Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Камуфляж - історія, значення, зразки
( 2 Votes )
Написав Роман Борейко Переглядів - 10578   
Четвер, 05 листопада 2009 13:19
Маскировочный костюм Winter Welly HunterІсторію розвитку камуфляжу потрібно відстежувати з кінця 19 початку 20 століть. Весь 19 вік армії в основному брали участь у великих битвах: Наполеонівські війни, Війни в Європі, Кримська війна, русько-турецькі війни, колоніальні війни.
Першим в світі був застосований камуфляж кольору «хакі» під час Англо-бурської війни (1899-1902 рр) - війна за незалежність Трансвааля (Помаранчевої республіки) від Англії. Англійці, що почали цю війну в своїх стандартних мундирах червоного кольору на першому етапі війни понесли дуже великі втрати, оскільки бура (жителі Трансвааля), уміло використовуючи рельєф місцевості, буквально зливалися з поверхнею землі і наносили противникові великі втрати, вправно цілившись зі своїх укриттів у прекрасно видимих солдатів.
 
new-1У Англії терміново було прийнято відповідні заходи і армія переодягнулася в «хакі» - першу однотонну форму болотяного кольору. (проте варто відмітити, що офіцерський склад англійців все одно ніс втрати, у зв'язку з традицією носити офіцерами білі шарфи на шиях).
По закінченні англо-бурської війни, ведучі держави світу (включаючи Росію), терміново впровадили однотонний тип обмундирування.
на солдатові справа можна побачити зразковий малюнок камуфляжу.
Перший камуфляж почав використовуватися вже в 1931 році окремими частинами 3-го Рейху. Виглядав він приблизно так - в рівних частинах (світло-коричневий (майже бежевий), ясно-зелений і темно-коричневий, по всьому камуфляжу як би «Йшов дощ» темно-зеленого кольору).
new-2Деякі варіанти камуфляжу були зроблені і для пустельної місцевості. "В кінці 2-ї світової, Німеччина виявилася лідером в розробці і виробництві камуфляжу... на кінець 44-го року, у вермахті, різними підрозділи використовувалося більше 30 кольорів, деякі з яких, надалі перейшли в Радянську Армію, наприклад "берізка". Велика к-ть розроблених камуфляжів до цього дня використовується і модернізується".
new-3Вступивши у війну Великобританія теж дуже швидко зіткнулася з проблемою маскування особового складу. Перший англійський камуфляж вдавав із себе форму також трьох кольорів (світло-коричневий, темно-зелений, темно-коричневий). Частини фарби були великими, темно-коричнева фарба «як би» « змащувалася кистю», також плями накладалися один на одного - внаслідок чого виходили ще темніші плями природного кольору.
new-4СРСР ж у цьому плані явно програвала іншим країнам. Скільки б ми не дивилися фільмів, читали книг і так далі ясне лише одне: маскхалати були в основному у розвідників і диверсантів, яких засилали на територію противника. Відомо, що камуфляж був двобарвний (світло - і темно-зелена - основа), йшов плямами або ламаними частинами. Найменування ("Пляма").
new-6Америка мала камуфляж - ясно-зелена основа і темно-зелені, світло - і темно-коричневі плями. Камуфляж застосовувався Корпусом Морської піхоти на Тихому океані.
new-7Італія створила свій перший камуфляж в 1929 році (Він складався з тих же трьох кольорів - світло-коричневий (майже бежевий), ясно-зелений і темно-коричневий, але мав більш плавні контури, ніж німецький).
Швейцарія зробила свій аналог німецького камуфляжу (майже нічим від нього не відрізнявся).
new-8Тут треба відмітити, що всі види камуфляжу з того часу прийнято ділити на декілька видів маскування (залежно від місцевості):
- «ліс» (в основному - Європа, Америка)
- «Пустеля» - (Північна Африка, Середня Азія)
- «джунглі» (тропік) - (П-С Азія, Південна Америка)
- «зима» - для зимової війни
- «буш» (Південь Африки) - дуже мало видів камуфляжу, у зв'язку з обмеженістю місцевості і країн.
new-9Звідси варто почати розповідати про основні країни окремо, бо подальший розвиток камуфляжу з початку 60-х років пішов просто-таки вибуховими методами.
Англія (Великобританія). З початку 60-х приступила до розробки власного камуфляжу: Перший варіант (Р60 DPM) був такий: ясно-зелений (основа), темно-зелений, темно-коричневий (плями «мазання»), чорний - гладкі невеликі лінії.
new-10Другий варіант (Р68 DPM) мав фактично такий ж малюнок, але зелений колір був більш блідим, ніж на варіанті (Р60 DPM). Тропічний варіант відрізнявся лише яскравішими, насиченими фарбами, і плями коричневого і зеленого нагадували пальмові листи.
new-11Варіанти Р84 DPM і Р94 DPM - не відрізняються малюнком, а відрізняються такою, що лише збільшилася «густиною» кольори - в 84 темніше, ніж в 68, а в 94 - темніше 84.
new-12Також в кращу сторону змінювалися види тканини. Окремо існує варіант «пустеля» - світло-коричневий, темно-коричневий, рідкі вкраплення зеленого. Автор бачив також своїми очима рожевий камуфляж, по малюнку характерний ДПМ, що нагадував, або один з італійських зразків (до слова до ДПМ він був ближчий).
new-14Рожевий камуфляж використовується для проведення спецоперацій в пустелі удосвіта (вся пустеля забарвлюється ніжно-рожевим кольором).
new-15Франція. Війни Франції в Індокитаї - привели до появи першого французького камуфляжу з яскравою назвою «Леопард» (друга назва - «Ящірка»). Був ясно-зеленою основою з нанесеними на неї «мазаннями» коричневого і чорного кольорів.
new-16На початку 90-х були створені ще два типи камуфляжу - "Central Europe" і "Deuget". Перший, виходячи з назви, створений для бойових дій в районі new-17Центральної Європи (світло-коричневий, темно-коричневий, темно-зелений в рівних пропорціях - плямами, що накладаються, чорний - маленькими витягнутими плямами).
Другий - для дій в пустелі - з трьох відтінків коричневого - темно -, світло - і майже бежевого.
ГДР. Входила до складу країн Варшавського договору, після возз'єднання з ФРН - узяла її камуфляж. new-18Першим був двобарвний варіант «Амеба» - що складався зі світло-коричневої основи і плям коричневого кольору на ньому. Проіснував украй недовго.
Другий варіант - до 67 року - був спробою зробити «лісовий» камуфляж - світло-коричневі, темно-коричневі і темно-зелені плями в «розмитому» з'єднанні. Останнім варіантом, що проіснував до возз'єднання Німеччини був "RAIN" - що в перекладі означає «дощ»: основа - хакі з нанесеним на неї штрихом коричневого кольору.
new-19В середині 50-х років з'являється «Амеба» (Amoebatarn) - амебо подібні плями коричневого (темного і світлого), зеленого і чорного тонів в рівних пропорціях.
У 1985 році з'явився на світ унікальний німецький камуфляж, по якому й досі розпізнають армію цієї країни у всьому світі. Flecktarn. new-21Він складається з дрібних плям чорного, коричневого, сірого і ясно-зеленого кольорів. Виготовляється багато варіантів: для тропіків, пустелі, зими і так далі (з посиленням кольору відповідного регіону в даному забарвленні).
Наприклад - в пустинному - коричневий і зелений кольори освітлені, а в зимовому коричневий і зелений замінений на білий.
Південноафриканські країни ПАР, Родезія (нин. Зімбабве) і ін. спочатку (оскільки були під управлінням Англії і інших країн) - не мали власного камуфляжу, але незабаром, з приходом незалежності, партизанським рухом, що розширюється, і загрозою війни були вимушені створити свій власний камуфляж для дій в умовах саван, буша. Відрізнявся в основному світлим фоном, великими плямами зеленого або коричневого кольору і обов'язковим "Штрихом" (під траву).
США. Найбагатша країна світу безперечно могла собі дозволити хороший камуфляж. Був створений камуфляж ERDL - прообраз майбутнього Woodland'а. Основа - світло - і темно - коричнева, зелені амбро подібні плями, з чорними лініями по всьому камуфляжу. Варіант не пішов в масове виробництво, застосовувався в основному як чохли на каски і як форма для ARVN - «Армії республіки В'єтнаму» - Армії Південного В'єтнаму, разом з якою воювали американці.
Woodland - «ліс». Даний камуфляж з'явився на початку 80-х років минулого століття і надовго став основою для появи камуфляжів по всьому світу. Був світло-коричневим, темно-коричневим, ясно-зеленим і чорним складові в рівних пропорціях. Найпоширеніший камуфляж в світі. На його основі створені майже всі камуфляжі країн НАТО, деякі - Азії, Південної Америки і Африки.
На його основі були зроблені - 2 пустинних камуфляжу: 3-х і 6-х кольоровий.
Desert - "пустеля".
Трибарвний - блідо-зелений, світло - і темно-коричневий, хвилями накладаються один на одного.
Шестиколірний - блідо-зелений, світло-коричневий, темно-коричневий, бежевий, чорний, білий. Вдає із себе - основу перших 4-х кольорів - хвилеподібними плямами, і плями білого кольору, оточені чорним контуром.
Досить непоганий камуфляж. Використовується до цього дня в армії США для частин, що ще не повністю перейшли на «MARPAT» і «Multicam».
Multicam - основа: світло -, темно-зелений, світло -, темно-коричневий, чорний, бежевий. Камуфляж полягає ясно-зеленої основи і амебо образних плям останнього кольору на ньому. Використовується для лісової місцевості. Прийшов на заміну «Woodland'в». "Досі залишається (На жаль) комерційним варіантом".
MARPAT - ЦИФРОВИЙ камуфляж. Створений на початку 21 століття. Це світло-коричневий, рудий, зелений і чорний кольори сполучені дуже цікавим способом. Дивлячись на камуфляж можна передбачити, що ви дивитеся на екран комп'ютера, бо всі частини плям камуфляжу є дрібними квадратиками, як пікселі на екрані комп'ютера. При русі такий камуфляж «змащується» з довколишньою місцевістю, при нерухомому стані (якщо людина в Marpat'і лежить, а повз нього йдуть люди - камуфляж в зорі людини, що йде, також змащується).
Пустельний варіант - сірий, світло-коричневий (основа), темно-коричневий, бежевий. Зимовий варіант - біла основа - сірий, чорний, коричневий.
Цифровий камуфляж є наступним природним кроком розвитку камуфляжу. США, як найбагатша країна в світі першою зробила крок в цьому напрямку.
Росія. У 1993 році основним камуфляжем був визнаний «дубок» («вертикалка»). Забарвлення: світло -, темно-зелений і коричневий. Плями у вигляді стилізації дубового листя розташовані вертикально.
В кінці 90-х офіційним камуфляжем визнається «берізка» ("ФЛОРА" - світло-коричневий, темно-коричневий, світло - і темно-зелені плями, розташовані горизонтально).
Також не забуватимемо, що багато країн залишилися вірні однотонному оливковому кольору камуфляжу: Австрія, Ізраїль, Країни П.Америки.
Ну і ще один аспект: Існують СПЕЦІАЛІЗОВАНІ малюнки камуфляжів розраховані на підрозділи спеціального призначення і проведення ними операцій в коротку частину дня час і в певній місцевості.
До них відносяться:
- Рожевий камуфляж (пустеля, ранній ранок)
- Альпенфляг (камуфляж Швейцарії - ДУЖЕ ЯСКРАВИЙ - червоний, рудий, чорний, зелений кольори) - використовується в горах (Альпах) в березні - квітні, коли там квітнуть квіти
- Міські камуфляжі (зазвичай аналоги "Лісових", але з використанням сірих, чорних, червоних (цеглина), білих тонів
- Чорні камуфляжі - для операцій в нічний час і так далі.
Історія появи камуфляжу грунтується на досвіді минулих або таких, що йдуть воєн. Зокрема можна виділити періоди:
1900-1930 - однотонна форма кольору хакі.
1930-1945 - Друга світова війна викликає спалах у появі нових забарвлень і типів камуфляжу.
1945-1974 - Війни в П-С Азії викликають появу камуфляжів типу «Тропік»
1974 - 1990 - Основними камуфляжами в світі є аналоги «Woodland'а».
Marpat, Cadpat, Acupat - перші кроки в розробці камуфляжу в новому столітті.
 
