Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Куріпка - безглузда заборона!
( 2 Votes )
Написав Пустельник Переглядів - 6156   
Середа, 04 листопада 2009 14:04
сіра куріпка заьборона полюванняВ Україні ловецький сезон у розпалі, і серед мисливських трофеїв українських прихильників відпочинку з рушницею в руках значну частину становить чи найпоширеніший у нас вид пернатої дичини -- сіра куріпка. Натомість на Львівщини цей факт не відповідає дійсності і зовсім не через те, що куріпки у нас менше. Майже сорок років тут триває заборона на відстріл цього виду дичини. І якщо раніше чисельність її не зростала через надмірну хімізацію сільського господарства, то тепер нема в області квадратного кілометра польових угідь де б не сиділа бодай одна зграя куріпок. Останні теплі й малосніжні зими призвели до справжнього вибуху зростання цього осідлого птаха, адже загибель їх від безкормиці майже відсутня.
Усе це, звичайно, не може не тішити пересічного мисливця, але коли він, йдучи на зайця, через кожні сто -- двісті метрів піднімає на крило зграю куріпок і відпускає їх без пострілу, то це не може його не дратувати. До слова, штраф за нестриманість становить 500 грн за кожного відстріляного птаха!

Прокоментувати цю безглузду заборону ми попросили першого заступника начальника держуправління охорони навколишнього природного середовища у Львівській області Стефана Татуха, від якого, власне кажучи, й залежить питання дозволу на відстріл дичини:

-- Справді, згідно з наказом Державного комітету лісового господарства України «Про проведення полювання у мисливський сезон 2009/2010 року”, на куріпку сіру по Україні полюють із 3 жовтня до 27 грудня 2009 року включно, -- розповів п. Стефан.
- Але ми керуємося даними обліку, які подають нам місцеві користувачі мисливських угідь. Справді, в деяких мисливських господарствах чисельність цього виду дичини дозволяє відкрити обмежене полювання на нього. Але подекуди користувачі мисливських угідь подають інші цифри. Ми погоджуємося з тим, що вони можуть бути недостовірними, оскільки, можливо, не всі єгері належним чином обліковують куріпку. Це питання потребує доопрацювання. Наступного мисливського сезону, швидше за все, наше держуправління ініціюватиме зняття заборони полювати куріпку. На нашу думку, варто також буде запровадити вимогу полювати групами по шість осіб, аби мисливець мисливця контролював і не допускав так званого “перестрілу” дичини.
Що ж до цього сезону, то вже зараз ми не заперечуватимемо проти дозволу на це цікаве полювання для власників лягавих собак, адже мисливські пси -- душа наших полювань, і треба всіляко заохочувати мисливців до утримання наших чотириногих помічників. До того ж використання собак на ловах дозволяє уникати підранків серед дичини, які безцільно потім гинуть. Коментарі  

 
#2 Пустельник 09.11.2009 12:30
Цитую Ziko:
"Що ж до цього сезону, то вже зараз ми не заперечуватимем о проти дозволу на це цікаве полювання для власників лягавих собак..."

Що це значить? Несвідомий Дозвіл на порушення наказу "Про проведення полювання на Львівщині"? Чи цей наказ буде змінено???


Вони чекають ініціативи з боку користувачів угідь!
 
 
#1 Ziko 07.11.2009 18:14
"Що ж до цього сезону, то вже зараз ми не заперечуватимем о проти дозволу на це цікаве полювання для власників лягавих собак..."

Що це значить? Несвідомий Дозвіл на порушення наказу "Про проведення полювання на Львівщині"? Чи цей наказ буде змінено???
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com