Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Захисники тварин закликають НАСА відмовитися від дослідів на мавпах
( 0 Votes )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 13243   
Неділя, 08 листопада 2009 15:24
експерименти на мавпахАерокосмічне агентство НАСА повинне відмовитися від експериментів на мавпах з вивчення наслідків тривалої дії радіації під час міжпланетних подорожей, заявляє американська група захисників тварин "Комітет лікарів за відповідальну медицину" (Physicians Committee on Responsible Medicine - PCRM).

"У експериментах з вивчення впливу радіації на не людиноподібних приматах зазвичай використовуються пристрої для обмеження рухів і застосовуються інші жорстокі процедури. Мавпи вельми розумні, мають сильні родинні зв'язки, можуть співчувати іншим, і, найважливіше, відчувати страждання. Я закликаю вас зупинити ці нелюдяні і безглузді експерименти", - говориться у зверненні, яке організація пропонує усім, хто бажає підписати і направити голові НАСА Чарльзу Болдену (Charles Bolden).

Потужне магнітне поле захищає Землю і навколоземний простір від сонячного вітру - потоку заряджених часток високих енергій, а атмосфера затримує жорсткий ультрафіолет і гамма- і рентгенівське випромінювання. Вплив радіації і відсутність магнітного поля під час міжпланетних польотів залишається маловивченим.

Так, наприклад, російські вчені раніше в експериментах на мишах встановили, що понижене магнітне поле може впливати на нервову систему.

Американські дослідники з НАСА проводять у Брукхейвенській національній лабораторії експерименти з вивчення наслідків тривалої дії малих доз радіації. У дослідах беруть участь близько 20 південноамериканських мавп саймірі (Saimiri sciureus, їх називають також "білячі мавпи"). Ці дослідження необхідні, аби забезпечити повернення астронавтів на Місяць, оскільки ці польоти супроводжуватимуться виходом за межі "магнітного поля" Землі.

Проте PCRM заявляє, що існує безліч інших методів визначення наслідків дії радіації без експериментів на тваринах, і закликає НАСА використовувати їх.

РИА Новости
 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com