Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Покажи мені свою зброю, а я скажу тобі ким ти є - догляд за мисливською зброєю
( 15 Votes )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 10511   
Вівторок, 03 листопада 2009 14:11

догляд за мисливською зброєюСучасна зброя є відносно стійкою по відношенні до шкідливого впливу зовнішніх чинників. Це досягається завдяки використинні при виробництві відповідної сталі, із підвищеною стійкістю на корозію, а вже в трохи дешевшій зброї також через покривання внутрішнього каналу твердим хромуванням. Тонкий, добре накладений шар хрому стійкий на атмосферну корозію, за умови, що знаходиться в ідеальному стані.

 

У практиці дула, хромовані усередині, вимагають такої ж дбайливості як і ті, що позбавлені цього покривання - про це мусять пам'ятати навіть і власники стійких Іж-ів чи Тоз-ів. Можуть бути тріщини оболонки на всій її товщині, і як наслідок механічних ушкоджень під час стріляння а також вживання дула, і як вад, які виникли в процесі виробництва.


ЗАХИСТ ВІД КОРОЗІЇ


догляд зброяОхорона зброї перед явищем корозії легша при добрих зовнішніх покриваннях. Власне кажучи виконана оксидація чи фосфорування, самотрерднучі лаки, як також хромовані баскіли полегшують сам процес догляду, проте слід підкреслити, що жодне покривання чи хромування не звільняє власника від дбання про зброю. Це також стосується і власників зброї виконаної із нержавіючої сталі (sto-inless steel).


Корозія починається від поверхні металу і проникає повільно до шарів, покладених більш глибоко. Якщо її ми не зупинимо, то це доведе до знищення зброї. Може діяти місцево (крапковий) або поверхнево (атакує тоді всю площу). Якщо ми маємо справу з невеликими плямами чи темними пунктами на всій або частині площ каналу дула це є окислення. Сліди по іржі, це вже вищий етап пошкоджень, характеризують його виразні темні плями на всій площині каналу або тільки в її частині. Виржавілі ямки в стінах каналу виникають внаслідок тривалого в часі впливу корозії. Якщо вони мають місце і в патронній камері, це часто веде до повздовжніх, цілковитих тріщин оболонок. Тоді виникає необхідність заміни дула. Глибокі виржавівші ямки часто можуть об»єднуватись на одній великій площині. Рак це остання стадія, якої описувати не варто.


У дулах, забеспечених за допомогою шару твердого хрому, доходить часто до уламків хрому, досконало видимих як дрібні, розтягнуті плями.


ДОГЛЯД ЗА ЗБРОЄЮ
мисливська зброя

Ми розрізняємо два основних види догляду: чищення, в результаті чого усуваються продукти спалювання пороху і ініціюючої маси, а також інших металевих частинок, які залишилися в результаті проходження дробу або плаща снарядів, а також забруднень іншого виду - піску, пилу, вологості і т.п. а також консервація, завданням якої є утворення на чистій площині металу охоронного шару а також ложа.

 

На практиці багато мисливців дуже легковажно підходить до процесу чищення і консервації зброї, об»єднуючи часто ці два етапи в один. Після поверненя із стріляння або полювання, яке відбулося в дощ чи сніг, протягують через канал дула шомпол з ганчірочкою, пропитаною маслом. Тим часом є це тільки консервація внутрішнього каналу. А де чищення? Ще інші заливають просто дуло маслом в аерозолі, мислячи, що бруд сам зтече, разом з мастилом. Безумовно зтече, але до замка або баскілі, тим самим затикаючи голкові отвори чи доводячи до посилення тріщин.


У каналі дула послійно поселяються металеві забруднення. Навколо них можуть створюватися гальванічні ланки, прискорюючі процес корозії під шаром осаду. Металевий наліт причиняється часто до нерегулярного вигляду каналу дула, а це погіршує якісність, а навіть може вести до місцевого роздування. Наліт з міді, томпаку чи свинцю досить добре і швидко усуває препарат під назвою Robla Solo. Проте він є настільки агресивний, що потрібно його вживати розважно, а найкраще перед тим проконсультуватись із зброярем.


