Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Електроніка для натаски собак
( 7 Votes )
Написав Людмила Олдак Переглядів - 4799   
Понеділок, 07 грудня 2009 17:22

Електроніка для натаски собакЧимало питань, міфів та непорозумінь виникає довкола вже давно не нового, та все ж таки невідомого подекуди технічного прогресу сучасності - електронні нашийники. Та коли вникнути в це питання, то виявляється, що в основі усіх застережень найчастіше лежить невміння користуватись ними, або ж звичайне зловживання у застосуванні. Виникає логічне запитання, чи електронні нашийники безпечні?
Доволі часто доводилось зустрічати собак, які з різних причин були недостатньо навчені чи зіпсовані, проте абсолютно не пов'язаних з нашийником. Разом з тим доволі часто зустрічаються власники собак, які в процесі тренування пса застосування різних інструментів, бояться як диявол свяченої води, або ж власники, для яких електронний нашийник становить чергове коло тортур, а деякі, так і не встигли скористатись іншими історичними інструментами, і що найважливіше не повинні вже користати.

Це лише інструмент

Електроніка для собакЩо мають між собою спільного сьогодні: нашийник, поводок Хегендорфа, шлейки, чи більш знані: нашийник затискувач чи з колючими шипами, намордник, повідець, обідок? Це все вигадано для того, щоб в певний спосіб та при відповідних обставинах, в необхідний момент обмежити волю собаки. Попри безпосереднє застосування тих чи інших пристроїв, вони також різняться силою впливу. За цим самим принципом вершники застосовують такі пристрої, як мертві та чорні віжки, а також багато іншої спеціалізованої допомоги, яка в поєднанні з різною силою впливу найрізноманітніших мундштуків служать для відповідного керівництва конем ( вершники, я переконаний, знають про що йде мова).
натаска собакТак як і всі згадані винаходи, електронний нашийник є лише інструментом. Його завданням є вироблення прояву, так як діють нашийник анти гавкіт чи електричний пастух , що застосовують при випасанні худоби та коней. І немає в цьому нічого негуманітарного. Застосування власне і у відповідний момент може стати знаковою підтримкою на визначених етапах виховання собаки. Він також має над ними одну, але доволі істотну перевагу. Подає псу миттєвий відповідний подразник, не залежно від того, де він знаходиться і чим займається, тобто в спосіб ігнорування, без знищення зв'язку з поводарем. Для того щоб це з'ясувати, необхідно нагадати основні засади дії цього пристрою.

 


Дія електронного нашийника

електронні нашийникиЕлектронний нашийник - подекуди має назву телетакт - складається з двох пристроїв: передавача, що діє через провідник, та приймача, який прикріплений псу до нашийника. Залежно від виробника та моделі обидва елементи доповнені акумуляторами, чи змінними батареями, і технічно забезпечені в різний спосіб ( відстань, можливість керування, регулювання та обслуговування додаткових елементів,стійкість до атмосферних умов), а також функціональні властивості (імпульси звукові, світлові, вібрація, територія).
Передавачі можуть бути різні більші та менші, з висвітлювачами і без них, з антенами і без, призначенні носити в руках, на шиї, на плечі, на ремені чи поясі. Їх основна функція зводить до надання відповідного сигналу, який встановлений через приймач у вигляді електричного імпульсу, що коригуватиме поведінку собаки. Очевидно, надзвичайно важливими є електронні завдання, що гарантують безперебійну дію обох пристроїв таким чином, що при наявності поруч пристроїв такого ж типу, жодні інші сигнали не створювали поміхи, і не задавали небажані сигнали. Із точки зору зручності також враховується ергономія, зручність носіння ( пояс, повідок, футляр), тривалість живлення, а також з точки зору гарантії стійкості під дощем, чи занурення у воду.
нашийникиЗазвичай приймач постачається вже у вмонтованому вигляді у нашийник. Його вдягають на пса з двома електродами, які розташовані знизу приймача, і кріпляться до шкіри шиї пса, і вразі подачі сигналу генерується електричний імпульс, силу та тривалість якого було встановлено заздалегідь. Зазвичай, різні виробники обладнують приймачі різними додатковими функціями та можливостями - змінні електроди різної тривалості в залежності від товщини шерсті, автоматичні вимикачі на випадок несправності, звукові сигнали та вібрації, що застосовуються для попередження собаки, а також світлосигнали, щоб призвичаїти його до темноти. Можливостей є багато, при цьому потрібно пам'ятати, що вони можуть збільшувати масу приймача, або зменшувати тривалість заряду. На практиці найважливішим є водонепроникність.
Інколи до тренувальних комплектів рекомендується ще так звана бутафорія, яка масою та виглядом схожа до приймача, що носять собаки. Її застосування полягає в тому, що пес носить цей пристрій постійно, навіть не перебуваючи на тренінгу, це дає собаці можливість адаптуватись до пристрою і неприємних для нього імпульсів. В іншому випадку може виявитись так, що Ваш підопічний буде поводитись правильно виключно в нашийнику, але ж нам не це потрібно у навчальному процесі.

