Написав Іван ФАРІОН
Переглядів - 13632
|
Понеділок, 16 листопада 2009 11:15 |
Нею виявився приблудний дикий кіт
Неспокійну ніч із суботи на неділю прожили у Рогачині, що у Бережанському районі. Селом пронеслася чутка, що у них завелося чудовисько, яке в народі називають чупакаброю. Очевидці кажуть: «воно» - удвічі більше від домашнього кота, але менше від пса, має гострі пазурі. Очі – «скляні», хвіст зі смугами, шерсть сіра, схоже на рись. І на підтвердження своєї правоти назвали прізвище односельця, який потерпів від її гострих зубів…
Десь біля першої ночі на подвір’ї Микитюків, неподалік клубу, залементували собаки. 28-річний господар Іван вибіг подивитися, що там коїться, і угледів, як хтось зчепився з його домашнім охоронцем. Спробував розняти забіяк – і отримав укус від незнайомого звіра. Той поводився агресивно, кидався на всіх, сусіди змушені були добити «чупакабру» з дрібнокаліберної гвинтівки. Наступного ранку потерпілий поїхав у район і звернувся до медиків. Ті надали йому допомогу і попросили привезти труп убитого звіра (ним виявився дикий кіт)– щоб у ветлабораторії перевірити його на сказ. Рогачинці кажуть, що дикий кіт міг прийти у село з районного звалища, яке розміщується неподалік. Підозрюють, що хотів поживитися кролями…
 Як розповів у розмові з кореспондентом «Високого Замку» головний мисливствознавець Львівщини Василь Бурмас, дикий кіт належить до тварин, яких занесено у Червону книгу. Голова удвічі більша від голови звичайного кота, хвіст коротший, але товстіший, з шістьма смугами. Надміру войовничий, не кожен собака з ним дасть раду. В області цих особин налічується зо п’ять десятків. Дикі коти можуть бути переносниками сказу, і в цьому вони таять небезпеку для людей. Якщо виявиться, що на сказ хворів і той лісовий гість, що вкусив жителя Рогачина, щеплення треба буде зробити всій його сім’ї – адже небезпечна хвороба може передаватися при спілкуванні домашніх...
www.wz.lviv.ua
|
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису