Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Зимова вудочка
( 12 Votes )
Написав Administrator Переглядів - 8138   
Четвер, 17 грудня 2009 11:00

Зимова вудочкаБільша частина зимових вудилищ, навіть можна сказати практично всі конструкції, в якійсь мірі мають недоробки, які негативно впливають на ефективність лову.

 

Недовговічні шестикі, які виготовляються з крихких пластмас. Так само котушки не завжди гарантують надійне намотування і утримування жилки, у наслідку чого утворюються петлі, а це означає, що котушку буде заклинювати при обертанні.Котушки виготовляють з пластмас, а вони теплопровідні. Якщо тримати котушку голою рукою, то з'являється певний дискомфорт.

 

Також незручні секторні котушки, тому що сектори забиваються снігом, сніг збільшує вагу вудки, створюється незручність в триманні вудочки при перемотуванні жилки. Ручки у таких котушок відсутні.

 

Розміри випускаємих вудилищ і їх маса часом занадто значні. При ловлі на мормишку вони знижують ефективність гри.Зимові вудочкиГарантія зручності намотування жилки, також захист її від зовнішніх впливів як механічних, так і метеорологічних - ось головне призначення котушки. Також при відкритому мотовильці можна легко і швидко робити перемотування жилки. Можна подумати, що при цьому відсутній захист її від зовнішніх впливів, але і при закритій котушці захист не дуже то надійний. Приміром, мокра жилка під час намотування змерзається як на мотовильці, так і на котушкі. Більш надійний захист (механічний) може забезпечити - заглиблення паза. Сніг, який набивається в цей самий паз мотовильця, легко струшується. Тому у закритих котушок особливо переваг то й немає.


Щоб виготовити мотовильце, потрібен шматок твердого пінопласту 20-30 мм. З нього акуратно вирізати овальної або іншої форми заготовку. За допомогою круглого напилка вздовж торцевої частини робиться паз, який потрібний для намотування жилки. Паз необхідно трохи змістити, щодо середини торця. Це потрібно для того, щоб залишилося місце для встановлення шестика. У ролі шестика можна використовувати шматочок пласкої сталевої пружини. Один кінець шестика на кінчику обпікається на відкритому вогні, після обточується під розмір тримача кивка. Другий кінець також нагрівається і з зусиллям вставляється Зимова вудочка з пінопластупід потрібним кутом в мотовильце. Встановлювати шестик можна декількома варіантами. Сам паз для намотування волосіні може розташовуватися як нижче, так і вище за нього. Після завершення установки шестика, напилком або шкіркою обробляємо мотовильце.Такі саморобні вудочки дуже зручні, невбиваємі і компактні. Нетеплопровідні. Грати блешнею - одне задоволення. Зручно волочити по снігу до іншої лунки, відкинувши в напрямку руху, при цьому затиснувши між пальцями витягнуту мормишку. Оскільки матеріал у нас пінопласт, то можна не боятися, що вудилище при випадковому падінні, або самоподсічці потоне в лунці.zymova_vudka_3Мормишки, блешні і гачки при транспортуванні можна закріплювати за пінопластове мотовильце, але деякі гачки, які не дуже міцні, можуть ламатися через твердість пінопласту. Вирішити цю проблему можна за допомогою смужки мікропористої гуми, яку потрібно закріпити (клеєм) на одній з площин мотовильця.Якщо ловля буде відбувтися на глибинах понад 5 метрів, то шестик поплавцевої вудки можна зробити так, щоб він без зусиль звільняв жилку, а це прискорить і підготовку вудилища, і складання. Для цього потрібно використовувати шестик із сталевого дроту діаметром 1-1,5 мм при довжині 200 мм. Як і в першому випадку нагріваємо один кінець, але робимо спіралевидний загин, який дозволяє без зусиль звільняти і закріплювати жилку. Сам поплавок в цьому випадку встановлюється за допомогою надітого на жилку відрізка кембріка.

 

 Коментарі  

 
#1 Vetal 24.12.2010 19:29
Я надаю перевагу пластмасовій,ку пленій вудочці з закритою котушкою.=)
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com