 

Чи справді собаку піддають струму?

справді собаку піддають струмуЦе може прозвучати дивно, але ми особисто на собі тестували усі пристрої, що застосовуються до собак. Це не болить, але однозначно і бездискусійно це неприємно. На місці собаки в нас не було б ні найменшого сумніву, що потрібно остерігатись дій генеруючих імпульсів. Та установлений пристрій не нанесе жодної кривди псу. Можна з впевненістю сказати, що більше шкоди завдасть наприклад колючий нашийник. Інколи достатньо невеличкої ранки на шкірі собаки, яка при контакті з брудною водою може викликати інфекційне захворювання, що може вивести пса на декілька тижнів з тренувань.
Розташування пристрою в собаки залежить від розташування у собаки больових точок. Мова йде про такий імпульс, який викличе в собаки раптову реакцію пов'язану з вербалізацією, чи коротким скавулінням чи гавканням. Тоді потрібно зменшити силу імпульсу на одну одиницю, на що собака відреагує мовчанням. Перевагу в такому випадку мають ті пристрої, які мають широку сферу регулювання, завдяки чому є легшим налаштування пристрою під кутом кожної собаки. Подекуди може виявитись, що пес, який справляє враження сильного та невразливого, цей тип подразнення буде невідповідним. І навпаки, собаки здавалося б «м'які» вмітимуть нехтувати зовсім сильні імпульси. У такому випадку ми виключаємо все і забуваємо на декілька днів. Досконало тоді справджується бутафорія, але ніщо не перешкоджає собаці носити пристрій вимкненим. Аж одного дня... Несподівано на наступне тренування беремо з собою передавач та розпочинаємо роботу.

 

Пристрасне захоплення мусить залишитись

електронних нашийниківОсновною перевагою електронних нашийників є той факт, що ми виправляємо поведінку собаки негайно в момент виникнення проблеми, і - залежить від відстані на якій діє пристрій - практично незалежно від ситуації. Чітким прикладом є погоня за зайцем. Школа рекомендує, щоб в ситуації погоні за зайцем відвернутись від собаки після його повернення - в разі мало результативної гонки - щоб не проявляти йому щонайменших емоцій. Гарно, але може бути потрібно декілька гонок, і невідомо чи собака незважаючи на наше небажання не полюбить цих веселощів. В такому випадку і так доведеться застосовувати більш радикальні ресурси...
З другого боку, зовсім мало результативним буде крик за собакою, який пристрасно захоплений мисливською гонитвою за зайцем, що осліпила всі почуття - на певній віддалі і так Вас не почує. Ще гірше, приведений в стан розчарованості невдалою гонитвою повернеться засоромленим і напевне зустріне його догана. І за що? За те, що повернувся? За те, що в гонці не пощастило? Хто знає, може наступного разу постарається краще.......


Це демонічне ураження струмом виявляється в цій ситуації є дієвим способом виправлення небажаної поведінки собаки. Сильним, визначеним і рішучим - це правда, але в принципі безболісним. Все в білих рукавичках - адже собака знає правила. Власне, фокус полягає у застосуванні електронного нашийника до підготовки заклику, як ординарного наслідку бракує безумовно дотримання декількох простих правил. Застосування цього підготовчого трюку замінює покарання, що виникає не тільки після зустрічі із зайцем чи косулею, а є ординарним наслідком невиконання Вашої команди. Це себе виправдовує.. більше того, не сповільнює пристрасного мисливського захоплення собаки.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com