Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Готуємось до першого льоду
( 10 Votes )
Написав Володимир Струєв Переглядів - 4134   
Понеділок, 30 листопада 2009 12:57
Зимова рибалкаВудка
Вудка для лову на мормишку повинна добре вкладатися в долоню і бути досить легкою, з нетеплопровідного матеріалу, оскільки рибалити часто доводиться, тримаючи її голою рукою. Можна, звичайно, ловити в рукавицях, але приблизно з таким же успіхом, як грати на роялі в рукавичках. Гарна зимова вудка стає як би продовженням руки рибалки, тонким інструментом. Після багатьох років практичного лову на водоймах, виготовивши і перепробувавши кілька десятків моделей, я прийшов, як і багато моїх друзів по аматорській та спортивній риболовлі, до одного типу вудки, просто званої "балалайкою". Це не мій винахід, а плід геніальної фантазії одного з відомих московських рибалок. "Балалайка", на мою думку, найбільш універсальна і годиться для лову як на мілководді, так і на глибині.

Балалайка - вудка для зимової рибалкиУ її рукояті захована котушка, яка значно розширює можливості рибалки, дозволяючи йому швидко і точно міняти спуск, мати достатній запас жилки. Корпус  вудки добре  ковзає по льоду та снігу, коли рибалка тягне її за жилку, переходячи від лунки до лунки, або відкидає її при виважуванні риби. Крім того, вона добре лягає в руку, тобто ергономічна. Це особливо важлива якість, оскільки вона дозволяє різноманітно грати блешнею (що є запорукою вдалої рибалки). Корпус-рукоятку такої вудки краще робити з пінопласту. Підкреслю: я аніскільки не нав'язую своєї думки, форма вудки - справа смаку кожного рибалки, вона може бути і з довгою рукояткою, і з мотовильцями, - я говорю тільки про свій особистий досвід.

Хлистик
Довжина хлистика варіюється в межах 130-170 мм, хоча ці розміри досить умовні і підбираються для конкретних умов лову. Хлистик грає роль амортизатора при підсіканні і виважуванні риби. Між довжиною хлистика і амплітудою коливань кивка пряма залежність: коротше хлистик - можна збільшити частоту коливань і зробити їх більш дрібними і короткими, довше - коливання можна зробити більш плавними та рідкісними (хоча й те й інше досить відносне).

Кивок
КивокКивок, або сторожок, - це чутлива ланка зимової снасті. Він і сигналізатор клювання, і інструмент для управління грою блешні. Вимоги до кивка досить жорсткі. Він повинен бути еластичним, не ламатися від ударів і впливу низької температури, не парусити під вітром. Запас кивків в серйозного рибалки повинен бути великим, оскільки в ідеалі кивок потрібно підбирати для кожної мормишки, умов лову, виду риби, на яку націлений рибалка. Але це прийде пізніше, з досвідом.
Кивок можна виготовити з кабанячої щетини, лавсанової або металевої пластини, часової пружини і т.д. - Головне, щоб матеріал відповідав вищевказаним вимогам і був здатний добре передавати коливання. Найбільш універсальні і поширені кивки з лавсану та інших полімерів. Ці матеріали хороші тим, що пластинки для кивків з них легко зробити різними по ширині і товщині за допомогою звичайного леза від бритви, підрізавши їх збоку або поскоблівши по площині. Причому ви можете змінити товщину не всього кивка, а, наприклад, його третини у кінці. У результаті отримаєте кивок, який дасть абсолютно нову амплітуду коливань і манеру гри блешні. Словом, тут широке поле для творчості. При використанні зовсім невеликих мормишок, при лові в прибережній смузі, при дуже слабкому клюванні і у вітряну погоду я часто використовую плетені кивки з тонкої кабанячої щетини. Такий кивок не боїться вітру і дуже чутливо реагує навіть на слабкі клювання. Гра мормишки з ним може відрізнятися більшою інтенсивністю, я б навіть сказав, агресивністю, що часто буває необхідно для ловлі окунів. Багато рибалок використовують кивки пружинні, з металевих пластин або з того й іншого одночасно. На мій погляд, такі кивки більше підходять для лову ляща і плітки, ніж окуня, оскільки вони дещо грубші лавсанових або зі щетини і більше годяться для нешвидкої проводки з середньою або великою амплітудою коливань. Основний висновок: кивок не може бути універсальним для всіх умов лову та видів риб. Після того, як вам вдасться точно підібрати кивок до мормишки, ви одразу відчуєте, наскільки добре збалансована ваша снасть.
Жилка
Жилка підбирається для кожного виду лову. Катушка вудки, яку я вам рекомендую, вміщає цілком достатній її запас для лову й на руслі, і на мілинах. Зазвичай вистачає 12-15 метрів. Зимова ловля вимагає більш тонких жилок, ніж літня. Не треба забувати, що ми говоримо про лов на мормишку, а тут від товщини жилки багато в чому залежить керованість приманкою. Тонка жилка дозволить вам з великим успіхом імітувати рухи живих підводних мешканців, що збуджують апетит у риби. У спортивній рибалці часто використовують надтонкі жилки (до 0,04 мм) і надмалі мормишки, майже з макове зерно. Це пов'язано з тим, що спортсмени часто потрапляють у такі умови на змаганнях, коли для перемоги досить зловити  декілька пятиграмових окунців. А зловити таку дрібноту при поганому клюванні можна тільки на надтонку і надчутливу снасть. При аматорській прибережній ловлі достатньо, щоб самою тонкою вашою жилкою була 0,08 мм, і щоб ви мали ще декілька, про запас трохи більших діаметрів (0,09-0,1), а 0,12 - 0,14 мм . Звичайно, можна ставити і більш товсту жилку, але це тільки в тих місцях, де ви розраховуєте спіймати велику здобич (вагою понад 3 кг) і де риба не реагує на грубу оснастку. Звичайно, товста жилка зробить снасть більш міцною, але й менш чутливою. У будь-якому разі не можна допускати, щоб на жилці були вузли, потертості та задирки, і після кожної рибалки рекомендую мормишки перев'язувати.
 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com