродовж місяця  йде підпільний збір грошей. Там “зажилили” решту з булочки та купили буряків 900  грамів, а звітували за кіло. Можна щось продати, купити виміняти…  Але не лізьте у бізнес, бо позбудетесь і непереєстрованої рушниці.

 

І ось у кінчику галстука знову щось шерхотить, а від устілки тисне у підйомі. Не зволікайте ні хвилини і мчіть у ВОЗ УМВСУ, а в перекладі на спрощену термінологію – міліцейську поліклініку. Там обійдете всіх лікарів. Окрім педіатра і гінеколога, і вам дадуть чергову довідку. Цікава обставина: тут є фахівці з психіатрії і наркології. А щоб висновки їхні були тотожними з тими, що вже є, вам треба подати у відомчий заклад  раніше добуті довідки з “психушки” і “сертифіката” з наркологічного диспансеру. Це ви робите залюбки, бо операція коштує якихось декілька гривень. А решта – ще  декілька гривень. А  що ви хочете – щоб побачення з такою силою-силенною лікарів, які лікують охоронців порядку, були безплатними чи жебрацькими?

 

Стривайте! Ви рахуєте мої витрати? Додамо до них ще декілька гривень за … перереєстрацію. І квитанцію.  Залишиться відвідати ще кілька “точок”, але до них просто великі черги, а самі візити безплатні. Це дуже нагадує справжнє полювання: багатолюдне товариство на “номерах”, нагінка і – нічого!

 

Добре все, що добре закінчується. Щиро кажу: мені не жаль було отих гривень, що пішли на довідки. Шкода трохи часу і нервів, а грошей – і не подумаю. А де би могли за декілька гривень дістати посвідку, що абсолютно здоровий і “придатний?! Хоча підозрюють, що ви “несповна розуму”, правильно. А й справді, чи не божевільний шизяка за таких нестерпних обставин (перереєстрація – то крапля в морі!) хоче полювати, мати рушницю? По-моєму, панове, є явні ознаки параної. І хоч, ви знаєте, маєте всі можливі довідки, а деякі – для моці – дубльовані, все таки я – прищелепок,  вар’ят і псих.

 

 

Володимир Пальцун

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com