______________________________________________

Мисливцю теж потрібен відповідний камуфляж в залежності від місця полювання та пори року. Хоча слід зауважити, що звір можливо бачить лише відтінки сірого. Коли піти на охоту в червоному плащі то є велика ймовірність, що звір втече або пройде боком. Так як з кожним роком дичини стає менше, а мисливців із сучасним приладдям все більше то добрий камуфляж є запорукою успіху при колективному полюванні або з підходу.
Можна бути впевненим, що традиційна форма «охоронця», куплена на базарі не здасть екзамену на полі із кукурудзою, на яке в житті не сяде хитра дика гуска і не наблизиться вовк у зимовому лісі.
Ще на кінець варто звернути увагу на оригінальні, майже поєднані із природою маскувальні костюми українського виробника - фірми «Welly-hunter». Особливо зручним та ефективним при полюванні на дику гуску та качку є маскувальний плащ «Лєший». Для більш універсальних потреб можна застосовувати маскувальний костюм «Кікімора» , який буває двох кольорів: «Очерет» - рекомендовано його використовувати навесні та восени на полі або в очереті; «Зелений ліс»- цей маскувальний костюм варто одягати влітку на луках чи водоймах. Також в їхній колекції ще присутні маскувальні костюми для полювання в осінньому лісі під назвою «Гіллі» та для зимового полювання під назвою «Зимовий кущ».
 

 

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com