Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Правильна оснастка поплавцевої вудочки
( 19 Votes )
Написав газета "Клює" Переглядів - 5487   
Понеділок, 07 грудня 2009 13:45

Сьогодні в будь-якому магазині риболовецьких товарів на прилавках лежать десятки поплавців найрізноманітнішої форми і вантажопідйомності. У журналах і газетах публікуються численні статті про оснащення поплавочних вудок в залежності від місця і способу ловлі. Але багато рибалок продовжують ловити по-старому: купують будь-який поплавець, що придивився їм, і завантажують його до "ватерлінії". Більш "сучасні рибалки" ближче до гачка ставлять додатковий тягарець - так званий підпасок. Але результати ловлі в тих і інших рибалок, у принципі, однакові, і дуже часто - незадовільні.

 

Правильне завантаження поплавця у більшості варіантів ловлі відіграє вирішальну роль. Просто майстри ловлі сприймають цю тезу як щось таке, що зрозуміле саме собою, а більшість звичайних рибалок - просто як красиві слова, що говорять про необхідність якихось додаткових і, на їх погляд, некорисних маніпуляцій з оснащенням.

 

Насправді ж підпасок - найважливіший, ключовий елемент поплавцевої вудки. З лише причини: якщо оснащення правильно збалансоване, то переважно бувають випадки, коли при покльовці риба підіймає не тільки гачок з насадкою, але й підпасок. Якщо ваш поплавець не працює на "підйом", покльовки Ви не побачите. Звідси висновок: підпасок не просто "маленька дрібничка", це частина завантаження, де найлегший дотик негайно реєструється поплавцем. Для цього підпасок повинен володіти певною масою, достатньою щоб утопити поплавець від "ватерлінії" до основи антени. Тому не обов'язково він має бути "найменшою дрібничкою". Частіше за все оптимальна вага підпаска складає від 1,4 до 1,3 ваги всього навантаження. Наприклад, поплавець з вантажопідйомністю 1,5 г я завантажую п'ятьма тягарцями по 0,2г і підпаском 0,5г.

 

Чого роблю так? "Зайва вага" може насторожити рибу, і вона виплюне гачок ще до того, як поплавець почне "лягати". По-друге, що найважливіше, дуже часто покльовка відбувається під час занурення насадки. Причому, до падаючої насадки небайдужі не тільки верховодка і плітка, але й карась, лящ і багато інших риб. При завантаженні поплавець приймає "бойову стійку", відразу ж після контакту з водою і чітко відмічає всі покльовки. В іншому випадку протягом всього періоду занурення поплавець "не працює".

 

Правильна оснастка. Підпасок.

Під час пасивного кльову я переміщую тягарці, з'єдную їх разом або навпаки, розподіляю по жилці після кожного пустого закиду, намагаючись віднайти кращий спосіб подачі насадки. Не забуваю, зрозуміло і про підпасок: відстань між ним і гачком варіює від 50см при літній ловлі коропа, або карася в стоячій воді до 1,5-2 см при ранньовесняній ловлі в проводку в'язя і плітки.

 

Але все-таки частіше риба, особливо велика, бере насадку з дна або поблизу нього. Підйом насадки - підйом підпаска - підйом поплавця - підсічка. Ось алгоритм успішної ловлі поплавочною вудкою.

 

1.Неправильне оснащення. Клювання на підйом з дна не помітне.

2.Правильне оснащення. Підйом підпаска дає підйом поплавця.

3.Правильне оснащення для ловлі на тонучу наживку.

4.Неправильне оснащення для ловлі на тонучу наживку.

 

 

По матеріалам газети "Клює" №9 вересень 2009р.

-----

"Лучше один раз увидеть, что сто раз услышать",- гласит  народная мудрость. По этой причине документальные фильмы являются одним из лучших способов самообразования. В том числе, и для самосовершенствования в любимом хоби. 

-----

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com