На нашому ринку з'явилося багато нових, визнаних на світі масел до зброї. У більшості випадків це є добрі і недорогі вироби, отже немає жодного раціонального обгрунтування, щоб застосовувати продукти невідомого походження, наприклад такі які залишають після себе кислі сполуки, які можуть тільки пришвидшити впитування небеспечних елементів, замість захищати перед корозією. До групи добрих, перевірених масел можна віднести Action 7, Ballistol, Mr McKenic чи Ustanol..


ПРИЛАДДЯ

ПРИЛАДДЯ

Що саме нам потрібно для чищення і консервації мисливської зброї? В першу чергу відповідного масла до зброї (часом додатково нафти), засобів до посилення консервації а також комплекту приладдя. До нього належать: шомпол до нарізного ствола (може мати однорідну структуру або бути скрученою з декількох елементів, а його діаметр мусить бути незначно менший від калібру дула. Практично на всій площі сталевий шомпол мусить бути обтягнутий шаром добре прилягаючого штучного матеріалу. Різьблення при краю обтину дула не може мати жодного контакту з металевими ворсинами шомполу, окремий "шомпол до гладкоствольної зброї, виконаний з алюмінію або деревини, щітки і кінці до обох шомполів мусять бути надзвичайно чисті, матеріали до чищення і консервації (ми відносимо до них все більш прості і легкі у використанні фетрові щітки, а також і хімічно чисту вату, бавовняні ганчірочки, пакля конопель або льону а також пензлі з природної шерсті).


weapon_clean4Увага - завжди, коли тільки можливо, ми вводимо шомпол від сторони патронної камери. В багатьох типах нарізної зброї, де значно легше є вводити шомпол від вильоту можна застосувати шнурковий шомпол, який легше вводити від сторони патронної камери. Якщо іншого виходу немає, ми робимо все, щоб не допустити до затирання чи пошкодження краю полів вже при самому обтині дула.


Шомпол не може вводитись до дула з надмірною силою. Товста фетрова щітка мусить бути настільки відповідною, щоб шомпол йшов в дулі з легким опором. Помилкою є використання занадто великих щіток - наприклад вживання до калібру 7,62 mm в дулі, стріляючому патроном 7. Це в будь-якому випадку не пришвидшує процесу чищення, а чистка із занадто великим опором може призвести до механічних пошкоджень.


Механічне чищення гладко ствольних дул від свинцю слід проводити тільки латунними щітками, легко змоченими маслом.


СФЕРА І БАГАТОКРАТНІСТЬ ЧИЩЕННЯ


Як ми встановлюємо сферу а також багатократність чищення або консервації зброї? Залежить це від атмосферних умов а також того, чи із зброї стріляють. Дуже істотною річчю перед полюванням є старанне усунення з дул решти консервуючої рідини із середини. Постріл через масло в екстремальному випадку може довести до розпихання дула, це завжди негативно впливає на точність пострілу, доводячи до значного відскоку першого патрону. Можна це зробити за допомогою шомполу і двох фетрових кружечків. Спочатку ми протягуємо через дуло шомпол з сухим фетром, потім з другим, легко зволоженим у спеціальній бензині. Якщо ми маємо намір полювати в дощ або в умовах великої вологості, металеві площі варто покрити тонким шаром масла - фільтром.

weapon_clean3

Коли із зброї не стріляли, а погода була ідеальна, діяльність, пов'язана з консервацією, зводиться до повторного законсервовування каналу дула маслом. Коли віддано хоча б один постріл, а дощу чи снігу не було, одразу ж після закінчення полювання чи після повернення до транспортного засобу ми змочуємо канал дула маслом в аерозолі або за допомогою шомполу і чистої ганчірочки чи вати (у першому випадку слід вважати на стікаюче масло). Після повернення додому чистимо дуло, аж до моменту, поки на фетрі або шматяній щітці не буде видимих забруднень. Якщо наступного дня ми не вибираємося на полювання, ми консервуємо зброю добрим маслом. Кінець чи ковпачок шомполу не повинні виходити з вильоту кінця дула далі ніж на декілька міліметрів.


Захист намоклої зброї вимагає значно більших процедур. Добрим є під час дощу забезпечувати виліт дул захистами, але виконаними з інших матеріалів ніж шкіра, яка відкладає корозійні кислоти. Також вживання шкіряних патронташів минулося, оскільки на них швидко з'являться зелене забарвлення.


Змочену рушницю слід добре витерти, одразу після повернення до транспортного засобу. Дуло ми спочатку чистимо фетровим кружечком намоченим в маслі. Зовнішні металеві площі ми змочуємо маслом в аерозолі. Увага - в жодному разі ми не вкладаємо зброї до чохла, а розміщуємо її в багажнику, легко обгорнутою сухою бавовняною тканиною. Після повернення додому ми проводимо відповідне чищення, не забуваючи про окреме натирання (у гладко ствольній чи комбінованій зброї) всіх внутрішніх площ баскілі - шарніру, крюків, ригелів чи важелів.


Дерев'яні елементи ми консервуємо маслом з льону або будь-яким спеціальним препаратoм, що чітко спеціалізуються на дереві. Ми виконуємо це за допомогою замші або ганчірочки, втираючи малі дози масла в деревину. Увага - більшість типових масел до зброї не підходять до консервації прикладу. Лаковані приклади є більш стійкі на вологість, але в понятті мисливців більш естетичним є нелакований приклад.


АВТОМАТИЧНА ЗБРОЯ


Значно більшої дбайливості від класичної перезарядки вимагає піватоматична нарізна зброя, особливо та яка працює на принципі відведення частини порохових газів через бічний отвір в дулі. Власники Сайг, Вепрів чи Тігрів забувають про те, що навіть проста російська зброя, щоб діяти безпомилково, вимагає старанного чищення і консервації.


Труба з шатуном, яка відповідає за перезарядку, косий канал чи газова труба швидко покриваються нальотом. Після кожного стріляння таку зброю потрібно частково розкласти, а обмінні елементи і дуло старанно вичистити і легко законсервувати. Чищення після стріляння тільки самого дула, а цілісності газових механізмів лише після закінчення сезону, призводить до ситуації, в якій газовий отвір і косий канал заростають, а зброя перетворюється в півавтоматичний «нарізняк» із двохтактовим затвором. Автоматична конструкція вимагає від стрільця трохи вищої технічної культури, а добре консервована буде вірно служити десятиріччями.


Варто відмітити, що слід перевіряти і чистість амуніції. Бруд або одиничні крупинки піску можуть дістатися через патрон до патронної камери, а під час пострілу до дула. Подряпають при тому гладь каналу або пошкодять хромову оболонку. Перед вкладанням патрона належить його старанно оглянути, як також перевірити візуально, чи в дулі немає решти паклі, вати чи фетру.


ПІДСУМОК

Мисливець, який піклується про зброю ніколи не коливатиметься перед присвяченням більше десяти хвилин на її чищення і консервацію, навіть за рахунок часу, призначеного на сон. Є така приказка: покажи мені свою зброю, а я скажу тобі ким ти є. Це є раціональне обгрунтовування, оскільки стан зброї говорить все про її власника. Коли я оглядаю знищений нарізняк чи гладкостволку, я завжди питаю ловця, чи є її першим власником. Якщо піддакуватиме, наша подальша розмова може мати дуже бурхливий перебіг.


МАРЕК ЧЕРВІНСКІ


Все об чем мы говорили сегодня можна найти в магазине ibis.net.ua. Опытные охотники знают что здесь есть все для охоты и оружия, кроме этого тут много предложений для рыбаков, туристов и любителей активного отдыха.

 Коментарі  

 
#3 МИКОЛКА 06.02.2013 09:39
подскажите,чем снять небольшую коррозию с поверхности ствола,и как потом поворонить?
 
 
#2 Igor1 09.11.2010 18:29
Тоді чому німецький маузер-98к у мене в ідеальному стані
 
 
#1 ivans 03.11.2009 22:43
Гарний несесер для мисливського чистильного приладдя.
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com