Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Виявлено місце розташування пташиного "компаса"
( 1 Vote )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 11304   
Середа, 04 листопада 2009 00:03
Перелітні птахи знаходять магнітне поле ЗемліДослідники з'ясували місцезнаходження структур, за допомогою яких птахи орієнтуються в магнітному полі Землі, повідомляє журнал Nature.

Перелітні птахи знаходять дорогу орієнтуючись на магнітне поле Землі. Не дивлячись на інтенсивні дослідження, вчені до сьогодні не змогли прийти до єдиної думки відносно механізму роботи пташиного "компаса" і його місцезнаходження. Дві найбільш популярні гіпотези передбачають, що органи, що сприймають магнітне поле, знаходяться або в дзьобі птахів, або в очах.
Згідно першої версії, "компасом" є магніторецептори, що містять гранули заліза. Інформація від цих рецепторів передається в мозок по трійчастому нерву. Другий варіант має на увазі, що за сприйняття магнітного поля відповідальні світлочутливі клітини в очах птахів, котрі передають сигнал в область мозку під назвою кластер N (cluster N).

Аби перевірити, яка з цих версій є правомірною, вчені вирішили пошкодити у птиць одну з доріг передачі і сприйняття інформації про магнітне поле. Як об'єкт експерименту дослідники вибрали вільшанку.

Перед початком досліду вчені переконалися, що всі птахи нормально орієнтуються як в природному магнітному полі Землі, так і в штучно створеному. Потім в однієї частини птахів був частково перерізаний трійчастий нерв, а в іншої - пошкоджений кластер N. Повторні перевірки показали, що після операції орієнтацію втратили лише птахи з другої групи.

Подробиці
 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com