Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Браконьєри постали перед судом
( 1 Vote )
Написав Юрій КОВАЛЬ Переглядів - 4787   
Неділя, 13 грудня 2009 22:25

У Старовижівському районному суді розглянуто справу про притягнення до адміністративної відповідальності затриманих 13 жовтня на річці Прип'ять трьох порушників правил риболовлі із села Яревище, про що писала наша газета.

З ряду об'єктивних обставин ця історія набула широкого резонансу серед громадськості. Не дивно, що й судове засідання, яке проводила голова районного суду Лідія Кошелюк, тривало два дні. Було заслухано інспектора Волиньдержрибінспекції Сергія Дмитрука, затриманих під час незаконного вилову риби жителів Яревища Олександра Сеха, Олексія Зубіка та Ростислава Сеха, свідків - директора ДП «Мисливське господарство «Старовижівське» Віталія Гайду, мисливствознавця Василя Барана та автора цих рядків. У суд також в якості свідків викликались державний екологічний інспектор Микола Вегерич та голова Старовижівської районної організації УТМР Микола Бащук, проте вони з якихось причин туди не з'явились.
Суд визнав Олександра Сеха, Олексія Зубіка та Ростислава Сеха винними у вчиненні порушення, відповідальність за яке передбачена частиною 4 ст. 85 Кодексу «Про адміністративні порушення в Україні». У вигляді покарання їх було зобов'язано сплатити по 400 гривень штрафу. Крім того, браконьєри ще мають компенсувати збитки, завдані природі, у розмірі 170 гривень кожний. Браконьєрське знаряддя лову - невід - у них має бути конфісковане.
У процесі розгляду справи встановлено, що поруч з браконьєрами у службовому автомобілі та форменому одязі знаходилися державний екологічний інспектор Микола Вегерич та голова районної організації УТМР Микола Бащук, які приїхали на місце події приблизно через 5 хвилин після початку браконьєрства. У затриманні порушників правил риболовлі ці посадовці участі не брали, навіть ніяк не реагували на браконьєрство. А тому суд звернувся до прокуратури Старовижівського району і направив туди матеріали для перевірки законності дій (бездіяльності) посадових осіб Миколи Бащука та Миколи Вегерича. Крім того, Старовижівський районний суд також направив звернення головному державному екологічному інспектору у Волинській області Олегу Кіндеру та голові обласної організації УТМР Віталію Шибенюку, у яких зазначив, що подібні дії представників природоохоронних органів дискредитують займані ними посади і запропонував усунути причини та умови, що сприяють адміністративним порушенням у сфері рибальства.

 

Источник: Волинь, №1023 ЧЕТВЕР, 10 ГРУДНЯ 2009р.

 

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
Powered by HuntingUkraine.com