Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Сказ убив мисливця!
( 0 Votes )
Написав Пустельник Переглядів - 11956   
Вівторок, 10 листопада 2009 14:30
Сказ убив мисливцяВідомому покловодцю всіх часів та народів Чингісхану належить твердження про те що полювання – школа війни. А на війні, як відомо, буває гинуть і нерідко це стається через власну недбалість.

Саме це й трапилося  із мисливцем з м. Борислав, який  помер від сказу в обласній інфекційній лікарні Львова.

Сталося так, що  його хапнула за руку  лисиця, яка дивним чином себе поводила. Але він не звернув на це належної уваги і до лікарів не звернувся, сподіваючись на наше звичне «Авось пронесе!». Та, на жаль, біда все ж прийшла, хоча з часу того злощасного полювання минуло  три роки! Вірус увесь цей час просто спав у тілі людини.

Коли бідолагу було доправлено до лікарні, медицина, як то кажуть, вже була безсила йому допомогти. Симптоми  захворювання були більш ніж типовими. Хвороба тяжко вразила нервову систему і  у мозку вже відбулися руйнівні процеси (набряк, крововилив, деградація нервових клітин). У хворого з’явилося безсоння,  нестерпний біль у місці укусу, навіть при тому, що рана вже давно загоїлась, підвищилась чутливості до яскравого світла, різних звуків, що спричиняло судоми м’язів кінцівок. Людина зробилася агресивною, з’явилися галюцинації, марення, відчуття страху перед водою та їжею. Згодом настала стадія паралічу очних м’язів та нижніх кінцівок, а важкі паралітичні розлади дихання викликали жахливу смерть.

Як повідомили «Ратуші» лікарі, які спостерігали хворого, цей випадок не вписується у звичні уявлення про цю жахливу хворобу, вірус якої передається в основному через слюну хворої тварини. (Є  також небезпека зараження  під час знімання хутра з хворого звіра, коли при цьому мисливець випадково поріжеться власним ножем).  Йдеться про інкубаційний період сказу. Зазвичай він становить 1 – 3 місяці, в окремих випадках може тривати до року і лише у виняткових випадках хвороба проявляється пізніше. У нашому ж випадку вірус спав не один рік! Щоб пересвідчитися у своїх висновках львівські медики навіть попросили про проведення експертизи столичними колегами і ті також підтвердили діагноз на основі аналізів.

Лікарі не змогли врятувати мисливця, оскільки було вже надто пізно. Щеплення від сказу дієве не пізніше 14 – ти днів від моменту укусу. Не знати про це не може жоден мисливець, адже при видачі відстрільних карток на полювання всі проходять інструктаж з техніки безпеки, в чому й розписуються на зворотній частині відстрільної картки. ( Спостережливі мисливці одразу ж помічають незвичну поведінку хворого звіра, який, вражений смертельним вірусом, просто губить страх перед ким би то не було і будь що намагається покусати всіх і вся.)

Ця трагічна смерть ще раз показала наскільки серйозною є проблема захворюваня на сказ в Україні в цілому і у Львівській області зокрема. В нашій області щороку  ветслужбою реєструються десятки випадків спалаху сказу серед лисиць, здичавілих собак, куниць, єнотовидних собак та вовків.

Попередня смерть людини від сказу на Львівщині зафіксована у 2003 році. Тоді скажена лисиця забігла на подвір’я селянина і встигла покусати не лише його, а й чи не всіх свійських тварин, які були там, включаючи навіть корову.


До-речі, за кордоном цю проблему майже вирішено. Наприклад у Польщі, дичині розкидають спеціальні медпрепарати у вигляді смачної пікормки. Після її поїдання ті ж самі лисиці майже не хворіють на сказ. В Україні  ж незнаходиться коштів для закупівлі таких препаратів, а тому потрібно дотримуватися інших методів, одним із яких є  посилення пресу полювання для зменшення популяціх лисиць до збалансованого мінімуму.( За невеликої кількості звірі менше контактуватимуть один з одним, а значить і зменшиться вирогідність поширення ховроби). В нашій області ж на даний час  лисиць  більш ніж потрібно. А полювати їх заважає безглузда зарегульованість правил ловів. Це і призводить до того, що мисливці не встигають відстрілювати лисиць протягом надто коротких термінів полювання і їхня кількість з кожним роком збільшується. І відповідно виникають чудові умови для розвитку такої  жахливої хвороби як «сказ».

Марія САВИЧ


 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com